Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kiedyś wspominałem, z serialami Netflixowymi i HBO Gołowymi :D jestem daleko, daleko za... Afrociastami.  ;) W ogóle z serialami i filmami ostatnio również jestem mocno "do tyłu". :D Anyway, skończyłem wreszcie 3 sezony "podstawowego" NARCOS. Świetny ten Wagner Moura w roli Escobara, chociaż i inni aktorzy naprawdę znakomici. Od NARCOS MEKSYK lekko mnie odstraszyły recenzje/opinie, więc na razie dałem sobie na wstrzymanie. Za to zacząłem EL CHAPO. Cóż, nie jest to poziom NARCOS, ale jak już zacząłem, to... ;) Skończyłem także wreszcie ostatni sezon THE LAST KINGDOM. Ostatnie odcinki nieco męczące, ale serial, jako całość, bardzo fajny. Główny bohater ma cechę Sienkiewiczowskiego Michała Wołodyjowskiego - mijają dziesiątki, dziesiątki lat, a on wciąż młody, niczym Dorian G.  :D

 

Jeżeli są tu jacyś spece od seriali, zwłaszcza historycznych, science fiction i takich o wrednych typkach ;), będę wdzięczny za sugestie odnośnie tego, co warto obejrzeć. Jestem "łatwym klientem", bo z seriali produkowanych poza Polską po drugiej wojnie światowej naprawdę niewiele oglądałem.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Jeżeli są tu jacyś spece od seriali, zwłaszcza historycznych, science fiction i takich o wrednych typkach ;), będę wdzięczny za sugestie odnośnie tego, co warto obejrzeć. Jestem "łatwym klientem", bo z seriali produkowanych poza Polską po drugiej wojnie światowej naprawdę niewiele oglądałem. 

 

Nie wiem, czy miałeś okazję obejrzeć "Breaking Bad" - jak dla mnie to chyba najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałem. Bardzo dobry jest też spin-off tej serii, czyli "Better call Saul". Lepszy niż się spodziewałem zaczynając oglądać.

Śmiało mogę też polecić "Ozark".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozark - też polecam

Dark, Stranger Things, Rain, Wiedźmin, - to tak na szybko sobie przypomniałem 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobały ci się pierwsze 2 serie Narcos, obejrzyj El Candidado na Amazon Prime. A na Netfliksie wszystkie serie Raya Donovana.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo, jeśli lubisz coś opartego na faktach, obejrzyj pierwszą serię Manhunt: Unabomber o śledztwie FBI dot. Teda Kaczynskiego (Netflix).

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie obejrzałem trzy ciekawe tytuły:

 

Tenet - duży projekt Nolana, który przez reżysera był forsowany do kin w czasie światowej pandemii. Skutek? Film nawet nie wyszedł na zero. Pod względem filmowym? Ciekawe widowisko ale niestety twórcy trochę przekombinowali z fabułą. Podróże w czasie, odwrócona entropia, Bondowskie klimaty szpiegów a to wszystko przyprawione świetnym dźwiękiem i efektami specjalnymi na najwyższym poziomie. Jeden z cytatów mówi "nie próbuj tego zrozumieć - poczuj to" jest dobrym podsumowanie filmu. Czym dłużej zastanawiamy się co się dzieje w filmie (szczególnie w późniejszych rozdziałach) tym mniej zabawy czerpiemy z filmu. Dla analityków pozostanie kilkukrotne obejrzenie filmu lub zagłębienie się w niekończące się internetowe dyskusje :)

 

Mank - dostępny na Netfliksie film Finchera. Złote lata Hollywood i kryzys scenarzysty Hermana Mankiewicza prowadzony w dwutorowym opowiadaniu o powstaniu scenariusza do jednego z najlepszych (według krytyków) filmów Hollywood czyli Obywatel Kane. Film raczej dla znawców kinematografii Hollywood. Jak na złość, aktorsko (świetny jak zasze Gary Oldman) i realizacyjnie film bardzo dobry - kuleje jednak...scenariusz. Więcej o filmie i wszystkich smaczkach mógłby pewnie powiedzieć @Edmund Exley

 

Bracia Sisters - również dostępny na Netfliksie. Niech, nie zgubią was błędne opisy filmu, że to czarna komedia. To mocny western z krwi i kości z barwnymi postaciami. Joaquin Phoenix, John C. Railly (w końcu w czymś mniej komediowym) oraz Jake Gylenhaall gwarantują wysoką jakość aktorską. Pan Phoenix w jednym z ostatnich filmów zanim został Oskarowym aktorem.

 

Polecam każdy z nich.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, evilym napisał:

Więcej o filmie i wszystkich smaczkach mógłby pewnie powiedzieć @Edmund Exley

 

Dzięki, ale nie wiem, czy udźwignę taki ciężar oczekiwań ;) "Mank" jest oczywiście nr 1 na mojej liście do obejrzenia. Planuję jedną z opcji: obejrzeć w domu w najbliższy weekend lub po Świętach, albo w kinie, jeśli zostaną otwarte. 

 

Zasmuciła mnie informacja o śmierci Machalicy. Miał też gust odnośnie zegarków - nosił świetnego pilota chrono IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie polecę (być może już było ?):

 

na Netflixie:

 

Wikingowie

https://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055

 

Peaky Blinders

https://www.filmweb.pl/serial/Peaky+Blinders-2013-680981

 

na HBO:

 

Gomorra

https://www.filmweb.pl/serial/Gomorra-2014-615608

 

Kompania Braci

https://www.filmweb.pl/serial/Kompania+braci-2001-35584

 

i poszukaj, nie wiem gdzie można znaleźć 1 sezon, drugi jest na NC+GO i chyba Player

 

Il Cacciatore

https://www.filmweb.pl/serial/Il+Cacciatore.+Polowanie+na+mafię-2018-807219

 

na początek wystarczy :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley

Nie sądzę, żeby ten film był dostępny w kinach w szerokiej dystrybucji. Prędzej widzę go gdzieś na jakimś festiwalu. Chyba zostaje Ci obejrzeniu w domu.

 

Film był kręcony techniką cyfrową, ale w postprodukcji został "zdegradowany". Mamy więc obraz i dźwięk odpowiadający latom 30 :) Szczególnie dźwięk mono był dla mnie dużym zaskoczeniem (i po co człek wydawał tyle na zestaw kina domowego....)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 13:54, Lincoln Six Echo napisał:

 

 

Jeżeli są tu jacyś spece od seriali, zwłaszcza historycznych, science fiction i takich o wrednych typkach ;), będę wdzięczny za sugestie odnośnie tego, co warto obejrzeć. Jestem "łatwym klientem", bo z seriali produkowanych poza Polską po drugiej wojnie światowej naprawdę niewiele oglądałem.  ;)

Deadwood - Dziki zachód bez upiększania i etosu. Produkcja sprzed dobrych kilku lat, zostało nakęconych niestety zaledwie 3 sezony.  Polecam wszystkim którzy nie widzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Mank" Finchera. Film bardzo dobry! Jednak nie arcydzieło. Spodziewałem się historii o obywatelu kane'ie a dostałem "obywatela Manka".

Dopiero po kilku dniach doszedłem do przykrego wniosku, że film dla ludzi bez wiedzy o kinie i Ameryce lat 30 i 40. może być bardzo ciężki do zrozumienia.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 10:24, evilym napisał:

W ostatnim czasie obejrzałem trzy ciekawe tytuły:

 

Tenet - duży projekt Nolana, który przez reżysera był forsowany do kin w czasie światowej pandemii. Skutek? Film nawet nie wyszedł na zero. Pod względem filmowym? Ciekawe widowisko ale niestety twórcy trochę przekombinowali z fabułą. Podróże w czasie, odwrócona entropia, Bondowskie klimaty szpiegów a to wszystko przyprawione świetnym dźwiękiem i efektami specjalnymi na najwyższym poziomie. Jeden z cytatów mówi "nie próbuj tego zrozumieć - poczuj to" jest dobrym podsumowanie filmu. Czym dłużej zastanawiamy się co się dzieje w filmie (szczególnie w późniejszych rozdziałach) tym mniej zabawy czerpiemy z filmu. Dla analityków pozostanie kilkukrotne obejrzenie filmu lub zagłębienie się w niekończące się internetowe dyskusje :)


Ja słyszałem kiedyś, że w samych Chinach w pierwszy tydzień zarobił 100 mln dolarów.

 

 

45FE421F-A9E2-4E23-8724-630A1B3B7170.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kewinkorpyta

Do budżetu filmu nie wliczane są koszty marketingu i dystrybucji. Wszystko mogło przekroczyć nawet 400mln dolarów. 

 

Dla WB opcją jakiekolwiek zarobku jest teraz sprzedasz licencji filmu do platform streamingowych. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO3 i „ GRA O TRON”, sezon 8 Ten sezon mnie zawiódł, mimo to postanowiłem mu dać kolejna szansę


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz  mieć jakieś ciągutki sado-maso...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam polecam ten dokument, Przyjemnie się ogląda i można poznać kilka nowych tytułów filmów.

—-EDIT—
Uwielbiam Grace Kelly, najpiękniejsza aktorka (kto wątpi niech oceni oo filmie). Miała ciekawe życie prywatne i zagrała w wielu dobrych filmach (między innymi M jak morderstwo i okno na podwórze)

W starszym kinie (i w tym właśnie który wam polecę) poszczególne fragmenty z długich dialogów to niczym skoncentrowane opisy rozległych sytuacji czasem tragedii i charakterystyka psychologi ludzkiej. Krótkie wypowiedzi które mówią bardzo dużo i są tak trafne, że pokazują nam iż człowiek a raczej jego upadki oraz pragnienia są niezmienne od zawsze. Każdy dialog mógł by być tym najistotniejszym w niejednym filmie. To również przykład filmu w którym wyraz twarzy mówię więcej niż słowa.

👇

Dziewczyna z prowincji.🤌

Dla mnie film 10/10

https://m.cda.pl/video/104107325

 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie robie maraton powtórek pierwszych filmów Johna Dahla. Wczoraj "Kill me again" z Killerem i Madsenem oraz moj ulubiony "Red Rock West" z Cagem i Hopperem. Bardzo fajny klimacik amerykańskiego południowego zachodu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 23:33, 70soul napisał:

A ja wam polecam ten dokument, Przyjemnie się ogląda i można poznać kilka nowych tytułów filmów.

—-EDIT—
Uwielbiam Grace Kelly, najpiękniejsza aktorka (kto wątpi niech oceni oo filmie). Miała ciekawe życie prywatne i zagrała w wielu dobrych filmach (między innymi M jak morderstwo i okno na podwórze)

W starszym kinie (i w tym właśnie który wam polecę) poszczególne fragmenty z długich dialogów to niczym skoncentrowane opisy rozległych sytuacji czasem tragedii i charakterystyka psychologi ludzkiej. Krótkie wypowiedzi które mówią bardzo dużo i są tak trafne, że pokazują nam iż człowiek a raczej jego upadki oraz pragnienia są niezmienne od zawsze. Każdy dialog mógł by być tym najistotniejszym w niejednym filmie. To również przykład filmu w którym wyraz twarzy mówię więcej niż słowa.

👇

Dziewczyna z prowincji.🤌

Dla mnie film 10/10

https://m.cda.pl/video/104107325

 

 

Dzięki za ciekawy link, obejrzę. "Niebiańskie dni", z których kadr stanowi tu miniaturę, to moim zdaniem jeden z najpiękniej sfilmowanych filmów w dziejach kina. A "Dziewczynę z prowincji" kilka lat temu też obejrzałem, bardzo mi się podobało aktorstwo całej trójki gwiazd, a także sposób odkrywania prawdy o bohaterach i wydarzeniach, które miały wpływ na ich późniejsze postawy.

 

Z kilku rzeczy, które obejrzałem w ostatnich tygodniach, najważniejsze są chyba dwie:

- "Historia małżeńska" - obejrzałem z wielkim zainteresowaniem. 

- "Fosse/Verdon" - to akurat dla mnie była obowiązkowa lektura. Wszystkie odcinki trzymały poziom, a piąty mógłby stanowić praktycznie odrębną całość. Jest tu wiele smaczków dla fanów (np. trawestacja ujęć z "Lenny'ego" czy "Całego tego zgiełku", który niejako ustanawia poetykę całości, ale też jest głównym odniesieniem fabularnym), a także wiele bardzo gorzkich scen pokazujących mroczną stronę geniuszu Fosse'ego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.