Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie było to proponuję Isle of Dogs - Wyspa psów. Genialna muzyka a w dzisiejszej sytuacji film daje do myślenia.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2021 o 22:45, artisan napisał(-a):

Na  jakiej platformie ?

Przepraszam - nie HBO a Canal plus. mam oba i mi się pomylilo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeszukiwałem HBO i z pewnym zdziwieniem stwierdziłem ze nie mogę znaleźć 😳 OK dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial SHTISEL - podchodziłem do niego jak pies do jeża - ale kończę już drugi sezon - bardzo wciągający. Polecam :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial shtisel...wymiata....ale trzeba trochę lubieć te klimaty. Moja żona nie dała rady.
Ja 2 sezony wciągnąłem nosem...a na trzeci to już musiałem czekać...i już za mną.

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem Unorthodox i byłem pod dużym wrażeniem. Podobne klimaty ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unorthodox nie widziałem - ale chyba łagodniejszy Shtisel 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo podobne...
Unorthodox to bardziej ... nie wiem taki thriller lekki coś w tym stylu i dzieje się w Nowym Jorku a Sthisel to serial bardziej o normalnym życiu ortodoksów w Izraelu.
Ciężko jest je porównywać ale obydwa dotyczą ortodoksyjnych Żydów. Spotkałem się z wieloma opiniami że Unorthodox jest super...ale ja wolę Sthisela. Główną rolę w Unorthodox gra Shira Haas, która w Sthiselu gra również duży wątek.
A w Sthiselu gra również Zohar Strauss, który grał również w Naszym "Ziarnie Prawdy"


Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie na temat Oscarów?

 

Z listy laureatów widziałem tylko Manka i Two Distant Strangers.

Ale chyba muszę się zabrać za nadrobienie zaległości...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat odkopie, i przyznam się że pytanie bardzo nie na temat i jest kierowane do użytkowników portalu DISNEY+

Otóż, bardzo zastanawia mnie jak wygląda opłacenie portalu DISNEY+

Czy wybierając opłatę miesięczną i płacąc np kartą, jest ona po 30 dniach obciążana kolejnym rachunkiem z automatu ? /jak np w przypadku CDA? /

Czy po 30 dniach musze manualnie uiścić opłatę ponownie ?

 

Szukam serialu THE MANDALORIAN i wszystkie poszukiwania odsyłają mnie do Disney'a

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda możliwa platforma subskrypcyjna, z jakiej do tej pory korzystałem, załatwia płatności automatycznie co miesiąc. Zdziwiłbym się mocno, gdyby w przypadku tego Disneya było inaczej. Brak automatyki działa na ich niekorzyść, a przecież nie o to w tym biznesie chodzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 20:27, labondz napisał(-a):

Serial shtisel...wymiata....ale trzeba trochę lubieć te klimaty. Moja żona nie dała rady.
Ja 2 sezony wciągnąłem nosem...a na trzeci to już musiałem czekać...i już za mną.

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka
 

A moją żona z kolei bardzo się wkręciła w życie Żydów, a ja odpadłem po kilku odcinkach 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Matti napisał(-a):

A moją żona z kolei bardzo się wkręciła w życie Żydów, a ja odpadłem po kilku odcinkach 🙂

Ja zacząłem oglądać Shtisel w weekend i się wkręciłem. Szczególnie podoba mi się taki łagodny, spokojny i sympatyczny w sumie sposób przedstawiernia tej grupy społecznej Izraela. Jeśli ktoś jednak szuka bardziej realnego przedstawienia problemów takich społeczności, polecam Unorthodox. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też Unorthodox. - Jednak - wolę Shtisel :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, brz napisał(-a):

Każda możliwa platforma subskrypcyjna, z jakiej do tej pory korzystałem, załatwia płatności automatycznie co miesiąc. Zdziwiłbym się mocno, gdyby w przypadku tego Disneya było inaczej. Brak automatyki działa na ich niekorzyść, a przecież nie o to w tym biznesie chodzi. ;)

Najlepiej takie platformy opłacać jedną, roczną opłatą. Nie wiem czy Netflix to umożliwiła, ale Amazon i Disney+ tak - wtedy taka opłata roczna jest wyraźnie niższa od sumy opłat miesięcznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział ktoś może serial Halston na Netflixie??? Muszę przyznać, że nigdy o tym Panu nie słyszałem, a coś tam człowiek wie o modzie - a tu nic. Polecam szczególnie odcinek o tworzeniu perfum - ale ciiiii :) - ale jak ktoś go zobaczy to niech napiszę - jak mu się podobało? 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalifat - może być, myślę, że nawet lepszy od Faudy. Jakby co zacząłem oglądać Halstona 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 21:07, mandaryn44 napisał(-a):

Oglądał ktoś może Katyń. Ostatni świadek? Warto?

 

Widziałem ten film w kinie. To bardziej o sprawie katyńskiej niż o samym Katyniu. Poprawnie zrobiony, z bohaterem stylizowanym nieco na postać z kina noir, jednak nieco letni, bez emocji. Prawdę mówiąc, szybko o nim zapomniałem.

 

A ostatnio obejrzałem "Sound of Metal" i muszę powiedzieć, że to naprawdę dobry film. Bardzo ciekawe są w nim sposoby oddania subiektywnego postrzegania rzeczywistości przez bohatera, znakomicie zresztą zagranego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kinach jest "Berlin Alexanderplatz" - podobał mi się, nawet jeśli te 3 godzinki to trochę długo. Ale w sumie się tego nie odczuwa. Bardzo sensowne uwspółcześnienie literackiego oryginału (którego oczywiście nigdy nie czytałem, ale jakieś streszczenie kiedyś przejrzałem ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłem ważną zaległość - "Jak żyć" Marcela Łozińskiego. Bardzo lubię wiele polskich filmów z lat 70., a ten jest rzeczywiście wyjątkowy (także ze względu na rodzajową niejednoznaczność). Niesamowite studium polskiego społeczeństwa tamtych czasów, ale i pewne dzisiejsze typy postaw można by tam odnaleźć. W kilku scenach nie sposób się nie roześmiać, z tymże to dość gorzki śmiech. Z dzisiejszej perspektywy film Łozińskiego fascynuje też jako świadectwo kultury i mody epoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.