Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

Zabrakło mi natomiast znakomicie ukazanej u Lloyda przeprawy kapitana Bligha na Timor. Bo to przecież był brutal. ale i wilk morski

 

 

z ciekawostek to 35lat temu na uniwerku morskim w rotterdamie cwiczylismy manewry bligha z wyznaczaniem kursu tylko sekstantem

oczywiscie to wiedza bezuzyteczna ale mozna bylo zrozumiec jak facet sobie poradzil bez busoli i map

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? To jak ja szukałem... W ogóle szukanie w tym Netflixie mnie wkurza. Wpisuje np Quiz show. I wyniki wyszukiwania są z ..... Ale akurat szukanego filmu nie ma. Chyba że coś źle robię. Od 3 czy 4 lat mam i nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może w pl Netflix nie posiada. Czasem są ograniczenia regionalne. Teraz sprawdziłem mam Liste Schindlera, Pianista też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Był sobie pies - familijny wyciskacz uczuć dla całej rodziny. Mogę polecić.
U mnie czwórka (od 1, 3, 9 i 42) przykuta do kompa na czas seansu.
Ja na spokojnie, z browarem i "Udając boga" lecącym na komórce, mogłem się zająć pochwą ;> no w sumie to naleśnikiem :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

Serio? To jak ja szukałem... W ogóle szukanie w tym Netflixie mnie wkurza. Wpisuje np Quiz show. I wyniki wyszukiwania są z ..... Ale akurat szukanego filmu nie ma. Chyba że coś źle robię. Od 3 czy 4 lat mam i nie ogarniam.

Netflix nie pokazuje całej biblioteki, a jest o wiele większa niż ją widzisz. Czasami przypadkiem, szukając jakiegoś tytułu, znajduję go w serwisie. Niestety, tak działają algorytmy - pokazują nam te filmy, które są podobne do tych które już obejrzeliśmy - ja tego nie cierpię, bo to mnie zamyka w bańce. W ten sposób mnóstwo rzeczy nam umyka, bo zwyczajnie, jeśli akurat nie szukamy konkretnego tytułu, możemy wiele interesujących pozycji przeoczyć . Ja chciałbym po prostu zobaczyć całą bibliotekę filmów od A do Z, bez ‚inteligentnych’ algorytmów. Do tego masz ograniczenia krajowe - ja na przykład w Netflixie we Włoszech nie widzę 80% polskich filmów jakie wy widzicie w Polsce. W tym drugim przypadku możesz się ratować VPN-em, choć ja np. nie mam pojęcia jak się używa VPN-u w telewizorze mając wbudowaną aplikację Netflixa . Na komputerze sonie poradzę, w samym tv nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dusiciel z Bostonu" - reżyseria Richard Fleischer, który podpisał kilka ciekawych filmów. Bardzo fajna obsada w świetnej formie: Fonda, Kennedy, Voskovec, Hickey (pojawia się tylko w jednej scenie, ale jak zwykle mocno zapada w pamięć), no i oczywiście Curtis w odważnej roli. To druga połowa lat 60., kiedy w Hollywood panowała krótka, ale intensywna moda na splitscreen ("Woodstock", "Afera Thomasa Crowna", "Charly") - niektóre sceny ogląda się niemal jak "Nową książkę" Rybczyńskiego ;) Dobry film z gęstą atmosferą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What is life worth

Dostępny na Netfliksie, ciekawy film o próbie wyceny, odszkodowań dla rodzin ofiar zamachu w USA z 11 września 2001.

Polecam :)

Tioe3dplXh6luw8bpD-Xuzyyn2N78kTa9LEyEvs8


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesław Gołas r.i.p.

 

 

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2021 o 17:55, mandaryn44 napisał(-a):

Serio? To jak ja szukałem... W ogóle szukanie w tym Netflixie mnie wkurza. Wpisuje np Quiz show. I wyniki wyszukiwania są z ..... Ale akurat szukanego filmu nie ma. Chyba że coś źle robię. Od 3 czy 4 lat mam i nie ogarniam.

 

Bo jak nie znajduje Ci tytułu jaki Cię interesuje to podrzuca to co teoretycznie może być zbliżone. Czyli dajmy na to chcesz Ojca Chrzestnego... Nie ma? To może skusisz się na Chłopców z Ferajny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krygo napisał(-a):

 

Bo jak nie znajduje Ci tytułu jaki Cię interesuje to podrzuca to co teoretycznie może być zbliżone. Czyli dajmy na to chcesz Ojca Chrzestnego... Nie ma? To może skusisz się na Chłopców z Ferajny ;)

Dobrze, że nie "Poznaj naszą rodzinkę".


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję dajmy na to Quiz show. I w tej podpowiadaczce jest od razu. A potem wyskakują tak powiązane tytuły że nie wiem kto co wdychał jak robił algorytmy. Bezsensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisuję dajmy na to Quiz show. I w tej podpowiadaczce jest od razu. A potem wyskakują tak powiązane tytuły że nie wiem kto co wdychał jak robił algorytmy. Bezsensownie.

Inteligentne dopasowanie to jakieś 10% tego netfliksowego „algorytmu”. Pozostałe 90% to chamskie wciskanie przez netflix tego, co oni chcą, żebyś obejrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Matti napisał(-a):

El Chapo - fajnie się ogląda :)

El Chapo super.Ale fajny też Narcos Mexico.El Chapo jest tam jeszcze taki sługusem. Nie wspomnę już o serialu z Escobarem. Poczytałem potem trochę w necie o tych narcobosach. Takie życie to nie życie nawet z tymi pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się dla towarzystwa pójść do kina w sumie nie mając zbyt wielkich oczekiwań ale bawiłem się super. Bardzo fajnie nakręcony film, historia pamiętana przeze mnie z dawnych czasów, świetna muzyka. A film to NAJMRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy cenią dokument

 

https://www.youtube.com/watch?v=BPf1NRyZxb8


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2021 o 09:21, pechagto napisał(-a):

Skusiłem się dla towarzystwa pójść do kina w sumie nie mając zbyt wielkich oczekiwań ale bawiłem się super. Bardzo fajnie nakręcony film, historia pamiętana przeze mnie z dawnych czasów, świetna muzyka. A film to NAJMRO.

Wczoraj byłem w kinie z żoną, potwierdzam, miło przypomnieć sobie stare dobre czasy... 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wreszcie wpadłem na Festiwal w Gdyni i sporo udało mi się obejrzeć. Co ciekawe - wszystkie obejrzane przeze mnie pełnometrażowe filmy dzieją się w mniej lub bardziej odległej przeszłości. Nie widziałem niestety "Żeby nie było śladów". Oto krótkie wrażenia podane w nieprzypadkowej kolejności, od najlepszego:

1. "Powrót do Legolandu". Przez pierwszych 5-10 minut myślałem, że oto kolejna nostalgiczna podróż do czasu dzieciństwa, kolorowych lat 90. itp. I owszem, trochę tego jest, ale stopniowo schodzi to na dalszy plan. Stuhr i Weronika Książkiewicz grają koncertowo, bez najmniejszego fałszu. I moim zdaniem lepiej nie czytać opisów przed filmem, bo sytuacja jest świetnie odkrywana wraz z kolejnymi scenami. Czasem zabawny, ale przede wszystkim poruszający film.

2. "Mosquito State". Najmniej polski, najbardziej oryginalny. Bywa drażniący i niełatwo w niego wejść, ale jak się już to zrobi, to naprawdę przykuwa do ekranu. Twórcze inspiracje: Cronenberg i body horror, Lynch, Aronofsky, ale też "Chciwość". Cudownie dopieszczony wizualnie.

3. "Hiacynt". Polskie "Cruising", ale... po dzisiejszemu, zwłaszcza jeśli chodzi o portret środowiska, ukazanego w bardzo ugładzony i w sumie jednowymiarowy sposób. Wątek młodego gliny (z niepotrzebnie doklejonym wąsem) i jego ojca został fajnie rozegrany. Dobry polski "amerykański" film, choć pod koniec było mi już trochę obojętne "kto i dlaczego".

4. "Lokatorka". Nie ma siły i artystycznej jakości "Długu", postacie ma jednoznaczne, ale i tak potrafi wywołać uczucie porażającej bezradności.

5. "Ciotka Hitlera" - kiepski tytuł, film porządny, o jednym ze sprawiedliwych. Tu i ówdzie pojawiają się nadmierne skróty, ale udanie pokazuje próbę ocalenia człowieczeństwa w nieludzkich czasach. I fajny motyw z solidarnością gołębiarzy.

6. "Śmierć Zygielbojma". Rzetelna rekonstrukcja, ciekawie zestawione plany czasowe, choć koncept fabularny już mocno wyeksploatowany - człowiek mediów usiłuje odkryć prawdę o zmarłym, jak w "Obywatelu Kane", "Człowieku z marmuru" czy dość podobnym "Katyń. Ostatni świadek". Zrobiony solidnie, ale z pewnym niedostatkiem emocji. Fajna scena koncertu Very Lynn, znanej każdemu miłośnikowi Pink Floyd i Kubricka.

7. "Zupa nic" - w sumie nawet przyjemny seans swobodnie powiązanych scenek z PRL-owskiej codzienności. Dosyć fajnej, bo chociaż ZOMO biło i ciężko było coś kupić, to jednak więzi między ludźmi były mocniejsze, doceniało się to, co się ma, grał Boniek itp. Niektóre sceny autentycznie zabawne, inne są zaś jak adaptacja dowcipów o Masztalskich. 

8. "Prime Time" - to mógł być dobry film. Bielenia jest wiarygodny, ale niestety od połowy filmu nie bardzo ma co grać. I nie wiemy, po co to wszystko. Historia utyka w martwym punkcie i snuje się w stronę jakichś nonsensownych uogólnień. 

 

I jeszcze 3 krótkie metraże studentów:

- "Rozwiązanie" - to materiał, który nadaje się na rozwinięcie w pełnym metrażu. Bardzo dobre.

- "Mój brat rybak" - fabuła pretekstowa, ale fajne środowiskowe portrety. 

- "Samogłów" - smutno i ponuro, ale w sumie ciekawie. Bardzo udana rola aktorki, Sylwii Boroń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.