Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Christo napisał(-a):

Film jest rozrywką na standardowym poziomie - ot trzyma w napięciu, fabuła jest wartka i nie ma przestojów - natomiast majstersztykiem są nawiązania (pokuszę się o stwierdzenie „inteligentny pastisz”) do trylogii, a przede wszystkim jakże na czasie jest przesłanie tego filmu, na którym naprawdę warto się zastanowić.

 

Mnie w napięciu nie trzymał. Gdyby nie nawiązania do poprzednich części, o których piszesz, to ten film w zasadzie mógłby nie być matrixem. Z trylogią trzyma ten film w zasadzie tylko Neo i Trinity. Reszta doklejona na siłę. 

 

Co do przekazu, nad którym warto się zastanowić - proponuję obejrzeć Don't look up na netflixie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Nie patrz w górę, ale wygląda mi to (obym się mylił) na komedię pełną gagów jakiej nie lubię…

W każdym razie jak obejrzę to będę mógł napisać coś więcej…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie komedia pełna gagów, tylko raczej film wyśmiewający podejście ludzi do ogólnego funkcjonowania. Daje do myślenia, choć konwencja filmu może sugerować komedię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Christo napisał(-a):

O widzisz, to chyba jednak prędzej po to sięgnę niż myślałem.

Warto choćby dla kapitalnych DiCaprio i Meryl Streep i nie gorszej Jennifer Lawrence, zreszta aktorstwo jest tutaj zaskakujące jak na produkcję Netflixa, nawet Ariana Grande daje radę. Konwencja trochę komediowa ale tak naprawdę to film o tym jak oczywiste problemy z oczywistymi rozwiązaniami dzisiejsze wyposażone w internet społeczeństwo potrafi zakręcić na swoja szkodę tak że przestają być rozwiązywalne.

Analogia do pandemii zapewne nieprzypadkowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jesteśmy po seansie „nie patrz w górę” i również polecam. Satyra na współczesność aż boli momentami. 

Również jesteśmy po seansie „nie patrz w górę” i również polecam. Satyra na współczesność aż boli momentami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW polecam oglądać Matrix 4 i Don't look up do końca, tzn. również po zakończeniu napisów końcowych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę zawsze czekam (nawyk z Avengersów), ale tym razem wygonili nas z kina, więc założyłem że nic nie będzie - co tam się wydarzyło? (żeby nie spoilerować podeślij PM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Nie patrz w górę” nie może być kinem ambitnym czy artystycznym bo nie dotrze pod strzechy. Musi być wierne konwencji której jest satyrą , musi respektować zasady gry czasem nomen omen łopatologicznie. Ale analogia do pandemii przednia. Podział na dwa kreowany i wykorzystywany przez różnej maści cwaniaków jak w lustrze. Autoironicznie przyznam że jest pyszna scena dla aktywnych członków for , tych „walczących o prawdę” … Generalnie pytanie czy da się to jeszcze zatrzymać …czy lepiej się przyłączyć dalej huczy mi w głowie…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucona lista polecanych seriali (Amazon)... a brak na niej Bosch'a. 
Skandal 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 05:49, pepepatryk napisał(-a):

Wczoraj obejrzałem finałowy odcinek mojego ukochanego serialu, Gomorra.

 

Przede wszystkim- dzięki za info bo zupełnie o kolejnym sezonie zapomniałem. Powiedz mi czy w pierwszym odcinku 5. sezonu jest jakieś przypomnienie poprzedniego? To było już tak dawno temu, że nie pamiętam szczegółów...

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix 

1. Breaking Bad 

2. Better Call Saul 

3. Peaky Blinders 

4. Narcos 

5. Dark 

6. Ray Donovan 

7. Ozark 

8. Suits 

9. The Crown 

10. Collateral 

11. Fauda 

12. Hostages 

13. The Bridge 

14. Luther 

15. Manhunt: Unabomber 

16. House of Cards 

17. Trapped 

18. The Mechanism 

19. Nobel 

20The Good Wife

21. Stranger Things 

22. Sherlock 

23. Broadchurch

24. The Alienist

25. Code

26. Pine Gap

27. Secret City

28. Occupied 

29. The Spy

30. Black Earth Rising

31. Homeland 

 

Amazon Prime

  1. Medici
  2. The Widow
  3. The Marvelous Mrs. Maisel
  4. Jack Ryan 
  5. Goliath
  6. Startup
  7. Damages
  8. The Looming Tower
  9. The Terror
  10. McMafia
  11. Little Fires Everywhere
  12. El Candidato

 

Nie widzę na Prime 2 pozycji, które mi się podobały:
The Boys
Koło czasu

No i ciekaw jestem jak im wyjdzie serial oparty na Władcy Pierścieni, który chyba już w przyszłym roku ma się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pechagto napisał(-a):

Nie widzę na Prime 2 pozycji, które mi się podobały:
The Boys
Koło czasu

No i ciekaw jestem jak im wyjdzie serial oparty na Władcy Pierścieni, który chyba już w przyszłym roku ma się pojawić.

Tych 2 seriali nie widziałem: nie jestem fanem s-f.

 

Nie wiem czy w Polsce jest Prime Starz (dodatkowo płatny) i tam polecam Nocnego Portiera (Night Manager) i Dr. Death

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krygo napisał(-a):

 

Przede wszystkim- dzięki za info bo zupełnie o kolejnym sezonie zapomniałem. Powiedz mi czy w pierwszym odcinku 5. sezonu jest jakieś przypomnienie poprzedniego? To było już tak dawno temu, że nie pamiętam szczegółów...


nessun problema😊🤌🏼
Co do wstępu…to szczerze powiewem, że nie pamietam, ale chyba coś było. Ja dla przypomnienia zanim zaczął się sezon 5 obejrzałem 3 i 4, żeby na 5 sezon wejść w klimacie. Ogólnie dziele ten serial na dwie części. Pierwsze dwa sezony jak dla mnie genialne, trzy pozostałe są ok, ale szału nie robią. Co nie zmienia faktu, że serial godny polecenia i pewnie jeszcze kiedyś go obejrzę znowu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie męczę 8 odcinek 8 serii The Walking Death. Ten film stracił jakikolwiek powab 2 czy 3 sezony temu. Pierwsze serie były dla mnie czymś nowym i w sumie ciekawym uniwersum, ale od dłuższego czasu to po prostu reżyserski zombieland, bez zombie w zasadzie. Wątki z tyłka, piętrzenie tematów tylko po to żeby były, w zasadzie zatracił sens. Oglądam już TYLKO po % i w prawdę mówiąc, jedynie żeby "odhaczyć" do końca. Na trzeźwo nie dał bym rady.
Szkoda, że nie mogę przyspieszyć oglądania jak np Gadowskiego na YouTube x1,5... Wtedy daje rade skonsumować treść. Pozdrawiam

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Hogg napisał(-a):

Właśnie męczę 8 odcinek 8 serii The Walking Death. Ten film stracił jakikolwiek powab 2 czy 3 sezony temu. Pierwsze serie były dla mnie czymś nowym i w sumie ciekawym uniwersum, ale od dłuższego czasu to po prostu reżyserski zombieland, bez zombie w zasadzie. Wątki z tyłka, piętrzenie tematów tylko po to żeby były, w zasadzie zatracił sens. Oglądam już TYLKO po % i w prawdę mówiąc, jedynie żeby "odhaczyć" do końca. Na trzeźwo nie dał bym rady.
Szkoda, że nie mogę przyspieszyć oglądania jak np Gadowskiego na YouTube x1,5... Wtedy daje rade skonsumować treść. Pozdrawiam

Hogg
 

Ja to oglądam bo mój syn jest fanem. Po 3 serii to już tylko feeria przemocy, obrzydliwości i braku sensu w scenariuszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Nie patrz w górę. Moim zdaniem film jest doskonały. Bardzo przygnębiający w odbiorze ale świetny. Dokąd ten świat zmierza? Dokąd już dotarł?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem serial ''STAY CLOSE'' na Netfilxie.

Fajny, taki troszke sensacyjno obyczajowy i co najważniejsze, tylko 8 odcinków :)

Nie mój klimat, ale filmem zainteresowałem się tylko dlatego, bo jedną z ról drugoplanowych zagrała laska z miasta w którym obecnie żyje - Rachel Andrews

Osobiście myślałem że będzie miała większą role :) No cóż, reklama w lokalnej gazecie zrobiła swoje, bo film oglądłem...i nie powiem, nawet z lekkim zaciekawieniem, bo leciałem odcinek za odcinkiem hehe

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po "nie patrz w górę", zabrałem się za Dom z Papieru.

Na razie 1 sezon i na razie polecam. Oby później się scenarzysta nie pogubił i nie zrobił czegoś bezzsensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jakubos napisał(-a):

po "nie patrz w górę", zabrałem się za Dom z Papieru.

Na razie 1 sezon i na razie polecam. Oby później się scenarzysta nie pogubił i nie zrobił czegoś bezzsensownego.

Tam było tyle głupich rzeczy że głowa boli.Ale to trza wziąść na klate.Taki klimat ma ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po "nie patrz w górę", zabrałem się za Dom z Papieru.
Na razie 1 sezon i na razie polecam. Oby później się scenarzysta nie pogubił i nie zrobił czegoś bezzsensownego.
Zrobił... Kolejne sezony

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jakubos napisał(-a):

po "nie patrz w górę", zabrałem się za Dom z Papieru.

Na razie 1 sezon i na razie polecam. Oby później się scenarzysta nie pogubił i nie zrobił czegoś bezzsensownego.

Jak pisali koledzy - zrobił, i to aż za dużo. Dla mnie już absolutnym przegięciem było umiejscowienie …. rzeźni w budynku banku centralnego Hiszpanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Dom z papieru, to polecam jeden sezon. Wtedy można to nazwać dobrym, rozrywkowym serialem. Potem z każdym dalszym odcinkiem zaczyna coraz bardziej irytować i nudzić. Ja zakończyłem tę przygodę gdzieś w połowie trzeciego sezonu. Nie tęsknię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli skonczyc sezon 2 i full stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.