Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, już zaznaczam na liście, zerknę jak wrócę do domu

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psie Pazury - zzzzzzzzzz hhhhhhhhrrrrrrrrrrr zzzzzzzzzzzzzzz ( odgłos chrapania :))


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nadrabiałem zaległości i w końcu wybrałem się na najnowszego Spidermana. Zdecydowanie polecam. Moim zdaniem to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, film z universum Marvela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio obejrzałem Łabędzi Śpiew na Apple TV i z czystym sumieniem mogę polecić ten film. Spodziewałem się jakiejś ckliwej powiastki filozoficznej a dostałem mądrą opowieść o pogodzeniu się z nieuniknionym,    bez zbędnych fajerwerków i udziwnień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było: Diuna jest od jakiegoś czasu dostępna w Amazon Prime do wypożyczenia (5 euro) lub kupienia (13 euro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem - Jak pokochałam gangstera - jak dla mnie trochę za długi film, i można by spokojnie ze 40 minut uciąć. Ale polecam :) 

 

Jednym z zaskoczeń tego filmu jest to ( dla mnie miłe zaskoczenie ), że w ścieżce dźwiękowej znalazła się moja piosenka pogrzebowa :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy już było: Diuna jest od jakiegoś czasu dostępna w Amazon Prime do wypożyczenia (5 euro) lub kupienia (13 euro).
Albo nie potrafię znaleźć albo to nie o polskim Prime mówisz.. szukam, szukam i nie widzę a chciałabym obejrzec



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, xaoo napisał(-a):

Albo nie potrafię znaleźć albo to nie o polskim Prime mówisz.. szukam, szukam i nie widzę a chciałabym obejrzec


 

Ja mam włoski Prime: może faktycznie na polskim jeszcze nie ma, bo w wersji którą oglądałem nie było polskiego lektora czy napisów do wyboru.

 

Ale, ale:  właśnie sprawdziłem i powinien być w polskim Apple TV:

 

 

27C70393-6CCD-4374-8E16-18232EAF97BA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt. Porządne męskie kino. Bez kompromisów. Dokładnie takie jak powinno być, żadnych niuansów, subtelnej psychologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 21:08, satanic napisał(-a):

Archiwum 81, daję radę.

 

 

Ciągnie ksywa do tematyki😉? Obejrzałem 1 odcinek...faktycznie da się oglądać, dzięki za namiar. Zobaczymy, co będzie dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tapecie były produkcje... Niskobudżetowe. Magnaci i czarodzieje... Trochę się uśmiałem, trochę ponarzekałem, bo za dużo klną, ale Stachu Jones... Byłby super Jakubem Wędrowyczem.

Druga to Pół wieku poezji później. Produkcja bardziej profesjonalna, klimaty wiedźmińskiea aktorstwo trochę drewniane, ale podobało się mnie bardziej. Wiem produkcje nie są najnowsze, ale jakoś tak wyszło.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- "Wszystko zostaje w rodzinie" - bardzo udany włoski dramat o toksycznej rodzinnej relacji.

- "Komedianci debiutanci" - naprawdę przyjemny, lekki, ale niegłupi film. Kad Merad świetny jako podupadły aktor wybudzający się letargu dzięki pracy z więźniami nad "Czekając na Godota".

- "Wszystko poszło dobrze" - ciekawy głos na temat eutanazji. Lubię kilka filmów Ozona, ten również trzyma poziom, pokazując złożoność zagadnienia. Przez fabułę przewija się też Patek (nie ma niestety zbliżenia, w planie średnim skojarzył mi się z Elipse, ale nie mam żadnej pewności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pojedynek. Za długi, można było godzinę krócej. Ale film dobry. Szczególnie prawda trzecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Dwa "skandynawskie" polecę.

Pierwszy dobry - Flukt 2012.

Drugi bardzo dobry - Kukuszka 2002. Rosyjski, ale o północy ;)

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

Dwa "skandynawskie" polecę.

Pierwszy dobry - Flukt 2012.

Drugi bardzo dobry - Kukuszka 2002. Rosyjski, ale o północy ;)

Kukuszka jest świetna. Tego pierwszego nie widziałem ale poszukam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 15:43, Litus napisał(-a):

Noże i miecze były używane w świecie Diuny od momentu wynalezienia tarcz, które blokowały wszystko, co poruszało się powyżej pewnej prędkości, więc ta super wyrafinowana broń była nieskuteczna. Laser z kolei powodował wybuch w skali jądrowej po zetknięciu z tarczą, dlatego tego tupu arsenał nie był używany - w końcu nie chodziło o zagładę Arrakis, tylko rodu Atrydów.

O kolega wcześniej zareagował 😉

Pytanie do fanów Diuny. Skończyłem właśnie słuchać audiobooka. I albo niedokładnie słuchałem (słuchałem tylko podczas jazdy rowerem do pracy, a że jeżdżę rzadko ostatnio, zajęło mi to trochę czasu) albo nie było albo ja jakimś marnym czytelnikiem jestem. Bowiem to w całej tej książce nie było wzmianki o tym dlaczego są mentaci, dlaczego nie można używać komputerów i dlaczego używa się tak prymitywnej broni jak noże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Pytanie do fanów Diuny. Skończyłem właśnie słuchać audiobooka. I albo niedokładnie słuchałem (słuchałem tylko podczas jazdy rowerem do pracy, a że jeżdżę rzadko ostatnio, zajęło mi to trochę czasu) albo nie było albo ja jakimś marnym czytelnikiem jestem. Bowiem to w całej tej książce nie było wzmianki o tym dlaczego są mentaci, dlaczego nie można używać komputerów i dlaczego używa się tak prymitywnej broni jak noże.

 

Pierwsza księga Kronik Diuny faktycznie tego nie wyjaśnia. Ale generalnie idzie o wydarzenia sprzed tych opisanych w Diunie, kiedy w pewnym momencie władzę przejęły myślące maszyny. Ludzie przeciwko temu się zbuntowali i podjęli radykalne kroki, oznaczające m.in. rezygnację z komputerów i sztucznej inteligencji (było to poprzedzone Dżichadem Bulteriańskim), której w Diunie już nie ma. Stąd także mentaci, czyli takie ludzkie komputery 😉 A nóż potrzebny był do penetrowania tarcz ochronnych, bo tu całkowicie zawodziły lasery (eksplozja jądrowa w styku z tarczą ochronną). 

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Pierwsza księga Kronik Diuny faktycznie tego nie wyjaśnia. Ale generalnie idzie o wydarzenia sprzed tych opisanych w Diunie, kiedy w pewnym momencie władzę przejęły myślące maszyny. Ludzie przeciwko temu się zbuntowali i podjęli radykalne kroki, oznaczające m.in. rezygnację z komputerów i sztucznej inteligencji (było to poprzedzone Dżichadem Bulteriańskim), której w Diunie już nie ma. Stąd także mentaci, czyli takie ludzkie komputery 😉 A nóż potrzebny był do penetrowania tarcz ochronnych, bo tu całkowicie zawodziły lasery (eksplozja jądrowa w styku z tarczą ochronną). 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.