Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Krzywe linie Boga na Netlfilx, hiszpański kryminał, fajny klimat, fabuła, warto zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rimini" - obejrzałem, podobało mi się. Sporo scen powodujących zakłopotanie, ale jest też dużo sardonicznego humoru. W portretowaniu austriackiej klasy średniej Seidl nie zaskakuje, ale zaskoczyć może sposób ukazania imigrantów (który właściwie nie jest zaskakujący, a przez to - zaskakujący ;) ). Zresztą, już zdążyło się rozpętać wokół reżysera spore zamieszanie, które ma kilka powodów. Wracając do "Rimini" - warto, także z uwagi na odtwórcę głównej roli i mnóstwo świetnej muzyki ;)

 

Przy okazji - zmarł Andrzej Matul, znakomity lektor. Oczywiście, lepiej oglądać filmy z napisami, ale jak już z lektorem - to takim. Matula miałem też okazję widzieć przed laty w roli Słowackiego w "Wigiliach polskich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Netlfilx odrestaurowana klasyka kina Sergio Leone "Pewnego razu na dzikim zachodzie" z muzyką Ennio Morricone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Avatara II.

Nie wiem jak inni, dla mnie strasznie naciągana bajka, by nie powiedzieć bujda. Fabuła tak sztampowa, że szok. Wszystko przewidywalne, można spokojnie strzelać co się stanie za minutę, co kto powie itp. Taki Disney+Netflix, ale to co się z nimi najgorzej kojarzy.

Nawet wizualna strona filmu przeładowana, 200% avatara w avatarze. No nie wiem... 😕 Pewnie każdy powinien sie przekonać, ale jeśli nie jesteś fanem "serii" można poczekać na jakąś platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brokat na Netfliksie. Ma górki i dołki, ale ogląda się ciekawie.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Jedenaste: Znaj sąsiada swego”. Oryg. „Nebenan”, niemiecki film z Danielem Bruhl’em.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, agremi napisał(-a):

„Jedenaste: Znaj sąsiada swego”. Oryg. „Nebenan”, niemiecki film z Danielem Bruhl’em.

 

I jak? Bo zwiastun mnie zaciekawił jakiś czas temu. Bruhl to dobry aktor, tu w autotematycznej roli i jeszcze jako reżyser, akcja w jednym miejscu jak u Polańskiego - dobrze wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

I jak? Bo zwiastun mnie zaciekawił jakiś czas temu. Bruhl to dobry aktor, tu w autotematycznej roli i jeszcze jako reżyser, akcja w jednym miejscu jak u Polańskiego - dobrze wyszło?

Dobry. Wciąga. Ma klimacik. Warto. Nie będę spojlerował. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 22:51, pepepatryk napisał(-a):

Dziś skończyłem oglądać serial „Strappare lungo i bordi”, a po naszemu”Oderwij wzdłuż linii”. Po pierwszych 4 odcinkach byłem zachwycony, coś w końcu co potrafiło utrzymać moja uwagę, bawiło w inteligentny sposób. Na tamtą chwile byle pewny, że ocenie serial na dooobre 7 (na portalu FilmWeb). Dwa ostatnie odcinki sprawiły, że zostawiłem ocenę 9, a sam serial napełnił mnie długo oczekiwana satysfakcją. Szczerze polecam

 

Po Twoim poście zbierałem się dlugo, aby to obejrzeć bo nie przepadam za animacjami, ale muszę przyznać, że całość jest fenomenalna. Tyle treści zawarte w nieco ponad godzinie... Super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pasażerowie nocy" - kwintesencja porządnego francuskiego filmu obyczajowego, z klimatycznymi panoramami Paryża z lat 80. i nostalgicznym słuchaniem Joe Dassina. Oryginalna muzyka naprawdę bardzo dobra!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, Leo Gande

Obejrzyjcie, zobaczycie, jak z minimalnym nakładem środków można zrobić

film z przekazem.

 

Również polski mini-serial  "Kamerdyner" Filipa Bajona bardzo mi się spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Prime pojawił się trzeci sezon Jacka Ryana.
Pierwszy był zaskakująco dobry. Drugi był OK. Na trzeci zasadniczo szkoda czasu. Zjazd po równi pochyłej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A ja byłem na tym Avatar. Za stary jestem na takie bajki.To film do młodych ludzi. Aczkolwiek efekty były super ale pod koniec mnie to już nudziło.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 23 film Christine, na TV4 - taka bajka ale Plymouth Fury jest piękny i pozostaje wciąż w sferze moich marzeń ;-)

 

Do tego scieżka muzyczna:

https://youtube.com/playlist?list=PLJ3mgaOyNH5lELCtCARlQB-9Ow9J7nV4S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Han Solo historie. 

Lipa bo ledwo pamiętam o czym to było. 

Nie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DARK  - serial na Netflixie - mi pierwsze dwa sezony się się podobały, trzeci zbłądził niestety- ale dociągnę do końca. 

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, łowca napisał(-a):

 

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glass Onion. Trochę długo się rozkręca ale całkiem fajny film. Taki w starym stylu dobrych kryminałów. Oczywiście w nowoczesnym sosie ale fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "lekko ambiwalentne" odczucia wobec "Glass Onion". Pierwsze "Na Noże" podobały mi się dużo bardziej. Może to kwestia zimowo-świątecznego klimatu, do którego jakoś mi nie przypasowała wyspa w słońcu. Może Daniel Craig jako kochanek Hugh Granta gustujący w dyskusyjnej garderobie. Może Edward Norton, którego lubiłem kiedyś bardzo ("American History X"), a teraz jakoś tak "średnio trawię". A może obsada całościowa jednak ZNACZNIE słabsza niż w jedynce. Nie wiem. Realizacja bez zarzutu. Tak, jak napisano powyżej - historyjka trochę przydługo się rozkręca, ale jest dość zgrabnie i wdzięcznie wykreowana. Podsumowując, nie jest źle, ale chyba spodziewałem się czegoś trochę innego i stąd moje "marudzenie"...  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmowy rok zakończyłem tak, jak zamierzałem - przed północą wróciłem z "Fabelmanów". Fajna rzecz jest jeszcze przed rozpoczęciem - Spielberg zwraca się do widzów i dziękuje, że oglądamy film w kinie. I później przenosimy się na dwie i pół godziny do lat 50. i 60., a ja mógłbym zostać tam jeszcze z godzinę :) W świetnej aktorskiej drużynie liderem jest Michelle Williams - kto wie, to może będzie Oscar. David Lynch raczej jako sympatyczny dodatek, ale za to jaki :)  

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam "lekko ambiwalentne" odczucia wobec "Glass Onion". Pierwsze "Na Noże" podobały mi się dużo bardziej. Może to kwestia zimowo-świątecznego klimatu, do którego jakoś mi nie przypasowała wyspa w słońcu. Może Daniel Craig jako kochanek Hugh Granta gustujący w dyskusyjnej garderobie. Może Edward Norton, którego lubiłem kiedyś bardzo ("American History X"), a teraz jakoś tak "średnio trawię". A może obsada całościowa jednak ZNACZNIE słabsza niż w jedynce. Nie wiem. Realizacja bez zarzutu. Tak, jak napisano powyżej - historyjka trochę przydługo się rozkręca, ale jest dość zgrabnie i wdzięcznie wykreowana. Podsumowując, nie jest źle, ale chyba spodziewałem się czegoś trochę innego i stąd moje "marudzenie"... 

Odświeżyłem sobie dzisiaj Na noże. To, co mi zgrzyta w nowym Blancu vs poprzedni, to nie garderoba, tylko raczej maniera. Obsada i po prostu gra w jedynce zdecydowanie lepsza. Chociaż nie oszukujmy się [mention]Lincoln Six Echo [/mention] - Tobie tak naprawdę brakowało w nowej części przede wszystkim pewnej Any
Ogólny klimat i plot też zdecydowanie na korzyść jedynki.

Glass Onion jest całkiem dobry jak na ogólny poziom tego typu filmów rozrywkowych. Ale jednak od pierwszej części zdecydowanie gorszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższymi opiniami co "Glass Onion". Spodziewałem się po pierwszej odsłonie czegoś bardziej w klimacie klasycznego kryminału, a tu nie dość, że dosyć przewidywalna intryga i ten "zły" to jeszcze zakończenie jak dla mnie słabe. Do obejrzenia na luzie przy herbacie i ciastkach i nic więcej.  Szkoda.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Janusz Błąd - Agent 07" na YT. Film kabaretu Czwarta Fala. Świetnie im wyszła ta parodia Bonda😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.