Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

"Luther" jako film bardzo daleko spadł od swej serialowej jabłoni.

I to w złym kierunku.

 

Skończyłem oglądać "Carnival Row".

W porównaniu z "Pierścieniami władzy" dobry serial fantasy.

 

Zacząłem "Yellowstone". Na razie jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu ciekawostki.

Czy wiedzieliście, że zanim angaż do roli Predatora otrzymał Kevin Peter Hall, pozaziemskiego bohatera miał grać ten o to Pan?

 

jcvd Predatr.jpg

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Z cyklu ciekawostki.

Czy wiedzieliście, że zanim angaż do roli Predatora otrzymał Kevin Peter Hall, pozaziemskiego bohatera miał grać ten o to Pan?

 

jcvd Predatr.jpg

Jean Claude Van Damme 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja dopiero teraz dowiedziałem się, że angaż otrzymał Kevin Peter Hall ;)

 

Widziałem "Holy Spider". Początkowo nie miałem ochoty na ten film, a tu fajne zaskoczenie: to solidny, wciągający thriller opowiedziany trochę jak "Dusiciel z Bostonu" (z dobrym odpowiednikiem Curtisa). Widać, że twórcy znają Finchera i Manna, widzieli też pewnie "Szał" Hitcha :) Oprócz tego celnie pokazują specyfikę myślenia islamistów. Gdy myślimy już, że mocne zakończenie jest za nami, to ostatnia scena jest nawet mocniejsza, choć zarazem... makabrycznie zabawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny - zgrabnie przedstawiona niesamowita postać Ks. Kaczkowskiego ze świetnym Dawidem Ogrodnikiem w tytułowej roli. Jest śmiesznie, smutno i refleksyjnie zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legenda!

clint.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą "Wikinga".

Mocno promowany film kinowy z zeszłego roku.

I sam nie wiem co o nim myśleć.

 

Zwiastun zapowiadał dobrze oddający realia epoki film przygodowy.

A tymczasem dostałem mistyczne widowisko, z przytłaczającą ilością interwencji nadnaturalnych.

Całość przypomina oniryczny sen, w którym nie do końca można być pewnym

co jest prawdą, a co projekcją umysłu bohatera.

Zaś decyzje wiodącej postaci są podejmowane pod wpływem czynników bynajmniej nie racjonalnych.

 

Po części ( i to znacznej) nakręcony techniką przypominającą mi "300",

co czasem sprawiało, że miałem wrażenie, iż oglądam dwa filmy zmiksowane razem.

 

I nie potrafię ocenić, czy to jest dobre czy też nie.

Chyba każdy musi się przekonać na własną rękę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AspirantS napisał(-a):

Mam za sobą "Wikinga".

Mocno promowany film kinowy z zeszłego roku.

I sam nie wiem co o nim myśleć.

 

Zwiastun zapowiadał dobrze oddający realia epoki film przygodowy.

A tymczasem dostałem mistyczne widowisko, z przytłaczającą ilością interwencji nadnaturalnych.

Całość przypomina oniryczny sen, w którym nie do końca można być pewnym

co jest prawdą, a co projekcją umysłu bohatera.

Zaś decyzje wiodącej postaci są podejmowane pod wpływem czynników bynajmniej nie racjonalnych.

 

Po części ( i to znacznej) nakręcony techniką przypominającą mi "300",

co czasem sprawiało, że miałem wrażenie, iż oglądam dwa filmy zmiksowane razem.

 

I nie potrafię ocenić, czy to jest dobre czy też nie.

Chyba każdy musi się przekonać na własną rękę.

 

 

Byłem z Żoną w kinie na nim , nam się bardzo podobał choć był bardzo okrutny , wiesz że jest oparty na "Hamlecie" 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Byłem z Żoną w kinie na nim , nam się bardzo podobał choć był bardzo okrutny , wiesz że jest oparty na "Hamlecie" 🤗🤗🤗

Takie miałem wrażenie, że żywcem przypomina sztukę Szekspira.

Chodzi o konstrukcję, wewnętrzne monologi... i pewnego rodzaju teatralną przesadę w niektórych scenach.

 

Imię głównego bohatera również ma sugerować ten związek.

 

Ale nadal dzieło to nader specyficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, ze byłem na wikingu w kinie, a po wyjściu z kina potrafiłem tylko powiedzieć, że byłem na filmie o wikingach. Nie do końca chyba zrozumiałem co chcieli przekazać twórcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2023 o 19:51, Kcp85 napisał(-a):

Johnny - zgrabnie przedstawiona niesamowita postać Ks. Kaczkowskiego ze świetnym Dawidem Ogrodnikiem w tytułowej roli. Jest śmiesznie, smutno i refleksyjnie zarazem.

 

W końcu obejrzałem. Czytałem książkę. Film mocno wypłaszczony, polecam bardzo przeczytać jako dodatek do seansu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej w Wikingu przeszkadzało że to już wszystko było mnóstwo razy, cudem uratowany syn, zemsta, mściciel te same utarte tory prowadzące do wiadomego finału. Dużo bardziej podobał mi się Lighthouse tego samego reżysera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem (choć za dużo powiedziane bo wytrzymałem na trzeźwo 1,5h) oscarowego "Wszystko wszędzie naraz". I to chyba wystarczy za komentarz 🤔

Jeśli zrobię drugie podejście to muszę jednak zrobić zaopatrzenie lepsze w monopolowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 godziny temu, kingcrimson napisał(-a):

Mnie najbardziej w Wikingu przeszkadzało że to już wszystko było mnóstwo razy, cudem uratowany syn, zemsta, mściciel te same utarte tory prowadzące do wiadomego finału. Dużo bardziej podobał mi się Lighthouse tego samego reżysera.

A jak byś chciał żeby skończył się " Hamlet" 😁😁😁

2 godziny temu, sviety napisał(-a):

Obejrzałem (choć za dużo powiedziane bo wytrzymałem na trzeźwo 1,5h) oscarowego "Wszystko wszędzie naraz". I to chyba wystarczy za komentarz 🤔

Jeśli zrobię drugie podejście to muszę jednak zrobić zaopatrzenie lepsze w monopolowym.

Byłem w kinie świetny film 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RoKoKo napisał(-a):

 

W końcu obejrzałem. Czytałem książkę. Film mocno wypłaszczony, polecam bardzo przeczytać jako dodatek do seansu. 


ksiazki nie czytałem, film natomiast jak na polski oczywiście moim zdaniem bardzo dobry. Ogrodnik top aktor chyba jeszcze młodego pokolenia

A i dźwięk w porządku co tez nie jest w pl standardem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że po operacji przepukliny siedzę w domu i nic absolutnie robić nie mogę, to zacząłem nadrabiać zaległości filmowe: klasyki i tzw. mainstream.

Klasyka:

Wesołych świąt pułkowniku Lawrence - od lat się zabierałem za ten film, zawsze coś stało na przeszkodzie. Film mocny, wielowarstwowy, siedzi mi głowie a widziałem wczoraj. Polecam kto nie widział. Świetna muzyka Sakamoto.

Mainstream:

Venoma 2 - ech.... O ile cz.1 była czymś ciekawym to ta część to już tylko dla kasy moim zdaniem zrobiona. Widać po oczach Toma Hardy, że męczy go ta rola i nie do końca mu się podoba uginanie karku, ale rachunki trzeba płacić ale czy aż za takie poświęcenie. Symbiot dowcipny. 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w TV na piękny film natrafilem:  "Rambo - pierwsza krew" . Gorąco polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2023 o 16:38, łowca napisał(-a):

Ja wczoraj w TV na piękny film natrafilem:  "Rambo - pierwsza krew" . Gorąco polecam. 

A książkę Ty czytał ?

teraz, gdy obejrzaleś film, to tym bardziej warto.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy  raz Rambo zobaczyłem w  1991 rok. Książki nigdy nie czytałem, to  wina okropnej okładki :) ale obiecuję,   że zaraz poszukam i w najbliższym czasie przeczytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, łowca napisał(-a):

 wina okropnej

Mam jedno z pierwszych wydań Davida Morella w Polsce 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kingcrimson napisał(-a):

Warto przeczytać, tym bardziej że książka inaczej się kończy.

Kirk Douglas w "Synu śmieciarza" pisał, że gdyby ostatecznie to on zagrał Trautmana, to zakończenie filmu też byłoby inne: "Straciliby wiele milionów dolarów, ale mieliby słuszne zakończenie!" ;)

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

Kirk Douglas w "Synu śmieciarza" pisał, że gdyby ostatecznie to on zagrał Trautmana, to zakończenie filmu też byłoby inne: "Straciliby wiele milionów dolarów, ale mieliby słuszne zakończenie!" ;)

No właśnie, bardzo mądre. A w przypadku Johna Rambo wyczuli, że to może być hit więc po co go uśmiercać już w pierwszym filmie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.