Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie "Wojna polsko-ruska" to bodajże najlepszy polski film w ostatnim dziesięcioleciu. Nie wiem czy to dobrze, czy źle świadczy o stanie rodzimej kinematografii... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Święta, długi weekend, ale na nic nie mam czasu. Nawet pewne zobowiązania w stosunku do Forum musiałem odłożyć :)

 

Ale, ale, ale... Jest coś, co poprawia mi humor. Odkryłem to dzięki mojej ośmioletniej siostrzenicy. Po prostu rewelacja, nie tylko dla dzieci (a może w ogóle NIE dla dzieci). Sami zobaczcie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kVAsvr52nIU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam "Hereafter". Świetny thriller, w którym palce maczał sam Spielberg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślimy z małżonką nad wieczorem, padło na kino. Coś możecie mi polecić?

 

Zapowiada się ciekawie :

 

http://www.youtube.com/watch?v=E1YbOMDI59k

 

Lub :

 

 

Ewentualnie :

 

http://www.youtube.com/watch?v=xU4ReVEemN0

 

Co myślicie?

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnimi czasy obejrzałem "Dom Zły" oraz "Wyspa Tajemnic" i stanowczo stwierdzam, że oba obrazy to dzieła wybitne. Znakomite kino , fantastyczne kreacje aktorskie. Majstersztyki. Każdemu polecam oba z czystym sumieniem ;)

Teraz mam sporo czasu bo siedzę z synkiem w szpitalu więc z nudów oglądam filmy. Jeśli ktoś poleci podobne do w/w obrazy, to będę wdzięczny.

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dom Zły" to rzeczywiście film znakomity. A oglądałeś "Wesele" tego samego autora? Równie dobry, choć konwencja nieco inna. Z polskiego współczesnego kina polecam jeszcze takie pozycje, jak "Plac Zbawiciela", "Sztuczki", "Palimpsest", "Komornik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Limitless i Ludzie firmy, przedwczoraj Nasza Rosja: Złote jaja "Czingishana" :P

+ najnowszy odcinek House i 10 odcinek Pacyfiku

 

i na dzisiaj Władcy umysłu i 11 innych na dysk lezy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam serial "The Wire", chyba, że coś krótszego (jeden odcinek pół h ) to "Entourage"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie dałem rady dokończyć filmu "Joanna"... nie dlatego, że słaby ale wolałem nie oglądać zakończenia... okropnie dołujące, szczególnie jeśli ktoś ma dzieci. Aż trudno sobie wyobrazić jak ludzie żyli w czasach okupacji. Sam film nieźle zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam serial "The Wire", chyba, że coś krótszego (jeden odcinek pół h ) to "Entourage"

 

"Entourage" to chyba najlepszy serial jaki oglądałem obok Californication i Dextera. Ostatnio oglądam serial "Damages" i również polecam naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim czasie nadrabiałem zaległości i (tak z różnych beczek) polecam:

 

1. Pluję na Twój Grób (nieco więcej realizmu niż zwykle)

2. Zanim Odejdą Wody (choć pierwszą część trzeba po prostu przetrwać, to warto ... bo jest z czego się pośmiać)

3. Oczy Julii (wymagany efekt osiągnięty obrazem i ścieżką dźwiękową, choć krew leje się rzadko a to co wywołuje dreszcze w zasadzie jest niewidoczne)

4. Rezydent (napiszę tylko, że się podobał)

5. Święci z Bostonu (tak na rozluźnienie .... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam :

 

"Nostalgia Anioła"

"Przerwane objęcia"

 

Dobry romans z Marcinem Dorocińskim w roli głównej :

Kobieta, która pragnęła mężczyzny / Kvinden Der Dr?mte Om En Mand

oraz film do którego powróciłem po latach :

 

Wielki błękit / Grand bleu, Le

 

czyli Freediving w pełnym tego słowa znaczeniu. Muzyka jest rewelacyjna ;)


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wielki błękit" to film kultowy, jeden z moich ulubionych, niesamowity klimat. Sekwencje nurkowania na długo zapadają w pamięć.

 

Dzisiaj wieczorem po raz kolejny oglądałem film "Królowie nocy" - dobre kino sensacyjno-obyczajowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ostatnimi czasy obejrzałem "Dom Zły" oraz "Wyspa Tajemnic" i stanowczo stwierdzam, że oba obrazy to dzieła wybitne. Znakomite kino , fantastyczne kreacje aktorskie. Majstersztyki. Każdemu polecam oba z czystym sumieniem ;)

Teraz mam sporo czasu bo siedzę z synkiem w szpitalu więc z nudów oglądam filmy. Jeśli ktoś poleci podobne do w/w obrazy, to będę wdzięczny.

 

Potwierdzam. "Wyspa tajemnic" to genialny film. Byłem na tym w kinie i chyba ze dwa razy oglądałem w TV. DiCaprio to znakomity aktor i do tego miłośnik zegarków (za to dodatkowy plus). Ja polecam film "Infiltracja". Jeżeli ktoś z Was nie widział, to naprawdę warto.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SGWvwjZ0eDc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Infiltracja i Krwawy diament to moim zdaniem jedne z najlepszych filmów w jakich grał Leo.

Wyspy tajemnic jeszcze nie oglądałem.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

True Grit.

Bardzo polecam Usual Suspects

http://www.youtube.com/watch?v=9MjV4EwR7Mg

 

P.S.

Infiltracja i Krwawy diament to moim zdaniem jedne z najlepszych filmów w jakich grał Leo.

IMHO Aviator najlepsza rola.

Edytowane przez osjd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Usual suspects - klasyka, majstersztyk ;) uwielbiam taki klimat dobrych filmów z lat '90. To se ne vrati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam taki klimat dobrych filmów z lat '90.

 

np. L.A. Confidential tez jeden z takich filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kret

Wymarzłem dziś porządnie w Multikinie na "Krecie" - filmie rozliczeniowym. Chyba twórcy nie mieli do końca określonego pomysłu na ten film, bo kampania reklamowa, dłużyzny sugerujące poszukiwanie głębszego tła oraz zakończenie rodem ze sztampowego filmu sensacyjnego, kompletnie do siebie nie pasują. Rodzina Kowalów ma być metaforą polskich rodzin, gdzie ofiary żyją obok oprawców komunistycznych. Młoda kobieta (piękna Magdalena Czerwińska), której ojciec zginął podczas pacyfikacji kopalni Bolesław, jest synową ubeckiego konfidenta, który sprowokował krwawe zamieszki w tejże kopalni. Oczywiście teść-donosiciel nie był donosicielem, bo to lubił, tylko dlatego, że chciał ratować chorą żonę, a potem małego syna.

Obsadzenie w głównej roli Borysa Szyca miało chyba na celu przyciągnięcie do kin młodego pokolenia. Pokazana w reklamie scena łóżkowa miała chyba na celu przyciągnięcie do kin męskiej publiczności. Plakat do filmu prawdopodobnie zachęca do oglądania miłośników amerykańskich thrillerów sensacyjnych. Po tygodniu wyświetlania na sali kinowej były cztery osoby.

Moim zdaniem, to nie jest temat na film kinowy. Godzinna "Scena faktu" załatwiłaby temat bez zbędnej "spektakularności".

Edytowane przez gardenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.