Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Co to ja ostatnio oglądałem :P

 

Druhny - wielki błąd, że reklamowany jest jako "żeński " Kac Vegas - nie ma z nim nic wspólnego - ale zobaczyć można

Essential Killing - nie wiem jak Wy - ja nie dałbym temu "dziełu" złamanej nagrody!!! Wg mnie kibel - o wiele bardziej wartościowych filmów nie ma połowy takiego szumu co ten film - a co Wy sądzicie?

 

Zielona Latarnia, Kapitan Ameryka - nigdy nie byłem fanem tych postaci - w Latarni fajne efekty ale w obu brak scenariusza.

 

Tyle - na razie ....


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kret

Wymarzłem dziś porządnie w Multikinie na "Krecie" - filmie rozliczeniowym. Chyba twórcy nie mieli do końca określonego pomysłu na ten film, bo kampania reklamowa, dłużyzny sugerujące poszukiwanie głębszego tła oraz zakończenie rodem ze sztampowego filmu sensacyjnego, kompletnie do siebie nie pasują. Rodzina Kowalów ma być metaforą polskich rodzin, gdzie ofiary żyją obok oprawców komunistycznych. Młoda kobieta (piękna Magdalena Czerwińska), której ojciec zginął podczas pacyfikacji kopalni Bolesław, jest synową ubeckiego konfidenta, który sprowokował krwawe zamieszki w tejże kopalni. Oczywiście teść-donosiciel nie był donosicielem, bo to lubił, tylko dlatego, że chciał ratować chorą żonę, a potem małego syna.

Obsadzenie w głównej roli Borysa Szyca miało chyba na celu przyciągnięcie do kin młodego pokolenia. Pokazana w reklamie scena łóżkowa miała chyba na celu przyciągnięcie do kin męskiej publiczności. Plakat do filmu prawdopodobnie zachęca do oglądania miłośników amerykańskich thrillerów sensacyjnych. Po tygodniu wyświetlania na sali kinowej były cztery osoby.

Moim zdaniem, to nie jest temat na film kinowy. Godzinna "Scena faktu" załatwiłaby temat bez zbędnej "spektakularności".

 

W zasadzie nic dodać. Moim zdanie gra aktorska na wysokim poziomie. Duży zgrzyt to wg. mnie fakt aluzji kopalni z filmu do kopalni Wujek (tylko tam umierali ludzie od kul) i zrobienie z jednego z przywódców konfidenta, nie godzi się takie niedopatrzenie. Ogólnie to kolejny moralny niepokój i biczowania narodowego ciąg dalszy.

Czemu w Polsce na faktach nie można zrobić takiego filmu (chodzi mi o sposób kręcenia itd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam bajki i ostatnio poczyniłem dwie :)

Kung Fu Panda 2-Jeżeli ktoś się spodziewa czegoś nowego to srogo zawiedzie. Humor i scenariusz bardzo podobny do 1 części. I bardzo dobrze :)

Ale obejżałem nową bajkę pt. "Jak ukraść księżyc" i muszę powiedzieć, że na samym początku nie potrafiłem za bardzo zrozumieć tej fabuły-może z racji wieku ale po jakimś czasie bardzo spodobała mi sie ta opowieść. Możliwe, że moje podobne przeżycia rodzinne odbiły się na tyle, że bajka była mi bliższa sercu. W każdym bądź razie szczerze polecam :)

A i jeszcze z bajek fantasy to gorąco polecam bajkę pt. "9"

http://www.youtube.com/watch?v=OnoJecu9e7c

Poruszająca historia, która bardzo działa na naszą wyobraźnię.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serdecznie "Kod Nieśmiertelności" oraz "Jestem Bogiem". Solidne , trzymające w napięciu filmy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski, faktycznie "9" to fajne kino, Jasiek oglądał z zainteresowaniem ( ja też). Klimatem film troszkę mi przypominał grę na Play Station 3 pt "Little Big Planet" udane!!! :)

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo polecam, choć to nie do końca film, Boardwalk Empire (czy też Zakazane Imprezium, jak kto woli). Świetny serial. Także Rodzina Borgiów jest bardzo dobra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne seriale - również polecam.

A od siebie dodam - od wczoraj oglądam serial Filary Ziemi - wciągający, obejrzałem pierwszy odcinek serialu o rodzinie Kennedy - trochę wolny ale jak ktoś lubi politykę to pójdzie. Dla fanów muzyki serial GLEE - pierwszy sezon bardzo fajny drugi zrobiony trochę na siłę - będzie trzeci :lol:

 

A z filmów - oglądałem ostatnio - Gliniarze z Brooklynu - Ethan Hawk i Rysiek Gere - kawał dobrej sensacji. A widzieliście bardzo nisko budżetowy polski film pt. Dla Ciebie i ognia - polecam - gra aktorska nie powala ale jaki klimat :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na filmie "KRET". Zmarzłem jak cholera ! Przegięcie z tą klimą ! 4 osoby na sali !!!!!!!!!!!!!

Odnośnie filmu .... Taki jakiś ... dziwny.

Pomysłu na zakończenie nie mieli czy co ? Budżet im sie skończył ?

Pomysł fajny źle zrealizowany .

 

Kolejny film to Geneza Planety Małp ... No cóż ... takie to było ... przesadzone .

Ja wiem że musieli nawiązać do 1 części , oryginału i pokazać jak to się wszystko zaczęło, ale tak silnie naładowaną ludzkimi emocjami małpy to raczej nie da się stworzyć ...

 

Ostatnio zauważyłem, że przy tworzeniu nowych filmów, panuje trend na przesadzanie ! Ze wszystkim ... Efekty, fabuła naciągana itd itp ...

Albo ... Odgrzewanie starych kotletów ... Conan ?! To Już było ! Smerfy - Dlaczego w takiej postaci ?! Król Lew 3D - A po jaką cholerę ? Oryginalny Król Lew był wspaniałą bajką ! Kowboje i Obcy - No na litość Boską! Czekan na Biskupin i Predator, to będzie szał !

 

 

Strefa X ... Czyli ang. Monsters (kto to tłumaczył ?!?!?!) Romans SF- to tak... ujdzie.

Jeśli ktoś oczekuje jakiejś akcji/ exterminacji obcych ... będzie srodze zawiedziony.

 

Super 8 - nie rozumiem tego filmu ...

 

Melancholia - To był film, gdzie po zakończeniu projekcji cała sala siedziała w absolutnym milczeniu przez dobre parę minut. SZOK!!!

To chyba najlepszy do tej pory film na jakim byłem w kinie w tym roku.

 

Senna - polecam wszystkim chcącym poznać sylwetkę tego znakomitego kierowcy ! Moja kobieta się popłakała na koniec filmu :)

 

 

Ostatnio również oglądałem starszy już film pt: Numer 23. Jim Carrey pokazuje że potrafi zagrać coś więcej niż ekscentrycznego, przygłupiastego psiego detektywa.

 

Oczy Julii ... Bardzo dobry, trzymający w napięciu Smutny film. Można rzec wzruszający wręcz.

 

 

Co do seriali, niestety nie wypowiem się, nie mam czasu na seriale :)

Edytowane przez Jimi Jump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacław, niezły to troszkę mało. WYSPA TAJEMNIC to znakomity film z cudownym scenariuszem , wspaniałymi kreacjami aktorskimi i zniewalającą muzyką. Od tego filmu doceniłem i polubiłem Leonardo!!!! Kto nie widział szybciutko nadrobić zaległość!!! W moim rankingu absolutny klasyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacław, niezły to troszkę mało. WYSPA TAJEMNIC to znakomity film z cudownym scenariuszem , wspaniałymi kreacjami aktorskimi i zniewalającą muzyką. Od tego filmu doceniłem i polubiłem Leonardo!!!! Kto nie widział szybciutko nadrobić zaległość!!! W moim rankingu absolutny klasyk :D

 

Zgadzam się z kolegą w 100%.

Ja ostatnio obejrzałem Salę samobójców - ciekawy film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, POLECAM FILM "PROROK"-MOCNE KINO . Z POLSKICH "DOM ZŁY" A TAK NA MARGINESIE DWA DNI TEMU OGLĄDAŁAM PO RAZ ENTY "ZIEMIE OBIECANĘ"-BRAKUJE MI SŁÓW -POLSKI FILM WSZECHCZASÓW A PSZONIAK -ZJAWISKOWY POZDRAWIAM

Edytowane przez bart33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trylogie jakoś mają to do siebie, że jest sporo niezłych :)

 

Ostatnio gorąco polecam twórczość Hayao Miyazakiego:

Ksiezniczka Mononoke

Spirited Away: W krainie bogów

Ruchomy zamek Hauru

Nausicaä z Doliny Wiatru

Ponyo jakoś mniej mi podszedł, ale te 2 pierwsze - mistrz.

 

Inne widziane niedawno

Sucker punch - straszliwie złe.

Scott Pilgrim vs. the World - imvho fajne, ale hermetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dom Zły" faktycznie mniodzio!!!! Jak i "Wesele" tego samego autora :) Podobno Smarzowski szykuje coś następnego naprawdę dobrego.....I ja mu wierzę :)

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem dzisiaj " The Mechanist "....jak ktos lubi thrillery psychologiczne to polecam :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladałam Sale samobójców- bez szłu ale można obejrzec. Nurt Matrixa Incepcji ale oczywiście 3 ligi niżej.

Nie polecam natomiast filmu " Władcy umysłu" -nuda , banał , idealizowanie uczucie którego tak naprawdę nie widac na ekranie , brak chemi między głównymi bohaterami a chyba to miało byc motorem tego filmu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowi film Smarzowskiego nosi tytuł Róża - bardzo dobra obsada Kulesza, Braciak, Dorociński, Preis - więc film jak dla mnie zapowiada się znakomicie.

 

Władcy umysłów - nuda straszna! jak zauważył Bart. Dla mnie podobną nudą był fil Jestem Bogiem - nic odkrywczego - znany schemat ogrzany i niestrawny - przynajmniej dla mnie.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill the Irishman....szczerze polecam

 

Również polecam. Dobre kino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem sobie po kilku latach " Idź i patrz"...wstrząsający film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mechanik" z Jasonem Stathamem. Bardzo przyjemne kino, i zaskakująco "ambitne" jak na Stathama.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Thor" - Bardzo fajny film na podstawie komiksu dla chcących trochę uciec od szarej rzeczywistości :). Polecam!

Edytowane przez thematr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obcy i kowboje"...spodziewałem się kolejnego amerykańskiego ścierwa (tytuł beznadziejny) a muszę przyznać, że pozytywnie się zaskoczyłem!

Nie jest to arcydzieło ale oglądało się bardzo przyjemnie.

No i D.Craig + Harrison Ford w rolach głównych.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.