Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie trylogie jakoś mają to do siebie, że jest sporo niezłych :)

 

Ostatnio gorąco polecam twórczość Hayao Miyazakiego:

Ksiezniczka Mononoke

Spirited Away: W krainie bogów

Ruchomy zamek Hauru

Nausicaä z Doliny Wiatru

Ponyo jakoś mniej mi podszedł, ale te 2 pierwsze - mistrz.

 

 

Faktycznie ciekawe filmy.

Nigdy bym ich nie zobaczyl, gdyby nie tvp :)

 

 

I wlasnie Ponyo to moj faworyt. Zreszta wszystkie sa swietne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mechanik" z Jasonem Stathamem. Bardzo przyjemne kino, i zaskakująco "ambitne" jak na Stathama.

 

 

 

 

Faktycznie fajny film :)

 

Z nim takeze polecam Snatch i The Bank Job......rownie swietne filmy :)

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ostatnio widziałem film z 2007 roku - "The Great Debaters". Denzel Washington i Forest Whitaker zrobili kawał świetnej roboty. Film nawiązuje do osoby Melvina Tolsona i porusza trudny okres w historii USA związany z rasizmem. Polecam.

 

 

Faktycznie fajny film :D

 

Z nim takeze polecam Snatch i The Bank Job......rownie swietne filmy :D

 

Jakoś nie mogę się do Stathama przekonać. Jest monotematyczny i słabo kreuje postać. W każdym filmie gra tak samo.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Whistleblower.

Rachel Weisz, Monica Bellucci, Vanessa Redgrave, David Strathairn...Bośnia, ONZ i handel żywym towarem.

Mocny film, polecam.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"the heavy" angielskie kino gangsterskie w dość zaskakującym wydaniu. Ciekawa gra aktorska Vinniego Jonesa. Jak dla mnie 7/10 polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O północy w Paryżu - czy jak się ten nowy Woody Allen zwie. Genialne, lekkie, mądre i do zobaczenia z wybranką :) A po filmie można liczyć na ekhem romantyczny nastrój :P:lol:


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z super ambitnego filmu, oszukać przeznaczenie 5 :P - dobre kino dla nastolatków. Gra aktorów baaardzo średnia, żeby nie powiedzieć nędzna, fabuła oklepana, efekty 3D całkiem spoko. Jak ktoś lubi zapalić do filmu, to polecam, ubaw po pachy :lol:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiekując się Jaśkiem mam sporo czasu na zaległości filmowe i tak: "Los Numeros" żenada, "Sanktum" dłużyzny, niepotrzebny patos i naciągana dramaturgia dla wielbicieli gatunku spodziewałem się po Cameronie czegoś więcej, "Tożsamość" przyjemny dreszczykowaty, prosty ale do obejrzenia i największe zaskoczenie "Geneza Planety Małp", podchodziłem do filmu bardzo sceptycznie jednak film wciągający inny niż pozostałe projekty z małpami w tle, niesamowicie dobrze generowane postacie małp, ciekawa fabuła , naprawdę całkiem dobra rozrywka :)

Następny w kolejce czeka "Kowboje i obcy".

Z wielką niecierpliwością oczekuję premier bliższych i dalszych tj "Apollo 18", "Riddick 3" oraz mam nadzieję genialne dzieło Ridleya Scotta "Prometeusz" czyli 5 część sagi Obcego, podobno wiosna 2012 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w ramach doszkalania j.polskiego obejzalem "Weekend" no i bylo tam kilka ciekawych zegarkow i fajne Merce i piekne polki (uwazam je za najladniejsze na swiecie z moja zona na czele :( )

poznie dla relaksu "Mechanik" z Jasonem Stathamem film fajny ale juz na poczatku przy strzale z M107 .50 w zwolnionym tepie widac luske "slepaka" :) i pozniej dwa razy w pomieszczeniach mikrofon migna pod sufitem... :( ale film ok

Edytowane przez berg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"FEDERAL" (2010) brazylijski film o Policji. Ciężki, mroczny, nieudający niczego więcej niż ma być. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?Mulholland Drive? w komplecie z ?Zagubioną autostradą?, myślę ze filmy dobrze znane, szczególnie fanom Lyncha. To jedne z tych produkcji które można obejrzeć więcej niż dwa razy


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w kinie na Drive i niestety pieniadze na bilety można było lepiej wydać :lol:

 

Trailer swietny ale film przynudzal i na dodatek tracil lekka amatorszczyzna w rezyserce. Jedyne co mi sie podobalo to muzyka w tym filmie.

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po "Skórze w której żyję" Almodovara w zeszły weekend. I mam mieszane uczucia. Gra aktorska, scenografia, praca kamery, muzyka pierwsza klasa, jak zwykle. Ale sam scenariusz jakoś kojarzy mi się z półamatorskimi opowiadaniami SF które czytam na setki w np. SFFiH. Przewidywalny i bez polotu. Aczkolwiek to tylko moja subiektywna ocena.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w kinie na Drive i niestety pieniadze na bilety można było lepiej wydać :lol:

 

Trailer swietny ale film przynudzal i na dodatek tracil lekka amatorszczyzna w rezyserce. Jedyne co mi sie podobalo to muzyka w tym filmie.

:D

Moim zdaniem film rewelacja.Muzyka świetna,klimat,zdjęcia.Nie byłem znudzony nawet na chwilę.

Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam film pt., "Czerwony Smok" jest to niejako kontynuacja filmu "Milczenie Owiec' bardzo dobry gatunkowo film.


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast najgorszy jaki miałem okazję oglądać to "Testosteron". Flaki z olejem i według mnie kompletne dno humorystyczne.


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Perfect Host" - w tym filmie nikt nie jest takim, jakim się wydaje :lol:

Warto.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Moim zdaniem film rewelacja.Muzyka świetna,klimat,zdjęcia.Nie byłem znudzony nawet na chwilę.

Szczerze polecam.

 

 

Kady ma swoje zdanie....ale....ja czekalem na wartka akcje ciagle poscigi samochodowe ktorych w ciagu filmu bylo malo.

 

Gra aktorow byla spoko nie powiem.....ale nie podobal mi sie montaz i rezyserka.....zwykle sie nie zwraca na to uwagi bo sie nie rzucaja w oczy.....ale tutaj sie rzucily lekka tandeta :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1920 Bitwa Warszawska" - niepotrzebne 3D - w kilku scenach (głównie panoramy plenerowe) dawało to ładny efekt, ale w większości przeszkadzało w oglądaniu.

Filmy takie, jak "1920 Bitwa Warszawska", "Katyń", czy "Generał Nil" to przede wszystkim szansa na unaocznienie dawno minionych realiów - nie tylko podniosłych wydarzeń historycznych, ale i życia codziennego. W "Bitwie..." oprócz migawek z jednego variete, gdzie sanacyjni oficerowie piją i panny po zadkach podszczypują, praktycznie nie widać tego codziennego życia. Urzeka natomiast inscenizacja pomieszczeń, ulic, zagród wiejskich i scen bitewnych (jatka na cmentarzu robi wielkie wrażenie). Kapitalnie ucharekteryzowani są aktorzy wcielający się w postacie historyczne - Piłsudski, Trocki (świetny), Lenin (świetny), Stalin, Tuchaczewski (świetny), Witos.

Wątek miłosny jest niestety tak marny, że z powodzeniem film poradziłby sobie bez dwóch głównych postaci: Aleksandry (Urbańska) i Jana (Szyc).

Moim zdaniem nietrafione jest też obsadzenie Adama Ferencego w roli czekisty Bykowskiego. Pan Ferency jest sprawnym aktorem komediowym. Przekonującego potwora może odgrywać tylko, kiedy się nie odzywa. Jego wątek, choć bardzo ważny, bo obrazujący zasadę funkcjonowania władzy ludowej, jest przez błazeńskość aktora bardziej komiczny, niż tragiczny.

Muzyka jest w tym filmie - rzekłbym - symfoniczno-kakofoniczna. Jest raptem jeden wpadający w ucho temat liryczny, który współgra z obrazem i nadaje mu głębszy wymiar.

Zdjęcia bardzo dobre, choć, jak wspomniałem, można sobie było podarować efekt "trójwymiarowości".

 

Reasumując, film jest nierówny. Pierwsza godzina, to połączenie śpiewogry z kinem awanturniczo-przygodowym. Druga godzina, to inscenizacja wydarzeń historycznych, pokazana sprawnie, czytelnie i widowiskowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi musicale - ?Chicago?, polecam również soundtrack - esencja filmu w świetnym wydaniu


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.