Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

"salę samobójców" też niedawno oglądałem, ani mnie nie rusza homoseksualizm ani cały film. Generalnie nudny, i nieciekawy. Skąd taki zachwyt tym filmem? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znaczenie słowa "homofob"...ubawiłeś mnie.

 

 

 

 

Cieszę się, że sie ubawiłeś., ale takie jest pierwotne znaczenie tego słowa. Ty znasz wtórne zaadoptowne przez lobby homoseksualne. Dla ścisłości nie jest to moja interpretacja, ale prof. dr hab. Piotra Jaroszyńskiego polskiego filozofa, publicyste, nauczyciela akademickiego. Sądzę, że om ma większe przygotowanie naukowe niż ty.

 

 

 

 

 

Co do filmów, polecam: Ike; Odliczanie do inwazji - Ike; Countdown to D-Day [2004]. Świetna gra Toma Selleck'a.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie obejrzałem "Melancholię". Czekałem jak na zbawienie i ...ciężko się zawiodłem ;) . Za bardzo się nakręciłem na ten film. Gdybym nic wcześniej o nim nie słyszał, nie czytał to byłbym zachwycony, a tak pozostał niedosyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie obejrzałem "Melancholię". Czekałem jak na zbawienie i ...ciężko się zawiodłem ;) . Za bardzo się nakręciłem na ten film. Gdybym nic wcześniej o nim nie słyszał, nie czytał to byłbym zachwycony, a tak pozostał niedosyt :)

Podoba mi się obsada tego filmu, chociaż za stylem reżysera nie przepadam. Jednak się skuszę :).


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się obsada tego filmu, chociaż za stylem reżysera nie przepadam. Jednak się skuszę ;).

 

Pozycja obowiązkowa. Chociażby ze względu na muzykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja nie jestem...ale takie zachowania powinno się piętnować i potępiać.

A znaczenie słowa "homofob"...ubawiłeś mnie.

 

Niby dlaczego ? Taki Pan tolerancyjny...a już nie tolerancyjny dla kogoś kto ma odmienne zdanie. To jest właśnie idea połowy tych krzykaczy. Jeżeli ktoś ma prawo wymagać tolerancji wobec swoich wynaturzeń, tak samo ktoś inny ma prawo do negacji tego. Jeżeli ktoś ma prawo być homosiem i afiszować się na paradach wolności, tak samo normalny, zdrowy człowiek ma prawo organizować akcje protestacyjne. Proste jak budowa CEPA!

 

Wracając do tematu:

 

Driver - flaki z olejem, trailer fajny film porażka.

Cobra ze Stalone - klasyk kina akcji ;)


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja nie jestem...ale takie zachowania powinno się piętnować i potępiać.

A znaczenie słowa "homofob"...ubawiłeś mnie.

 

Niby to dlaczego "powinno się piętnować i potępiać"? Demokrację mamy i wolność wyrażania poglądów.

Według mojego homoseksualizm jest dewiacją jak wiele innych.

Nie to, żeby zaraz miano zakazywać tych praktyk czy je potępiać jeśli zdarzają się pomiędzy ludźmi dorosłymi bo to nie pedofilia.

Ale dlaczego je promować?

Nigdy tego nie zaakceptuję, mogę co najwyżej tolerować z powodu w/w demokracji.

 

PS

Sorki za OT, już nie będę.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziubasek: samo użycie zwrotu "zdrowy człowiek" jest chore.

 

Woytec: dewiacja...na szczęście wg "twojego".

 

 

Daleko jeszcze Polsce do tzw. tolerancji i normalności.

 

Ciekawe jak sie zachowacie jak któregoś pięknego dnia usłyszycie od swojego dziecka, że jest homo : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Woytec: dewiacja...na szczęście wg "twojego".

 

 

Daleko jeszcze Polsce do tzw. tolerancji i normalności.

 

Ciekawe jak sie zachowacie jak któregoś pięknego dnia usłyszycie od swojego dziecka, że jest homo : )

 

Oczywiście, że według mojego.

Czy Twoje poglądy nie są tak naprawdę Twoimi własnymi?

Co do tolerancji to napisałem Ci przecież, że potrafię tolerować homoseksualizm i homoseksualistów.

Pomyliłeś chyba tolerancję z akceptacją a to nie to samo.

Proponuję trochę lektury

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja_(socjologia)

http://www.opowiem.pl/index.php?d=opo&opo_id=54

Tematu to nie wyczerpuje ale na początek wystarczy.

Co do "normalności" to raczej dzisiejszy świat zdaje się od niej odchodzić ale to temat rzeka i na pewno nie ten wątek.

 

Od dziecka już tego wyznania na pewno nie usłyszę (jest już w szczęśliwym związku małżeńskim z osobnikiem płci odmiennej) więc to dla mnie temat czysto akademicki.

 

Z mojej strony EOT i bardzo przepraszam, że dałem się sprowokować.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woytec: nie miałem na celu sprowokować Cię, także wybacz jezeli tak się poczułeś.

Po prostu czasem cięzko mi nie reagować na przejawy nietolerancji w naszym kraju.

peace.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladal ktos Gruz 200.....albo Load 200......mocny film.......siedzial mi w glowie caly tydzien ;)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Sali Samobójców i kwesti rozpieszczania głównego bohatera, to owszem materialnie miał wszystko, jednak nie miał za bardzo rodziców....... Ja tam współczułem głównemu bohaterowi a takich "zabieganych" rodziców jest w obecnych czasach dużo. Na tekst syna "jestem gejem" tylko się śmiali z żartu i zostawili go z tym samego, potem mieli żale do niego, że ma wszytsko a tu takie coś. Kurde ten film naprawdę ukazuje poważny problem na czasie, a homoseksualizm w flmie można by było zastąpić np. narkotykami. Nie wiem dlaczego większość zwraca uwagę na szczegóły, które są tylko dodtakiem do głównego wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie trochę ten film nudził nawet, fakt ze pokazuje problem ważny i na czasie, ale można było to zrobić inaczej, te wstawki komputerowe w ogóle mnie denerwowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie nauczyli się "płytko" oglądać filmy. Po trudach dnia powszedniego chcemy czegoś, co spowoduje że 2 godziny szybko zlecą i czas stracony na oglądanie młócki pozwoli zapomnieć o problemach. Stąd też w telewizji zalewają nas piorącymi mózgi programami bez większego sensu. To tak generalnie, proszę, nie bierzcie tego do bo ja mam tak samo. Z rzadka trafia się film, który pozwala na odrobinę refleksji a taki filmem IMO jest właśnie "Sala Samobójców" czy "Dom Zły".


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam film pt: "Bella". Piękna opowieść o życiu. Dla tych co stracili optymizm, oraz dla tych co chcą go utrzymać.

 

Polecam do obejrzenia z żoną. Wiele naszych problemów stanie się bardziej błahymi. W natłoku nowych technologii warto zobaczyć coś przyziemnego, może trochę naiwnego, infantylnego, ale za to bardzo pieknie ubranego i z dobrą muzyką. :-).

 

Cytat z filmu:" Chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach"

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziubasek: samo użycie zwrotu "zdrowy człowiek" jest chore.

Woytec: dewiacja...na szczęście wg "twojego".

Daleko jeszcze Polsce do tzw. tolerancji i normalności.

Ciekawe jak sie zachowacie jak któregoś pięknego dnia usłyszycie od swojego dziecka, że jest homo : )

 

Holandia jest baardzo bliska tolerancji i normalności, burdele co druga ulica, wolne narkotyki i homoseksualizm na każdym kroku...dziękuję za taką wolność.

 

Off topy są czasem bardzo rozwijające :) Ja swoje dziecko będę wychowywał w duchu zdrowej demokracji i zdrowej tolerancji, ale z pewnością nie dla wynaturzeń takich jak homoseksualizm. Bo tutaj nie mamy nawet o czym rozmawiać, jest to dewiacja, zboczenie i nawet nie choroba (bo według mnie choroba jest czymś na co człowiek zazwyczaj zapada) homoseksualizm jest "błędem" ewolucji i dojrzewania człowieka. Tak samo jak w zegarkach, zdrowy mechanizm działa, natomiast uszkodzony wcześniej czy później padnie, lub będzie chodził źle. Można starać się naprawić ale szczerze...wydaje mi się, że jak już fabrycznie coś "jebło" to nie ma ratunku. A moje dziecko wychowam tak aby miało świadomość tego, że jest to chore i NIE-AKCEPTOWALNE. Będzie takim samym zagorzałym homofobem jak tatuś :P

 

Wracając do filmów:

 

The Ring - tylko ten amerykański, bardzo lubię.

http://www.youtube.com/watch?v=_nLt6bUVoCQ

Revolver - zamotane ale fajne.

http://www.youtube.com/watch?v=YsfiALaKv8c&feature=related

The Bank Job - miłe dla oka.

http://www.youtube.com/watch?v=Q3JePwOZ_hQ

Edytowane przez Dziubasek

"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczy szeroko zamknięte" Kubrick'a

Dobry film, przyjemnie się ogląda ale i tak wole "Mechaniczna pomarańcze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawalek czasu temu widzialem i wczoraj sobie odswierzylem Disappearance of Alice Creed....niezly film i zaskakujace zwroty akcji :)

 

Oprocz tego polecam stare dobre polskie komedie: Żeniac i Sprawa się rypła :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnio:

 

"Wrogowie Publiczni" - bardzo dobrze technicznie zrobiony film. Sceny jakoś tak zrobione że aż chce się oglądać a końcowa scena jest najlepszą jaką oglądałem.

 

"Memento" - zdecydowanie film nie na niedzielne popołudnie.

 

"Taxi Driver" - bardzo dobry klimat ale może nudzić. Chociaż... młody de Niro śmiesznie chodzi.

 

Polecam wszystkie trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio naszło, żeby sprawdzić nowe produkcje kina polskiego. Jestem trochę załamany, jako wielki fan polskich filmów, zawsze wolałem je obejrzeć niż produkcje zachodnie, nawet jak były trochę słabsze (a ostatnio niestety coraz częściej były), ale to co się dzieje teraz to jest dno dna. Z pięciu filmów, które próbowałem oglądać tylko "Latające Świnie" udało mi się obejrzeć do końca, ale chyba tylko dlatego, że nie występowali w nim Karolak i Adamczyk.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELITARNI 2. Ten sam temat co "Federal". Być uczciwym policjantem w Rio to dopiero bohaterstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Donnie Darko" - film dla osób które lubią interpretować film na swój sposób... Nie wiadomo o co chodzi i nie da się do tego dojść. Można zinterpretować na wiele różnych sposobów. Jak dla mnie totalnie beznadziejny i irytujący film... Jest to taki film w którym jest pełno pytań. Natomiast widz ma sobie na te pytania sam wymyślać odpowiedzi i tworzyć historię... i to ma się mu podobać.

Edytowane przez mysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rowniez ten film byl beznadziejny.......nie wiem czemu ludzie tak sie nim zachwycaja.

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.