Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Do tego filmu proponuje obejrzec JFK, dlugi ale warto obejrzec.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Ledge. Jak dla mnie bomba, po filmie przez jakiś czas nic nie powiedziałem, tylko rozmyślałem...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak pomimo zarzekań Ridleya "Prometeusz" będzie prequelem "Obcego":

http://film.onet.pl/wideo/prometeusz-zwiastun,47085,w.html#play

Nie wiem jak wam ale mi ciarki na plecach przechodzą. Najbardziej oczekiwany film roku jak dla mnie. Zaraz obok kontynuacji "Riddicka" :lol:

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się obawiam, że tak wielkie oczekiwania mogą doprowadzić nas tylko do zawodu.

Zobaczymy...


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne streszczenie "Prometeusza" jednoznacznie mówi o kontynuacji sagi "Obcego" co mnie cieszy:

Ziemia, jest rok 2058. Archeolodzy w Afryce odkrywają artefakt, który jednoznacznie potwierdza hipotezę o tym, że człowiek powstał w wyniku genetycznych manipulacji dokonanych przez pozaziemską cywilizację. Ci "Obcy Bogowie" ukształtowali też samą Ziemię tak, by warunki odpowiadały nowemu gatunkowi, czyli nam. Wśród artefaktów znajduje się także mapa wskazująca gdzie znajduje się Raj – rodzinną planetę kosmicznych stwórców.

 

Kilka miesięcy później firma Weyland Corp (znana z poprzednich części) doprowadza do startu kosmicznego statku o nazwie Prometeusz. Celem załogi jest dotarcie do odległego kosmosu i nawiązanie pierwszego kontaktu. Dzięki nadświetlnemu napędowi (rok 2058) już kilka lat później Prometeusz dociera do systemu gwiezdnego Reticuli (w Gwiazdozbiorze Sieci, widziany z Ziemi z półkuli południowej). Ludzie zostają przywitani przez swoich stwórców, a następnie przeniesieni w jeszcze odleglejszy zakątek wszechświata, gdzie poznają fascynujący nowy świat. Obcy Bogowie są dumni z ludzi, pierwszych spośród ich dzieci, które osiągnęły tak zaawansowany poziom rozwoju intelektualnego. W nagrodę otrzymują wiedzę na temat niezwykłej biotechnologii.

 

Jednak jednemu z członków załogi Prometeusza to nie wystarcza. W zdradzieckim akcie wykrada kod źródłowy najważniejszej technologii Obcych, który z ludzi może uczynić istoty równe swoim stwórcom. Obcy Bogowie zareagują natychmiast nie chcąc, by ktokolwiek zagroził ich całkowitej dominacji. Wypuszczają na ludzi swoją ulubioną broń biologiczną: doskonałych zabójców, których wykorzystywali do niszczenia życia na planetach, które zamierzali terraformować. Lecz coś poszło nie tak, ludziom udaje się naszczuć xenomorphy na Obcych Bogów. Pojawia się nowa, jeszcze bardziej drapieżna forma, która doprowadzi do zniszczenia Raju. Załoga Prometeusza desperacko próbuje uciec, zanim i oni zostaną zniszczeni.

 

Pojawił się również oficjalny plakat filmu, oraz hasło promujące najnowszą cześć sagi - "The search for our beginning could lead for our end", co w tłumaczeniu na polski oznacza mniej więcej - "Szukanie naszego początku może prowadzić do naszego końca". :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film chyba z 1999 r. "1900: człowiek legenda" (eng. "Legend of 1900"). W roli głównej Tim Roth. Bez seksu, bez mordobicia - bardzo fajny film o muzyce.

pzdr,

Tomek

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak pomimo zarzekań Ridleya "Prometeusz" będzie prequelem "Obcego":

 

Odkryłeś Amerykę, od samego początku było o tym mówione (już na etapie projektu) i nic się nie zmieniło. Zresztą już o tym pisałem w tym temacie.

 

Oficjalne streszczenie "Prometeusza" jednoznacznie mówi o kontynuacji sagi "Obcego" co mnie cieszy:

...

 

Dzięki za spoiler! :lol:

A tak poza tym to druga część streszczenia nie pasuje do nowego trailera. Myśle, że kogoś poniosła fantazja i ma to mało wspólnego z prawdziwą fabułą, o czym już dawno jest na forach.

 

 

(najnowszy trailer z tego weekendu).

 

Poza plakatem (który jest już chyba od pół roku) to jest już parę trailerów, wiral w postaci strony Weyland Industries https://www.weylandindustries.com/ i strona http://www.projectprometheus.com/ na której co chwila odkrywa się jakieś niespodzianki w postaci np. tapet.

 

Poza tym polecam stronę http://www.prometheus-movie.com/ która działa już dosyć długo i można znaleźć na niej wszystkie informacje. Szkoda tylko, że premiera u nas dopiero w lipcu.

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko, że premiera u nas dopiero w lipcu.

 

U nas w lipcu a kiedy w USA?

Bo gdy będzie już na ekranach to i w sieci się pojawi ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien ach człowiek dorastał z tym filmem ,pamiętam jak w Olsztynie w kinach to pokazywali.

A teraz bluray i kino w domu ;)

W pewnym sensie też w tamtych czasach fantastyka.

Film Prometeusz czyli kolejna odsłona obcego-już nie mogę się doczekać!

Dzięki za linki do zwiastunów.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w lipcu a kiedy w USA?

Bo gdy będzie już na ekranach to i w sieci się pojawi ;)

 

Premiera światowa 30 maja, u nas 20 lipca.

Ten film trzeba zobaczyć w kinie (będzie też w IMAXIE), ale nie wiem czy wytrzymam jak wcześniej pojawi się w dobrej jakości w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablos, ja niczego nie odkrywam :D Od samego początku Scott pitolił, że niby to Obcy ale nie Obcy, że może prequel ale osobna historia a tu w końcu wyszło szydło z worka i kontynuacja Aliena jak "byk" :)

Co mnie niezmiernie cieszy. ;)

A propos taką produkcję oczywiście tylko w kinie :)

Czekam jeszcze na 3 część Riddicka. Jakoś tak mam sentyment do tej sagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prequel to raczej nie kontynuacja, tylko jak sama nazwa wskazuje poprzednik. A było o tym wiadomo na 100% jak tylko pojawiły się pierwsze ujęcia ze space jockeyem na statku, którego wrak odkryto w Obcy-Ósmy Paseżer Nostromo. W trailerze widać, jak dochodzi do jego rozbicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Caller. Trochę naiwny, ale fajnie się oglądało. Ogólnie polecam.

 

Dom Snów. Bardzo fajny, lubię takie filmy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Po raz kolejny RONIN, mimo wielu błędów film jest bardzo dobry.

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prequel to raczej nie kontynuacja, tylko jak sama nazwa wskazuje poprzednik. A było o tym wiadomo na 100% jak tylko pojawiły się pierwsze ujęcia ze space jockeyem na statku, którego wrak odkryto w Obcy-Ósmy Paseżer Nostromo. W trailerze widać, jak dochodzi do jego rozbicia.

 

Dokładnie.

Trochę szkoda mi znajomości fabuły bo traci się element zaskoczenia ale i tak czekam na film niecierpliwie :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Moją Lepszą Połówką obejrzeliśmy Artystę i hmmm - ja bym nie przyznał tych oskarów - owszem pomysł na film bardzo fajny ale wykonanie już jakieś gorsze. Moim zdaniem facet nie powinien dostać Oskara za kilkadziesiąt minut bez głosu - owszem może i grał twarzą no ale nie na miarę oskara! A nagrodę przyznałbym Clonneyowi - kto widział Spadkobierców ten wie,że wśród tegorocznych nominowanych zasługiwał jak nikt inny.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd...właśnie wróciłem z kina i powiem tak. Mocne i bardzo specyficzne kino.

Nie da się opisać, trzeba zobaczyć.

Tylko nie polecam na pierwszą randkę : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogożkin zrobił jeszcze "Osobliwości narodowego polowania","Osobliwości narodowego polowania w zimie" i "Osobliwości narodowej polityki". "Wędkarstwo" jest drugim filmem z serii, zdaniem wielu - najlepszym.

 

Obejrzałem już całą serię. Wędkarstwo zdecydowanie dla mnie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż ciary przechodzą po ciele :) Czekam z niecierpliwością!!!!!!

A może wiesz coś Pablos na jakim etapie jest produkcja 3 części Riddicka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nistety ale Riddick to totalnie nie moja bajka. Pierwszą część widziałem dwa razy i jako tako ją pamiętam, dwójki już nie. :)

 

Tapety do pobrania http://www.projectprometheus.com/

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzeliśmy film pt. " Kupiliśmy zoo " - i powiem Wam, bez względu na konsekwencje, ani na no to sobie o mnie pomyślicie - przez pół filmu miałem mokre oczy! Ostatni raz tak się zbeczałem na Zielonej Mili. Filmik bardzo przyjemny - polecam - na pewno spodoba się Paniom :rolleyes:


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze wczoraj go oglądałem.

Również polecam, bardzo sympatyczne, familijne kino :rolleyes:

Miłosnicy zwierząt powinni obejrzeć koniecznie.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę w ten weekend obejrzeć z żoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.