Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie Teatru Telewizji-czy ktos z kolegów pamieta wspaniały tryptyk pd "Selekcja "[1984r]wg Łysiaka w rezyseri Kijanskiego gdzie w role włoskiego bossa mafijnego Vittoria Matti wcielil sie,doskonały w tej roli Henryk Talar?Jako ze swiezo bylem po lekturze ksiazek Mario Puzo wiec ta sztuka wywarła na mnie ogromne i niezapomniane wrazenia.....co widac ;) ,bo było to juz jakis czas temu a ja miałem wtedy z 15lat :(


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talar zagrał tam, moim zdaniem, rolę życia. To było genialne przedstawienie. Kurcze jak to dawno było :(

Edytowane przez Lemax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem 2 części filmu : W grze / Na Igre ( 2009 ) ; W grze 2 nowy poziom / Na Igre 2 : Novyy uroven .

Film ma fabułę niezwykle surrealistyczną ale jak na wykonanie naszych wschodnich sąsiadów jest całkiem fajny . Reżysersko jest ok .

Kilka sprytnych zabiegów a'la Pulp fiction - wiem , że nie ma co porównywać ale mimo wszystko polecam .

 

Znacie jakiś film komediowy "na poziomie" nie pokroju tego szitu ,który teraz wychodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Teatru Telewizji-czy ktos z kolegów pamieta wspaniały tryptyk pd "Selekcja "[1984r]wg Łysiaka w rezyseri Kijanskiego

 

W 84' to miałem 5 lat i oczywiscie doskonale pamiętam.. :P

 

Poważnie mówiąc to dzięki Bogu istnieje takie coś jak jak TVP KULTURA i tam miałem zaszczyt i okazje obejrzeć. Duża rzecz!

 

 

Edyta: Jest na YT

http://www.youtube.com/watch?v=Qexz8ir-t8Q

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości obejrzałem "Argo" - film przeciętny trochę naciągany , w rzeczywistości było deko inaczej

Monachium było znacznie lepszym filmem i nie zdobyło ani jednego oskara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argo mi się osobiście podobał, ale rzeczywiście masz racje, że do Monachium, to mu daleko.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, w rzeczywistości było deko inaczej

 

Ach, czyli tam byłeś, ale oczywiście nie zdradzisz kto grał Ciebie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, czyli tam byłeś, ale oczywiście nie zdradzisz kto grał Ciebie? :D

nie kpij ,na temat tej akcji czytałem po tym jak oddtajniono akta i było juz o niej wiadomo powszechnie po za tym poczytaj ksiązki Mendeza...poszukaj w necie itpPierwsza i dość istotna sprawa - Tony Mandez gdy wyruszył na "misję" nie miał już kontaktu z biurem , czyli zamieszanie z biletami z Carterem odwołanie akcji telefony do szefa to bzdura

drugi b.istotny element odprawa na lotnisku to co było w filmie nie pokrywa sie z rzeczywistością , zamieszanie było spowodowane tym ,że urzędas który ich odprawiał nie był na stanowisku ,grupa lekko spanikowała a facet poszedł sobie po prostu na herbatkę :-) trzeci mniej istotny fakt Mendez szkolił ich ponad tydzień a nie dwa dni .No ale to Ameryka wiec trzeba było jakoś napiecie wzbudzić ,a jeszcze jedno cała ekipa miała sprzet jak typowy dla filmowców aby sie uwiarygodnić który był wczesniej przemycony do Iranu

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Django to akurat Di Caprio zasłużył na Oscara chociaż Waltz też zagrał świetnie. Taka moja prywatna dygresja.


Si vis pacem, para bellum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekcję pamiętam i też uważam że to była życiowa rola Talara. Co do Argo to już tutaj pisałem że to solidny film sensacyjny ale absolutnie nie na Oscara. To tylko świadczy o mizerii współczesnych produkcji. No i oczywiście pamiętam jak wygrał "Zakichany Szekspir" odstawiając "Szeregowca..." ale też pamiętam gorsze nieporozumienie gdy 7 Oscarów zdobył niejaki "Angielski pacjent". Mniej więcej od tej pory przestałem poważnie traktować Oscary. Pamiętajcie jednak że dobre filmy nawet bez nagród z czasem się bronią i przechodzą do kanonu np. "Skazani na Shawshank". No ale fakt że wtedy skazani przegrali z Forestem i teraz jeden i drugi film ogląda się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Argo" wygrało bo to dobry film (podkreślam dobry, nie rewelacyjny) gloryfikujący Amerykę i jej bohaterów... gdyby pokazywał akcję odbicia Francuzów, Włochów, Polaków czy Niemców pewnie by nie wygrał.

 

Odnośnie "Zakochanego Szekspira" dla meni to film świetny, ciekawszy od nudnawego Szeregowca Rajana... ale to tylko moje zdanie :)

Oczywiście często gęsto Akademia dokonuje kontrowersyjnych wyborów, ale taka uroda takich konkursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po moim awatarze- lubię filmy Tarantino, chociaż ostatnio odświeżyłem sobie Żywot Briana- genialna satyra na... no właśnie na co? Jedni mówią, że to satyra na kościół katolicki, inni na religie ogólnie, jeszcze inni na głupotę ludzką- ilu widzów tyle opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na TVP 2 o godz. 20:05 Inglorious Basterds.

Polecam miłośnikom Tarantino :D


Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyba oczywsity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem Django! Christoph Waltz + Leonardo di Caprio - super zagrane role !

Tematyka filmu dobra, ciekawe co bedzie nastepnym tematem :)

 

polecam! Qunetin jak zawsze - w dobrym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam oglądanie filmów Tarantino bez lektora, który zupełnie zabija klimat. Próbowałem dziś zerkać właśnie na IB i to była tragedia - już w pierwszej części, w domku na wsi widać było jak dużo film traci - intonacja Landy, przerażenie LaPadita, niesłyszalna muzyka (która jest wyborna w tym filmie, jak zawsze u Tarantino) - ja się nie dziwię, że się nie podobało, bo sam bym nie był zachwycony po obejrzeniu tego z facetem zagłuszającym 95% kwestii. Naprawde, trzeba to oglądać w oryginale i ew. z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis ogladałem w oryginale[tv dawala te mozliwosc]i zgadzam sie w pełni z kolegą meinardem


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam oglądanie filmów Tarantino bez lektora, który zupełnie zabija klimat. Próbowałem dziś zerkać właśnie na IB i to była tragedia - już w pierwszej części, w domku na wsi widać było jak dużo film traci - intonacja Landy, przerażenie LaPadita, niesłyszalna muzyka (która jest wyborna w tym filmie, jak zawsze u Tarantino) - ja się nie dziwię, że się nie podobało, bo sam bym nie był zachwycony po obejrzeniu tego z facetem zagłuszającym 95% kwestii. Naprawde, trzeba to oglądać w oryginale i ew. z napisami.

 

Pełna zgoda, wczoraj po 1 rozdziale wyłaczyłem film i dzisiaj wieczorem puszcze w orginalnej wersji z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tv ;),widzialem dzis "Obławe"-swietny film a Dorocinski z filmu na film coraz lepszy...

Scena z karmieniem jeńców robi wrazenie[jak i skład zupy]

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.