Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mayday79

Seiko, a może Orient ? Co wybrać ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mayday79

Witam. Po lekturze forum stanąłem przed wyborem zakupu zegarka, jednego z niżej wymienionych (w cenie do 300 zł) Mój wybór padł na nastepujące modele :

1. ORIENT AUTOMATIC blue 5BAR/50M

post-0-0-31210300-1331077530.jpg

jak dla mnie na + dla tego zegarka względem tego co oczekuje są : STALOWA KOPERTA , KALENDARZ (DZIEŃ MIESIĄCA DZIEŃ, TYGODNIA NA GODZ 12) REZERWA CHODU OKOŁO 40 GODZ, WODOSZCZELNOŚĆ 5BAR/50M

a na - to : PASEK ZAMIAST BRANSOLETY (JAK NA RAZIE NIE WIEM CZY MOŻLIWA JEST WYMIANA NA WERSJE Z BRANSOLETĄ I JAK ZMIENI TO KOSZT ZEGARKA) A DRUGI "-" TO RODZAJ SZKIEŁKA-MINERALNE

 

2.SEIKO 5 AUTOMATIC SNK 619 PRESIDENT WHITE

post-0-0-26234200-1331077531.jpg

w tym modelu na + to : BRANSOLETA STALOWA, KOPERTA ZE STALI SZLACHETNEJ, KALENDARZ Z DNIEM TYGODNIA NA GODZINIE SZÓSTEJ I DNIEM MIESIĄCA NA GODZINIE TRZECIEJ, ZKIEŁKO MINERALNE TYPU HARDLEX CRYSTAL, FLUOROSCENCYJNE WSKAZÓWKI I OZNACZENIA GODZIN NA TARCZY

a na - to : chyba tylko stopień wodoszczelności WATER RESISTANT 30 M

Zastanawiam się też nad niżej wymienionym ale nie wiem czy warto za tą cenę, i jedyne co za nim jak dla mnie przemawia to jego stopien wodoszczelności, dokładnośc mechanizmu kwarcowego, podświetlenie tarczy,

3.Casio EF-521SP-1AVEF (ewentualny zakup z ING za pkt + dopłata 300 zł z przesyłką)

post-0-0-55337600-1331077532.jpg

 

Jeśli podane przez mnie dane są inne niż te które przytoczyłem poprawcie mnie ;) Opisy i dane z znanej nam strony aledrogo.pl :rolleyes: Czekam na wasze rady i sugestie, z góry dziękuję !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze powinienes wybrac tego, ktory najlepiej lezy na reku ;) ogolnie na forum z tych marek najlepsza opinia cieszy sie seiko. orient podoba mi sie bo jest podobny do davosy vigo, o ktorej sam mysle. ktoregokolwiek z nich nie kupisz zapewne bedziesz i tak dlugo zadowolony :rolleyes:


Presslaw - nazwa Wrocławia obowiazująca pod panowaniem Habsburgów, w latach 1526-1741.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie seiko, wydaje mi się po prostu najładniejsze,

co do porównań z orient-em, to mi wydają się podobne,

mam wrażenie, że to całe hardlex crystal to taki chwyt żeby podnieść range szkła mineralnego ;)

a ta stal szlachetna to chyba też z lekkim przymrużeniem oka :rolleyes:

z tego co widzę orient również posiada "świetliki" na indeksach i wskazówkach.

 

Co do najważniejszego , czyli mechanizmów,

nie znam mechanizmu orienta, ale nie sądzę że by jakoś odstawał od seiko, choć może się mylę :D

 

Więc przyłączając się do wcześniejszej sugestii, zobacz który pasuje i podoba Ci się najbardziej i tego właśnie kup.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi się podobał, ale po jaką cholerę ma podziałkę tachymetru? Nie dosyć, że psuje wygląd, to jeszcze jest nieużywalna. Totalny bezsens.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.