Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Tag Heuer - serwis - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chronograf na kalibrze 17. ( ETA 2894-2) z modułem DD da się serwisować poza oficjalnym kanałem? jeśli tak to gdzie np w Warszawie? Spotkałem się ze skrajnymi opiniami, że podobnie jak w Speedmasterze Reduced jest to kłopotliwe ( poza wysokim kosztem samego modułu) można demontując łatwo uszkodzić / pogubić jakieś elementy bazowego kalibru.

I odwrotnie , że dzięki modułowi jest to prostsze ale droższe. Czy dostęp do modułu DD mają tylko autoryzowane serwisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zdziwienia niektorych forumowiczow a propos kosztow serwisowania w autoryzowanych serwisach...

Ktos kupuje zegarek wartosci samochodu i sie dziwi, ze przeglad kosztuje 10-20% wartosci zegarka. I co z tego, ze niewiele musza zrobic? I co z tego, ze dla znajacych sie na rzeczy, koszt takowy nie powinien przekraczac np. 300-400pln a nie wynosic 2000pln? To samo jest ze wszystkimi produktami luksusowymi (i nie tylko) - trzeba bulic firmowym serwisom i juz. Oczywiscie, ze mozna sobie szukac "pana Kowalskiego", ktory to zrobi za polowe ceny, albo jeszcze lepiej zrobic samemu. Ale serwis, to serwis - zawsze bedzie drozszy.

 

Ja wybierajac samochod, zegarek czy inne drogie rzeczy zawsze dowiaduje sie o koszty uzytkowania, ekspluatacji etc. I jesli mi to nie odpowiada, lub mnie nie stac, to nie kupuje - proste. Ale nigdy nie mam pretensji do serwisow za zbyt zawyzone ceny - albo sie decyduje na cos albo szukam "zamiennikow serwisowych" a jak sie czegos nie dowiedzialem, to mam zal wylacznie do siebie, ze czegos nie sprawdzilem.

 

A pytania typu: "dlaczego lusterko do S klasy kosztuje 2x drozej niz do C klasy?" albo "dlaczego wymiana opon w Octavii jest tansza niz w Passacie?" dawno przestaly mnie interesowac - tak jest na tym swiecie i juz... :(

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Pytam w dziale serwis który mam nadzieję przeglądają zegarmistrzowie i użytkownicy mający dobre/ złe doświadczenia z określonym mechnizmem a nie w dziale ocen postaw.

Fakty są takie że autoryzacja serwisu daje dostęp do czėści ale nie gwarantuje wysokiej jakości obsługi i dodatkowo kosztuje , jak sam zauważasz więcej niż mogłaby.

Znamy też wykwalifikowanych , sprawdzonych, życzliwych, kompetnetnych zegarmistrzów którzy od lat serwisują z powodzeniem różne zegarki. Ja mam doświadczenia z obydwu źródeł i właśnie dlatego staram się korzystać z tych drugich tak długo jak uczciwie oceniajæ swoje możliwości i wyceniają usługi. Mógłbym napisać że dziwię się osobom które zakładają że muszą zapłacić wiėcej by być odpowiednio obsłużonym. W dobie wolnego rynku to dosyć anachroniczne podejście. Ale co tam , stać ich niech płacą.

Poza tym dla mnie ważne też jak traktuje się klienta....czy jak intruza który ma płacić za wszystko i siedzieć cicho bo mistrz ma autoryzacje i doświadczenia czy jak partnera. W tym wątku padły nazwiska ilustrujące obydwa podejścia i nie dziwiė się osobom które z tego powodu omijają niektóre autoryzowane punkty.

PS ja właśnie zasięgam opinii przed zakupem zegarka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o autoryzowane serwisy, to w Polsce najgorsza rzecza jest monopol - jak chocby Canona. Jeden serwis na cala Polske!!! I wtedy olewaja, bo sa jedyni...

 

A co do serwisowania drogich zegarkow poza autoryzowanym serwisem, to oczywiscie, ze mozna. Tylko ja osobiscie nie kazdy zegarek ryzykowalbym oddawac panu Kowalskiemu, bo najzwyczajniej w swiecie nie posiada odpowiedniego sprzetu lub nie dysponuje oryginalnymi czesciami dostarczanymi przez marke tylko autoryzowanym serwisom.

 

Dla przykladu - interesowalem sie Rolexem DeepSea. Mechanizm ten sam co w Subie. Cieszylem sie, bo Rolex ma serwis w Polsce i dla mnie to bylo wazne, gdyz oplaty za przesylki serwisowe innych marek do innych państw a takze czas oczekiwania itp. mnie przerazaly. Wiec jak zaczalem sie dowiadywac ile kosztuje przeglad w serwisie DeepSea, to troche mnie to przerazilo. Ale dostalem kontakt do zaufanych zegarmistrzow, ktorzy BEZ WYJATKU mowili, ze bez problemu zrobia to samo, co serwis za polowe ceny. I zupelnym przypadkiem bedac w salonie, zaszedlem do zegarmistrza, ktory powiedzial mi, ze DeepSea jako jedynego nie serwisuja u nas w kraju, tylko wysylaja :blink: Dlaczego? Ano dlatego, iz nawet nasz autoryzowany serwis nie dysponuje sprzetem sprawdzajacym jego  wodoszczelnosc! Jesli zatem to prawda, to jak ci zegarmistrzowie po przegladzie mieliby to sprawdzic??? :unsure:

 

Osobiscie do tej pory zegarki jakie posiadalem wczesniej czy chocby Omega zony trafialy i trafiac beda do mojego sprawdzonego zegarmistrza, bo to sa i byly Ety. Jednak zegarka z inhousem lub z bardziej zlozonymi technologiami takimi jak chocby duza wodoszczelnosc nie bede ryzykowal i oddalbym tylko do serwisu autoryzowanego - pytanie tylko czy w Polsce :P

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat... Odgrzejmy pierogi:)

Jestem tu nowy więc przepraszam że odświeżam ale dyskusja byłą na tyle ciekawa,że nie mogłem się powstrzymać.

Opisujcie swoje doświadczenia z serwisami-fajnie się to czyta:)

Pozdrawiam wszystkich-

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i fajnie się czyta ale mnie to trochę przeraża, o cenach serwisu nie będę dyskutować, a co do fachowości naszych zegarmistrzów to niestety epoka bateryjkowa mocno ich przetrzebiła i połowa zakładów w Poznaniu  wymarła a druga tylko wymienia te bateryjki :( poszukać fachowca to nie lada sztuka.

I tu moje pytanie: w Poznaniu działa serwis Kruka czy macie jakieś opinie o nim w serwisowaniu TH czy może polecacie kogoś innego  nie wiem co to za werk ale Cal. 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod kolegę DK!

Szukam serwisu dla mojego TH Aqua 500 (Cal. 5) w Poznaniu.

Ktoś może polecić dobrego zegarmistrza? lub autoryzowany serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ktoś z Kolegów mógłby podpowiedzieć gdzie można w Łodzi lub okolicach oddać bezpiecznie na "leczenie" TAG-a Monaco (chyba przesadziłem przy nakręcaniu i strzeliła sprężyna).

pzdr&thx yarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nowy Tag, one jeszcze chyba powinny być na gwarancji więc do autoryzowanego serwisu

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie że tak odkopie trupa i zapytam w tym wątku  :ph34r: - czy werk calibre 17 który był w TAGu MONZA jest drogi w serwisowaniu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, podbijam.
Szkoda ze temat martwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po części ETA 2892-2 z modułem

czyli eta 2894

 

cena zależy od tego czy znajdzie się zegarmistrza który będzie chciał rozebrać moduł który ma ponad 100 części czy będzie zamawiał gotowy/nowy

 

można poczytać:

https://www.calibre11.com/tag-heuer-calibre-17-review-eta-2894/

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Temat wałkowany wielokrotnie, ale może coś się zmieniło...szukam serwisu dla mojego TH Carrera CAL1887. U p. Pieśkiewicza wyceniono serwis na ponad 2800 zł. Cena bym powiedział dość zaporowa.Czy jestem skazany na takie rozwiązanie? Zegarek mam od 2013 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co serwis? Coś się dzieje?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie dzieje się nic złego, oprócz tego że gubi kilka sekund na dobę ( nie sprawdzałem dokładnie ile, bo nie jest to na tyle uciążliwe ).  W tej kwocie niestety nie zdecyduję się na serwis, czy mogę być tego jakieś niemiłe konsekwencje?

 

Najważniejszy powód w zasadzie przez który myślałem o serwisie to przy okazji wypolerowania koperty, bo ma masę mikrorysek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to Ci każdy dobry zegarmistrz zrobi... Ja sobie dzisiaj mojego aquaracerka wyczyściłem, bezel uruchomiłem i kopertę wyprowadziłem, bo miała kilka małych skaz...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój Tag Carrera cal 1887 zaczął parować, chyba złapał wilgoć jak wyszedłem z nim z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz. Najprawdopodobniej trzeba wymienić uszczelki przy przyciskach i koronce. Czy gdzieś w Warszawie mi to zrobią? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoryzację z tego co pamiętam ma Pieśkiewicz, możesz też się udać do Chronostore.eu na Żelazną, nie powinno być problemu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zapytam u nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 16:17, eye_lip napisał(-a):

Autoryzację z tego co pamiętam ma Pieśkiewicz, możesz też się udać do Chronostore.eu na Żelazną, nie powinno być problemu. 

Cześć, korzystałeś z ich usług? Mam do naprawy Autavie, i szukam miejsca gdzie zrobią to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pieśkiewiczem nie, z Chronostore korzystam stale. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Z Pieśkiewiczem nie, z Chronostore korzystam stale. 

Co możesz zasugerować przed wizytą u nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.