Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pietia86

Wybór zegarka mechanicznego + kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciałbym powiedzieć że jest to mój pierwszy wątek dlatego proszę o wyrozumiałość. Zamierzam zakupić zegarek mechaniczny, na bransolecie, jeśli chodzi o środki finansowe to nie jest tego dużo, mogę na to wydać ~300zł, może ewentualnie troszkę więcej. Co moglibyście mi polecić?

 

Jak do tej pory bardzo interesuje mnie seria Seiko 5, zegarki z tej serii są proste i ładne, np. SNX 121K1. Ewentualnie myślałem też nad jakimś Orientem - też jest sporo ciekawych modeli, przede wszystkim wyróżniającym się od Seiko żywymi kolorami tarczy (wg mnie).

 

Problem w tym wszystkim że nie bardzo wiem jak odróżnić oryginalny mechanizm od podróbki, a po ostatniej wizycie u zegarmistrza dowiedziałem się że ( wg niego ) na alledrogo.pl za 229zł nie kupi się tego Seiko z oryginalnym mechanizmem 7S26 tylko z jakimś innym...

 

Czy moglibyście mi powiedzieć jak to jest z tymi zegarkami na alledrogo.pl ?? W kielcach gdzie mieszkam najtańsze Seiko można kupić za ponad 300zł... przy czym nie jest to czego ja oczekuję...

 

 

Proszę o pomoc.

 

 

 

 

--- EDIT ---

Już wiem że temat został założony nie w tym dziale w którym powinien. Proszę o przeniesienie go. Za zamieszanie przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszukasz chwilkę na forum, znajdziesz szereg postów o seiko, mówiących, że nie piratom opłaca się podrabiać tych mechanizmów, bo Seiko potrafi to wykonać lepiej i taniej ZAWSZE. Więc przypadek podróbki jest chyba niemożliwy.

 

Jedyna uwaga w serii 5, to zwróć uwagę na otwory w uszach pod teleskopy. Ja mam krzywo nawiercone :-(


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź. Poprostu nie chce kupić bubla. Czyli wg Ciebie zegarmistrz mówił tak bo ( nie wiedział? ) chciał zarobić i sprzedać swój towar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kielczanina!

loszmi ma racje, poszperaj po forum, znajdziesz wiele wypowiedzi na temat Seiko 5 i mechanizmu 7s26.

 

Oczywiście, że się kupi na alledrogo.pl Seiko serii 5 z oryginalnym werkiem 7s26. Ja dokonałem takowego zakupu i moim zdaniem w przedziale do 220 zł b. dobre zegarki. Jak z tymi podróbkami? Nigdy jeszcze nie widziałem podrobionego Seiko 5, ale to widac na 1 rzut oka, że z zegarkiem jest coś nie tak, zwłaszcza, że łatwo można porównać modele od innych sprzedających, bowiem jest ich wielu, którzy sprzedają Seiko 5, no i oczywiście, kierować się względnie pozytywnymi komentarzami sprzedającego.

 

Pozdrawiam.


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle że spokojnie mozna kupic SEIKO 5 do 250 zł na allegro (na pewno orginał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Po dłuższych namysłach doszedłem do wniosku że bardzo ciekawe są dla mnie dwa modele Seiko 5.

 

Chodzi mi tutaj o SEIKO SNK807 oraz SEIKO SNK385. Mam co do nich małe pytania.

 

...807: Czy ktoś z Was ma ten zegarek? Czy jego pasek jest dość wytrzymały? Nie niszczy się szybko? Jak najkrócej można go zapiąć ? - mam małe nadgarstki... I czy koperta naprawdę jest matowa tak jak to widać na wielu zdjęciach ?

 

 

...385: Na wielu aukcjach widzę bliźniaczy model 355 który ma cyferblat pokryty znaczkami "piątki" , na 385 tego nie widzę. Czy to wina zdjęć wykonanych pod złym kontem czy on poprostu taki jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...807: Czy ktoś z Was ma ten zegarek? Czy jego pasek jest dość wytrzymały? Nie niszczy się szybko? Jak najkrócej można go zapiąć ? - mam małe nadgarstki... I czy koperta naprawdę jest matowa tak jak to widać na wielu zdjęciach ?

 

Osobiście miałem 809 na bransolecie ( czarna tarcza)....bardzo fajny zegarek, na dobrym mechaniźmie, same plusy.

Minus - dla mnie - dla ciebie zaleta to mały rozmiar.

Koperta jest matowa, bardzo ładnie wyglada.....

Co do paska to .... jest parciany - czyli musi się mechacić itp - nie wiem czy łapie zapachy :) jeśli to nylon powinno być ok.

Moim zdaniem warto zainwestować......

Pozdr

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam aviatorka czarnego. Dokładne zdjęcia są w galerii. Pasek nylonowy jest dobry, wbrew pozorom nie mechaci się szybko (choć ja prawie od razu kupiłem skórzany) i bez problemu zapniesz go na nadgarstku nawet małym. Co do jakości hmm spieszy się 4 sekundy na dobę, czyli ok. Minusem jest to , że tej odchyłki nie da się zniwelować odstawieniem zegraka w inną pozycję. No i nie jest aż taki mały (w sensie gabarytów koperty - fakt średnica niewielka ale grubość rzekłbym standardowa):) Ja jestem z niego bardzo zadowolony.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście są podróbki seiko 5, więc zegarmistrz miał trochę racji, ale te sprzedawane na allegro są oryginalne, fake raczej trafi się u przygodnych oferentów. Nie sugeruj się paskiem przy zakupie - ten i tak co jakiś czas trzeba wymieniać, patrz na zegarek.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 807 to Aviator? Gdzieś widziałem że to "Military Watch" :)

 

Co do wielkości to raczej nie chciałbym żeby był przesadnie mały. Jak dla mnie średnica szkła 30mm to dobre minimum. Możecie mi powiedzieć ile dokładnie ma szkiełko w Waszych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aviator military wszystko in one :) Ile ma szkło powiem ci jutro bo go zapomniałem zabrać do domu :-/ Powiem tylko, że ma wystarczająco dla mnie (a za mało dla tych, którym i 43 mm potrafi być mało :))

 

Zresztą co dziwne i niezrozumiałe dla mnie :-/ NIEISTOTNE jest ile ma zegarek średnicy. Ważne jest ila ma od "ucha do ucha", bo mały nadgarstek powoduje to, że uszy ci wychodzą poza rękę, a koperta mieści się przecież zawsze.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale nie aż tak mały nadgarstek :) Czekam na informacje o wymiarach szkiełka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no ale nie aż tak mały nadgarstek :) Czekam na informacje o wymiarach szkiełka :)

 

Aviatorek ile ma? 37mm. Samo szkiełko to 30mm.

Większość "zwykłych" piątek to także 36-37mm szerkości koperty. Na początek jak znalazł a i na dłużej pewnie u Ciebie zostanie, bo powiem Ci, że te duże rozmiary są ciekawe ale szybko się nudzą. A maluszka kiedy byś nie założył, to zawsze dobrze wyglądać będzie.

No i czujesz się przez to niezależnym od tego dzikiego pędu stworzonego przez marketoidów, którzy wymyślili MODĘ na duże zegarki żeby sprzedawać, sprzedawać i jeszcze raz sprzedawać. Po to jest moda w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam kupiłem Seiko 5 na allegro, wylicytowałem ją za 112,5 + 7,5 koszt przesyłki. Było to rok temu i z zegarka jestem dotąd zadowolony, to mój codzienny "wół roboczy". Po moich regulacjach już od kilku miesięcy spieszy do kilku sekund na dobe. (niecałą minute na tydzien). Myślę, że warto pośledzić aukcje, bo można taniej wyrwać. Teraz tak myśle zapolowałbym sobie na takiego orienta:

http://allegro.pl/item509742087_orient_aut...taaniooooo.html

Poszedł za 180 zł, gdzie jego regularna cena kup teraz to ponad 300 zł - konkretne wymiary i bransoleta z pełnych ogniw.

Mam w zakładkach jeszcze pare fajnych np z rezerwą chodu co poszedł za 200 zł. Ceny na aukcji jak się dobrze trafi mogą być nawet te 30-50% niższe. Czasami oczywiscie są odstępstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, sam kupiłem Seiko 5 na allegro, wylicytowałem ją za 112,5 + 7,5 koszt przesyłki.

 

120 zł za Seiko 5 wydaje się mało. A jaki model kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
120 zł za Seiko 5 wydaje się mało. A jaki model kupiłeś?

dokładnie ten:

http://www.i-zegarki.pl/seiko-snk645k1-automatic-p-471.html

Tylko zauważ proszę, że nie była to pierwsza z brzegu oferta. Troszkę popolowałem, żeby zapłacić do 150 zł, zamiast 220 i więcej. W tej chwili na forum w dziale bazar masz kilka nówek za 150 zł, wiec 120 zł jak najbardziej realna cena :)

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=29664

No a ten orient co Ci dałem linka za 182 zł to w tej chwili jest od kogoś innego kup teraz za 338 zł. Na ebayu 120 dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNK645K1 - przyznaje że całkiem ciekawa sztuka.

 

A z tego linku który podałeś to faktycznie Aviatora opłaca się wziąć. Prawie 100 zł taniej :)

Ale za to drugi interesujący model SNK391 na alle... widziałem ostatnio w "promocji" u jakiegoś sprzedawcy za 199 zł...

 

 

Swoją drogą po co sprzedawać tak fajne zegarki :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą po co sprzedawać tak fajne zegarki :) :)

 

Panta rhei...Żeby kupić inne fajne zegarki i tak w kółko... :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam SNK645 - zdecydowanie wyróżnia się spośród innych 5 i świetnie się prezentuje na łapce. Zwróć jednak uwagę na linię koperty i mocowanie bransolety, zwykły pasek 18 mm jest za wąski i nie bardzo tutaj pasuje. Próbowałem z nylonowcem od aviatora i skórzaną plecionką, ale wychodzi biednie. Myślę, że pasek z podkładką lub przerobiony 22mm byłby ok, ale jeszcze nie sprawdzałem.


Sowy nie są tym, czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była mowa żeby patrzeć na zegarek a nie pasek... ale w tym problem (?) że ten aviator spodobał mi się najpierw za pasek :) ... a potem polubiłem go całego

 

Czy to źle ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie... zapomniałbym o jednym. Czy w SNK80x cyferblat jest matowy czy połyskujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym modelu. Np. 803 i 805 mają matowe cyferblaty, a w 809 jest bardziej "połyskujący" :blink:


Sowy nie są tym, czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie uwzględniłeś 807 bo najbardziej o ten mi chodziło... :blink:

Nie wiesz jak to z nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie uwzględniłeś 807 bo najbardziej o ten mi chodziło... :blink:

Nie wiesz jak to z nim jest?

 

Nie mam go teraz pod ręką, ale wydaje mi się, że tarczę ma zmatowioną. Sprawdzę, jak mi wpadnie w łapki :)

 

Już wiem - SNK807 jest najbardziej matowy z nich wszystkich.


Sowy nie są tym, czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.