Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yanek

Atlantic Worldmaster Chronograph - Limited Edition

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu nie widziałem zegarka Adriatica na Valjoux i z chęcią zobaczę.

 

 

adriat_vj.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi wyłącznie o informację dotyczącą rzekomego przejęcia marki Atlantic przez firmę ZIBI. Ta firma jest jedynie oficjalnym dystrybutorem zegarków na rynku polskim.

Nie mam w zwyczaju pisać czegoś, (gdybym był złośliwy napisałbym " w przeciwieństwie do Ciebie" :) ) czego nie wiem. Firma Zibi nie przejeło Atlantica lecz kupiła na przetargu. Dodam, ze do przetargu startowała jeszcze jedna firma z Polski.

Wiec nie rozprowadzaj po forum nieprawdziwych informacji.

 

Ha, Filip, powiem wiecej. Na niektórych Atlanticach po otwarciu na deklu od wewnatrz surprise ...."made in china". Nie widziałem, ale słyszałem od zaszokowanego zegarmistrza.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

"Po co kupiłeś Atlantica na Valjoux. mogłeś za pół ceny kupic Adriaticę z takim samym werkiem. Spójrz na praktyczną stronę. Taki sam mechanizm, tej samej jakości reszta - i pół ceny. Zachowałś sie jak człowiek, który nie uzmysłowił sobie jeszcze tego, co próbujesz uzmysłowioć nam."

 

W życiu nie widziałem zegarka Adriatica na Valjoux i z chęcią zobaczę. Tylko zastanawia mnie fakt takiego właśnie porównania. Przedział cenowy tych zegarków jest zupełnie inny.

 

A co Cię niby zastanawia w tym porównaniu, bardziej trafnego pod niemalże każdym zwględem porównania, no może poza ceną, nie można było zrobic. W sumie to ja rozumiem twoją frustrację...kupiłes swojego Atlanticzka i pomyślałeś pokażę frajerom z Klubu co to znaczy zrobic świetny deal, z takim zacnym mechanizmem za 5 patoli to interes życia, taniej się nie da, ewentualnie tylko drożej lub dużo drożej. No a tutaj kubeł zimnej wody, parę zwrotych postów i już wszystko jasne, zdecydowanie za drogo, z tym werkiem można bez problemu o połowę taniej.....też bym sie wku...ł, dlatego nie dziwie Ci się ale zastanawia mnie tylko jedno....dlaczego wylewasz swoje frustracje na użytkowników tego forum, i to takich którzy w przeciwieństwie do Ciebie nieraz wykazali się na tym forum dużą, a moze nawet bardzo dużą wiedzą, co Cię legitymuje do takiego tonu?

Moja propozycja jest taka: usiądz spokojnie, naparz sobie melisy, wyłącz kompa bo to tylko mętlik w głowie robi i na spokojnie się zastanów jak to coś (przepraszam Atlantica a nie coś) zwrócic do sklepu, moze jeszcze nie wszystko stracone, moze się jeszcze da......cholera tak bym chciał Ci pomóc ale nie potrafię. Trzymam za Ciebie kciuki papa

 

 

PS Ta Adriatica za te pieniądze naprawdę świetna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
Firma Zibi nie przejeło Atlantica lecz kupiła na przetargu.

Ale są jakieś na to dowody albo oficjalne informacje? Jeśli jest przetarg to zwykle publiczny, więc jakieś ślady powinny być. Poza tym średnio wierzę w tajność tego przedsięwzięcia.

Kiedy robiony jest taki przetarg?! Jak firma ogłosi bankructwo? I tak o cichaczem zbankrutowali, ktoś ogłosił tajny przetarg, wykupiła ich Polska firma zajmująca sie sprzedażą i dystrybucją zegarków - tylko po to żeby nikt nic o tym nie widział...

 

Jeśli już mamy kogoś oskarżać o rozgłaszanie nieprawdziwych informacji, to warto by było jakoś udowodnić swoją rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet
Ale są jakieś na to dowody albo oficjalne informacje? Jeśli jest przetarg to zwykle publiczny, więc jakieś ślady powinny być. Poza tym średnio wierzę w tajność tego przedsięwzięcia.

Kiedy robiony jest taki przetarg?! Jak firma ogłosi bankructwo? I tak o cichaczem zbankrutowali, ktoś ogłosił tajny przetarg, wykupiła ich Polska firma zajmująca sie sprzedażą i dystrybucją zegarków - tylko po to żeby nikt nic o tym nie widział...

 

 

Dajcie już spokój z tym Zibi i jej zakupami akwizycyjnymi....to wszystko jest niewątpliwie bardzo ciekawe tylko zupełnie nie ma znaczenia w kontekscie pytania z tytułu, czy też wyboru tego akurat zegarka.....powtarzam to nie ma żadnego znaczenia czy właścicielem marki jest Zibi czy też jakiś dom handlowy z Japonii. Jako ciekawostkę powiem wam ze parę dni temu większościowy pakiet udziałów w Oplu kupił od GM dystrybutor części samochodowych z Kanady firma Magna, ale czy to będzie miało jakiś wpływ na użytkowników Opli....żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale są jakieś na to dowody albo oficjalne informacje?

Oczywiscie, ze są tylko nikt nie ma czasu szukać , bo po co?.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja propozycja jest taka: usiądz spokojnie, naparz sobie melisy, wyłącz kompa bo to tylko mętlik w głowie robi i na spokojnie się zastanów jak to coś (przepraszam Atlantica a nie coś) zwrócic do sklepu, moze jeszcze nie wszystko stracone, moze się jeszcze da......cholera tak bym chciał Ci pomóc ale nie potrafię. Trzymam za Ciebie kciuki papa

 

Ok, już się nie denerwuję:) Powiem tak: jeden ma to co chce, a drugi chce to co ma. Jeśli chodzi o zegarek, który sobie kupiłem, to po pierwsze jest to Atlantic (dla mnie ma wyjątkowe znaczenie), po drugie bardzo mi się podoba (jest wyjątkowo ładny), a po trzecie jest z serii limitowanej (tak, jak chciałem). Rozumiem, że każdy ma swoje zdanie i może mu się co innego podobać. Osobiście nie zamierzam się z nikim kłócić w tej kwestii. Powiem tylko, że docelowo chcę kupić jeszcze dwa zegarki, tzn. Omegę z serii Seamaster oraz Louisa Erarda na ETA 2834. Ponadto jestem zadowolonym posiadaczem zegarka Tissot Le Locle z jasną tarczą i rzymskimi cyframi, który chodzi mi co do sekundy (nie kłamię!).

I powiedzmy sobie jedno - dobry zegarek to szwajcarski zegarek z mechanicznym werkiem (a nie jakiś kwarc).

Myślę, że chyba już dokładnie wszystko wyjaśniłem. Gdyby ktoś chciał ze mną się skontaktować, to mogę podać adres e-mail.

 

____________________________________________________________

Nieśmy radość i szczęście tym, którzy ich nie mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, zejdź proszę z tej drogi.

 

To nie socjalizm. Marki nie są i nie bedą sobie równe. Miejsce Atlantic nie jest pomiędzy Omegą, Eterną itd - ponieważ niczym w swoich dokonaniach sobie na to miejsce nie zasłużył. NA pozycję, sposób postrzegania należy mocno pracować. Atlantic tego nie robil - zapewne z powodu takiego, iż nie miał aspiracji być czymś wiecej niż marką "dla każdego"

Tissot jest marką z dolnej półki. Przed wojną był nawet sporo poniżej Certiny. Poczytaj nawet niefachową literaturę. :)

 

 

Porównanie Adriatica i Atlantic obecnie - jest dość trafnym porónaniem.Te marki można umiejscowić obok siebie - moim zdaniem z lekim wskazaniam na Atlantica.

 

Z tą meliska - naprawde dobry pomysł.

Kupiłes fajny zegarek, zapłaciłeś ile zapłaciłeś - Twoja sprawa - ale wyskoczyleś w tak niefortunny sposób, że zamiast gratulacji otrzymałes trochę krytyki.

Moim zdaniem na własne zyczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I powiedzmy sobie jedno - dobry zegarek to szwajcarski zegarek z mechanicznym werkiem (a nie jakiś kwarc).

Myślę, że chyba już dokładnie wszystko wyjaśniłem.

Pierwsze słyszę :) . Mógłbyś wyjaśnić?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma Zibi nie przejeło Atlantica lecz kupiła na przetargu. Dodam, ze do przetargu startowała jeszcze jedna firma z Polski.

 

Ha, Filip, powiem wiecej. Na niektórych Atlanticach po otwarciu na deklu od wewnatrz surprise ...."made in china". Nie widziałem, ale słyszałem od zaszokowanego zegarmistrza.

:) :)

To mogłoby tłumaczyć miejscami słabe wykonia tych zegarków...

 

Ale są jakieś na to dowody albo oficjalne informacje? Jeśli jest przetarg to zwykle publiczny, więc jakieś ślady powinny być. Poza tym średnio wierzę w tajność tego przedsięwzięcia.

Kiedy robiony jest taki przetarg?! Jak firma ogłosi bankructwo? I tak o cichaczem zbankrutowali, ktoś ogłosił tajny przetarg, wykupiła ich Polska firma zajmująca sie sprzedażą i dystrybucją zegarków - tylko po to żeby nikt nic o tym nie widział...

 

Jeśli już mamy kogoś oskarżać o rozgłaszanie nieprawdziwych informacji, to warto by było jakoś udowodnić swoją rację.

Tak sobie to przemyślałem i naszła mnie taka myśl: Zibi kupuje Atlantica, który jest w PL szanowany itp, sprzedaje się pewnie nieźle. A żeby podnieść dochody będziemy (znaczy Zibi) składać je w Chinach (to ten wątek z postu TIK TAKa). Zrobimy to po cichu, żeby ludziki nie załapali co jest grane. Tym sposobem ludziki kupują 'osławionego' szwajcarskiego Atlantica, a my sie cieszymy bo mamy kase.

 

Wiem, wiem... Teoria jak z Archiwum X, ale.... :)

 

Co do samego Atlantica Worldamster Chrono Limited E.... Wygląd, wiadomo, rzecz gustu. Cena, wiadomo, rzecz zasobności portwela. Tyle razy to już było na tym forum....

Robienie limitowanej edycji to fajny motyw na pokazanie 'jacy to my jesteśmy prestiżowi'. Vide Polpora... (nie, nie, nie. Nie zaczynajcie tu rozmów o Polporze). Do tego mocny marketing - Hołek na ambasadore w Europie. I jakoś się kręci. Nie mam nic przeciwko. Jeśli za tym pójdzie jakość i fajna cena? Super.

 

Ja też mam pewnien sentyment do starego Atlantica. Mój dziadek ma Worldmastera, który ma ze 40-50lat. Nie wiem czy kiedykolwiek widział zegarmistrza, a śmiga aż milo.

Te nowe WM nie mają czerwonej strzałki na sekundniku.... A machanizm? Eta Claro (czy jakoś tak). Czym się to różni od 'normalnej' Ety? Poza liczbą kamieni. Już spotkałem się tu na forum z opiniami, że to nie jest za fajny werk....


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A machanizm? Eta Claro (czy jakoś tak). Czym się to różni od 'normalnej' Ety? Poza liczbą kamieni. Już spotkałem się tu na forum z opiniami, że to nie jest za fajny werk....

Claro to nie żadna Eta, tylko chinol składany w Szwajcarii.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już o werkach, to niedługo ETA będzie szczytem marzeń. Pojawia się claro. Selitta niby maszyny te same co ETA, ale chyba jakość materiałów juz nie ta..... ciekawie sie robi.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ETA będzie in-house'em :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claro to nie żadna Eta, tylko chinol składany w Szwajcarii.

Znaczy chiński pomysł składany w Szwajcarii?

 

Swiss made: "It also requires that at least 50% of the components of the movement should be manufactured in Switzerland."

Musze się kiedyś przyjrzeć co tam wypisane jest na Atlanticach...


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
Zibi kupuje Atlantica, który jest w PL szanowany itp, sprzedaje się pewnie nieźle. A żeby podnieść dochody będziemy (znaczy Zibi) składać je w Chinach (to ten wątek z postu TIK TAKa). Zrobimy to po cichu, żeby ludziki nie załapali co jest grane. Tym sposobem ludziki kupują 'osławionego' szwajcarskiego Atlantica, a my sie cieszymy bo mamy kase.

To wcale nie jest teoria z Archiwum X tylko dość sensowne wytłumaczenie. Dlatego chciałem zobaczyć jakieś oficjalne info. Nie wiem jak w przypadku innych ale dla mnie ma znaczenie czy mam do czynienia ze "szwajcarskim zegarkiem" czy polskim "made in china" z nazwą szwajcarskiej marki.

Myślę, ze przyszli kupujący też woleliby wiedzieć i to z lepszego źródła niż ze słów jednego z forumowiczów. Chociażby po to, żeby później nie wpadać na forum z krzykiem "kupiłem Atlantica za 5 000 zł" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę :) . Mógłbyś wyjaśnić?

Przecież wszyscy wiemy, że zawsze zegarek szwajcarski był synonimem jakości, solidności i dokładności. A jeśli chodzi o werki, to tylko te "z duszą", bo kwarcowe to wynalazek współczesny i nie ma w nich nic pięknego i pociągającego. Wiele szwajcarskich marek poszło także w tą stronę, żeby nie wypaść z rynku po ówczesnym kryzysie, dlatego tyle tego kwarcowego szajsu wszędzie się pląta. Na szczęście jednak powraca "moda", ale właściwie tradycja noszenia zegarków mechanicznych i o to chodzi. Proszę się nie obrażać, ale zegarek kwarcowy, nawet bardzo drogi, jest dla mnie zwykłą zabawką - tak, jak dawne samochodziki na baterię.

Uważam też, że za naszą wschodnią granicą również słusznie doszli do takich wniosków, bo nowe mechaniczne modele znanych producentów są na prawdę ciekawą alternatywą dla innych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest adres szwajcarski:

Claro Watch Sa

Salzhausstrasse 5,

Biel-Bienne, Bern, 2503

 

a tu jest stosowny adres www: http://www.gjvb.com/heritage2.html

 

To, czy mechanizm CLARO 888 jest dobry, czy nie, to się okaże dopiero po latach. Tak więc dyskusja na ten temat jest obenie pozbawiona sensu.

Z opinii niezależnych zegarmistrzów wiem, że jest to mechanizm o bardzo wysokiej dokładności chodu i precyzji wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest dobry, czy nie dobry zegarmistrz rozpozna od razu. Nie musi czekać lat. Claro jest przyzwoitym werkiem, choć chińskim.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest dobry, czy nie dobry zegarmistrz rozpozna od razu. Nie musi czekać lat. Claro jest przyzwoitym werkiem, choć chińskim.

Akurat miałem okazję rozmawiać z zegarmistrzem na jego temat. Nawet sprawdzał zegarek na wibrografie i efekt był ogromnie zadowalający. Poza tym ten mechanizm skojarzył mu się od razu z Orientem, którego mechanizmy bardzo sobie ceni. Dlatego też zastanawiam się nad pewną Adriaticą, która bardzo mi się spodobała:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTATZibi kupuje Atlantica, który jest w PL szanowany itp, sprzedaje się pewnie nieźle. A żeby podnieść dochody będziemy (znaczy Zibi) składać je w Chinach (to ten wątek z postu TIK TAKa). Zrobimy to po cichu, żeby ludziki nie załapali co jest grane. Tym sposobem ludziki kupują 'osławionego' szwajcarskiego Atlantica, a my sie cieszymy bo mamy kase.

To wcale nie jest teoria z Archiwum X tylko dość sensowne wytłumaczenie. Dlatego chciałem zobaczyć jakieś oficjalne info. Nie wiem jak w przypadku innych ale dla mnie ma znaczenie czy mam do czynienia ze "szwajcarskim zegarkiem" czy polskim "made in china" z nazwą szwajcarskiej marki.

Myślę, ze przyszli kupujący też woleliby wiedzieć i to z lepszego źródła niż ze słów jednego z forumowiczów. Chociażby po to, żeby później nie wpadać na forum z krzykiem "kupiłem Atlantica za 5 000 zł" wink.gif

 

odnowie wątek którego nie czytałem wczesniej a teraz pojawił sie ad. motywu o nowych Atlanticach.

Co do teorii spiskowej rodem z Archiwum X - kupuje się Markę jak ma wartość na danym rynku - nie firmę. I to wystarczy, aby trzymać przy życiu legendę i ciągnąc profity z rynku na którym jest ona znana i popularna. To znany i popularny myk nie tylko w tej branży. Lepiej kupić nawet za wielka kasę prawo do mocnej i znanej nazwy Atlantic, i ciągnąc to dalej, niż wymyślać nowa i budować od zera - jak Aztorin. Co do marki Atlantic - zamiast szukac po googlach czy ktoś kupił, za ile i kiedy - bo to może być ścisle tajny układ, lepiej poszukać zegarków tej marki w szwajcarskich sklepach a jeszcze lepiej - postarać się kupić na eBayu. I wszystko stanie się jasne.


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do marki Atlantic - zamiast szukac po googlach czy ktoś kupił, za ile i kiedy - bo to może być ścisle tajny układ, lepiej poszukać zegarków tej marki w szwajcarskich sklepach a jeszcze lepiej - postarać się kupić na eBayu. I wszystko stanie się jasne.

 

Ze świecą można ich tam szukać.

Ktoś już tu na forum mówił o tym, że podczas pobytu w Szwajcarii Atlantica w sklepie nie uświadczył.

Na eBay można znaleźć. Ale raczej stare modele - głównie Worldamstery. Teraz z ciekawości wszedłem i jest np. Mariner chrono na VJ 7750. Nie mam pojęcia, który to rocznik, ale to i tak chyba ciekawszy zakup niż ten nowy chrono ref. 55861. I cena inna :)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję mostku remontuaru do Atlantica Worldmasteur:  AS 1158. Jak na razie nie mogę go nigdzie dostać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.