Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

KSIĄŻKI O ZEGARACH

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem książka godna polecenia, chociaż pozycja dla mocno zaawansowanych. Wydana w 1978 roku, wszystko widoczne jest na zdjęciach, dodam, że ma 254 strony, bogato ilustrowana i opisana. Jak wskazuje tytuł poświęcona jest precyzyjnym regulatorom od 1760 roku do 1920 roku? Zdjęcia stron wybrane losowo.

 

post-23969-0-47504000-1402858731_thumb.jpg

post-23969-0-88018900-1402858749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić  Booklooker.de, ceny wahają sie międy 230-450 € :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Tran Duy Ly, autor wielu publikacji o zegarach amerykańskich, ale także szwarcwaldzkich i książki o zegarach Gustava Beckera założył swój sklep internetowy na eBay pod nickiem arlingtonclockbooks.  Ceny są niskie (zwłaszcza własnych publikacji) i przy zamówieniu większej ilości złagodzić mogą ból spowodowany dość znacznymi kosztami transportu z USA i opłat celnych. Poza tym miło jest kupić książkę od jej autora :)

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A katalog roczniaków firmy  Jahresuhrenfabrik stary sprzed I wojny swiatowej ktos może widział lub posiada?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział. NAWCC opublikowało.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział. NAWCC opublikowało.

 

 

A elektroniczna wersja krąży może online w pdf'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z polskiej literatury : ,,Technologia mechanizmów zegarowych. mechanizmy''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś zdobyć dobre książki "zegarmistrzowskie" np pana Podwapińskiego w formie PDF?

Najbardziej interesuje mnie "TECHNOLOGIA MECHANIZMÓW ZEGAROWYCH. MONTAŻ, KONSERWACJA I NAPRAWA." Bartnika i Podwapińskiego  ale inne również mile widziane.

W necie są albo bardzo trudno dostępne, albo horrendalnie drogie. :(

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś zdobyć dobre książki "zegarmistrzowskie" np pana Podwapińskiego w formie PDF?

Najbardziej interesuje mnie "TECHNOLOGIA MECHANIZMÓW ZEGAROWYCH. MONTAŻ, KONSERWACJA I NAPRAWA." Bartnika i Podwapińskiego  ale inne również mile widziane.

W necie są albo bardzo trudno dostępne, albo horrendalnie drogie. :(

Nie wiem, czy tutaj praw autorskich nie ma. PDF, to już kopia. Poza tym są ciągle poszukiwane, chociażby dla kolekcji. Osobiście posiadam cały komplet Podwapińskiego, zbierałem w różnych miejscach, po cenach od sasa do lasa,ale max było 100zł za 5, czy 6 tom.

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mamy tu typowy zespół psa ogrodnika. Prawa sobie ma, ale nie wyda (chyba WSziP czy jakiś ich sukcesor).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mamy tu typowy zespół psa ogrodnika. Prawa sobie ma, ale nie wyda (chyba WSziP czy jakiś ich sukcesor).

Tak właściwie prawa winni sobie zapewnić braciszkowie.:)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mamy tu typowy zespół psa ogrodnika. Prawa sobie ma, ale nie wyda (chyba WSziP czy jakiś ich sukcesor).

 

Problem jest w nakładzie, jak myślisz w ilu egzemplarzach by się to rozeszło.

Kto poza zapaleńcami to kupi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio książkę- "Wystawa starych zegarów na tle wnętrz pałacu hr. Pusłowskich" wydaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie w 1938 roku.

Część "Wystawa zabytkowych zegarów" opracowali Kazimierz Buczkowski i brat Teodor Wrzesień Reformat. Obejmuje +-250 obiektów, głównie opisanych, zdjęcia nieliczne. Ot, taki katalog przedwojenny. Różnymi się jednak dziedzinami koledzy interesują, więc jakby ktoś chciał zerknąć, lub coś sprawdzić- zapraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dla miłośników Brata Wawrzyńca Marii Aleksandra Podwapińskiego. Tknęło mnie, dla sprawdzenia co mam i dla potwierdzenia u kolegów, czy to taka kolejność. Jeżeli ktoś zechce skompletować naukowo i kolekcjonersko, to może się przyda. Ogólny tytuł wszystkich części  ZEGARMISTRZOSTWO

 

1. HISTORIA,NAUKA I PRACA ZEGARMISTRZOWSKA,  I wydanie 1948, druk przy współpracy Cechu Zegarmistrzów Warszawskich i Instytutu Wydawniczego SIMP

2. MATERIAŁOZNAWSTWO I CZĘŚCI ZAMIENNE,  I wydanie 1948, nakładem Centrali Milicji Niepokalanej

3. MASZYNY NARZĘDZIA I PRZYBORY, I wydanie 1949, nakładem Centrali Milicji Niepokalanej

4. CZAS, KOSMOGRAFIA I ZEGARY SŁONECZNE, I wydanie 1950, brak danych, bo akurat mi się gdzieś zapodział ten egzemplarz

5 ZEGARY WIEŻOWE, I wydanie 1952, tu mam brak danych wydawcy

6 KONSTRUKCJA I DZIAŁANIE ZEGARÓW I ZEGARKÓW MECHANICZNYCH, I wydanie 1956, wydane chyba własnym sumptem, symbol M.I

7 TECHNOLOGIA WARSZTATOWA, I wydanie 1962, Wydawnictwo Przemysłu Lekkiego i Spożywczego

8 NAPRAWA ZEGARÓW I ZEGARKÓW MECHANICZNYCH, I wydanie 1967 Wydawnictwo Przemysłu Lekkiego i Spożywczego

9 ELEKTRYCZNE CZASOMIERZE POJEDYNCZE, I wydanie 1973, Biuro Wydawnictw HWiU Libra w Warszawie

10 ZEGARY ELEKTRYCZNE ZESPOŁOWE I PRZEMYSŁOWE, I wydanie 1985, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

11 ZEGARY I ZEGARKI SPECJALNE, I wydanie 1985, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

12 ILUSTROWANY SŁOWNIK ZEGARMISTRZOWSKI, I wydanie 1990, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

 

pozdrawiam :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki koledze Kiniolowi stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknej publikacji MHMG.

Forma edytorska zasługuje na słowa uznania. Cena - szok.

Zacząłem przeglądać strony internetowe innych muzeów, w poszukiwaniu tego typu perełek.

Na forum mowa była też, o publikacji Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie - Katalog zegarów słonecznych

pod redakcją Rafała Zaczkowskiego (bodajże w dziale o zegarach słonecznych właśnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłej lektury... :) Tę z Jędrzejowa też warto kupić. Ciekawa pozycja jest również oferowana przez muzeum na Wawelu. Spróbuj także kupić książkę wydaną pod patronatem  Narodowego Muzeum Techniki w Pradze, tylko tam jest "czeski film" ale ich publikacja "Hodiny a hodinky", rewelacyjna.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega jest na forum :) . Do Jędrzejowa wybieram się już ze dwa lata z myślą o zwiedzeniu muzeum i zakupie pamiątki. Nie mam daleko ale zawsze czasu brak, no i kierunek zawsze odwrotny. Po czesku może być, jak przyswoiłem mandelinkę bramborną (nie doustnie), to hodiny są bardzo wysublimowaną formą języka czeskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już ze sześć lat :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś dla wielbicieli budzików. Obie książki ciekawe, dużo z historii budzika, sporo fotografii.

 

 

Zegary do czarnej roboty, autor Henryk Gołka

Wydawnictwo Atla, Wrocław 2002, 108 stron

ISBN 83-88555-76-6

 

 

Się pochwalę:

post-6402-0-88180900-1423690995_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.