Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

KSIĄŻKI O ZEGARACH

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuść sobie, człowiek w owym dziełku powtarza bzdury wierutne, nie pokusiwszy się o sprawdzenie informacji o owym młodzieńcu 17 letnim budującym skomplikowany zegar wieżowy dla ratusza we Wleniu... Nie wiem, może warto kupić dla obrazków... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiając lekturę docieram do opisu Świebodzic, w którym autor wykazał się sporą wnikliwością badawczą. Dowiaduję się na przykład o tym, że hrabia Hochberg  posiadał prywatny wagon pociągu relacji Świebodzice - Wrocław, którą uruchomiono w 1843 roku.  Nie wiem tylko dlaczego nie mogę  odnaleźć  bardzo ważnej informacji  dla rangi publikacji i oczywiście tematu tej pracy badawczej,   a mianowicie informacji o nauce rzemiosła zegarmistrzowskiego  Gustava Beckera w Oleśnicy, którą odbył i tego, że opuszczając  swoją rodzinną miejscowość  w celu odbycia dalszych praktyk był już czeladnikiem.  Powyższe informacje o Beckerze znane są w przestrzeni internetowej i doczekały się druku w postaci publikacji, a co bardzo istotne mają niepodważalne potwierdzenie w materiale źródłowym (Deutsche Uhrmacher Zeitung).

O ironio losu  na stronie 67 swojej monografii Ł. Biały  umieścił ilustrację z pierwszej strony  gazety     ,,Deutsche Uhrmacher Zeitung” z dużym artykułem pośmiertnym,  poświęconym pamięci  Gustava Beckera w którym właśnie te informacje są zamieszczone.  Autor nie wykazał się taką wnikliwością badawczą jak w przypadku prywatnego wagonika hrabiego Hochberga i nie zapoznał się z  artykułem, mimo iż umieścił go w swojej  monografii.

Szkoda, że Autor nie włączył się w życie naszego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehmm. Sądząc po niektórych informacjach zamieszczonych w publikacji, to biernie się włączał.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na str. 97, autor pisze, że jedna ze świebodzickich firm zegarowych - Borussia, weszła w skład Zjednoczenia Świebodzickich Fabryk Zegarów w 1899 r. Moim zdaniem jest to pewna nieścisłość, bo firma ta zbankrutowała zanim rozpoczęto jakiekolwiek rozmowy o stworzeniu Zjednoczenia (VFU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Autor zechciałby włączyć się aktywnie (skoro czyta) w  dyskusję?  Pozwoliłoby to na zadanie ewentualnych pytań związanych z publikacją przez miłośników zegarów z forum i mogłoby być  ciekawym sposobem  na  spotkanie autorskie w dobie pandemii.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o p. Januszu Skrzypczaku i widziałem niektóre zegary z jego kolekcji. Ale dostępność publikacji jest zapewne mocno ograniczona z powodu znikomego  nakładu...

P.S. Wysłałem mail do wydawcy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem książki.
Będę oferował w salonie w cenie katalogowej.
Sorry, ale zniżki klubowej nie wykroję, bo marża znikoma.
- możecie się upominać o 5% rabatu, oczywiście
Na szczęście "paczka w Ruchu" to tani sposób transportu.

Mam nadzieję, mieć już w przyszłym tygodniu w sklepie.
W załączeniu spis treści do tej książki.

pozdrawiam,
Władysław
spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka jest w formacie A4, papier kredowy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym poznać książkę:  Joseph Rabushka: Repair and Restore Your 400-Day Clock .  Wiem, że to rzadkość, ale może

ktoś mógłby ją pożyczyć?  Jeśli ktoś może pomóc, to proszę o kontakt na priv. Warunki do uzgodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem/ nic ciekawego, Kupiona na Amazonie. Było pytać jak pokazywałem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NAWCC się nią zachwycają, a aktualnie na Amazonie liczą za nią 800$.  Ale już mam dojście, dziękuję, sprawa zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kosztowała 50zł, to jakaś bzdura. Zajrzyj na 5 stronę tematu . Chyba ,że to jakaś nowa wersja , jeżeli to ta , co pokazałem, zapewniam,że to kociokwik i paranoja i nie warta ani grosza więcej poza satysfakcją,że ją masz . Sądzę,że kolega, którą ją odkupił ode mnie z chęcią ją odsprzeda za te 800USD. Kompletna bzdura.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kumite
interpunkcja poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 22:55, erzlot napisał:

Bardzo chciałbym poznać książkę:  Joseph Rabushka: Repair and Restore Your 400-Day Clock .  Wiem, że to rzadkość, ale może

ktoś mógłby ją pożyczyć?  Jeśli ktoś może pomóc, to proszę o kontakt na priv. Warunki do uzgodnienia.

Mam to cudo i mogę Ci pożyczyć. 

Kupiłem ją dlatego  że jest w niej bardzo szczegółowo podane nazewnictwo w języku angielskim wszystkich części z których składają się roczniaki włącznie ze skanami tych części i trochę również napisał o sposobie ich naprawiania, ale to raczej literatura dla początkujących naprawiaczy.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię jutro do autora i poproszę o egzemplarz z autografem. Autor książki to bardzo sympatyczny człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W mojej książce " Gustaw Becker Zegary 1847-1857" zamieściłem jeden z zegarów autora. Leszek, Polska nie jest taka duża :)

 

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek myślał pewnie o Skrzypczaku a nie o Rabushce 😄😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest "cytować" (jest takie narzędzie) jeśli w tekście TEMATU jest kilka wątków ... szczególnie wrzucając zdanie niejednoznaczne, po kilku mailach w innym wątku ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, już ją mam obiecaną. 

Dosyć wesoło temat się rozwinął, lubię takie makabreski.💀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

imageproxy_php.jpg.7db5101448596a7df1a3a7a71c3eb246.jpg

 

Książki

 

Pozmawiałem telefonicznie z Januszem Skrzypczakiem autorem książki „Leszczyńskie Zegary” o dostępności tej pozycji. Publikacja jest jeszcze dostępna w cenie 100 PL u autora.  Podaję telefon kontaktowy do autora dla zainteresowanych kolegów nabyciem tej pozycji do wzbogacenia swojej biblioteczki zegarowej.

Janusz Skrzypczak 609-334-836

Ja swoją z dedykacją odbiorę w tą niedzielę w Poznaniu na parkingu Centrum Handlowego M1, gdzie odbywać się będzie giełda antyków i staroci. Z racji prowadzenia antykwariatu w Lesznie autor lub jego syn będzie uczestnikiem tej giełdy. Książki będą wtedy dostępne na  stoisku usytuowanym przy słupie parkingowym o numerze CA. Myślę, że to przydatna informacja dla miłośników zegarów z Wielkopolski.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książkę "Leszczyńskie zegary" oferujemy już w naszym salonie i w sklepie internetowym.
Pokusiłem się nawet o drobną jej recenzję.
Nakłaniam do lektury, zachęcam do nabywania książki

spacer.png

 

Link do książki: https://odczasudoczasu.pl/p/janusz-skrzypczak-leszczynskie-zegary-isbn-978-83-61681-31-1/
Link do recenzji: https://odczasudoczasu.pl/2020/12/zegary-z-leszna-podrecznik-kazdego-kolekcjonera/

pozdrawiam,
Władysław

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zarekomendować wszystkim bardzo młodym (starym też) zegaro-maniakom książkę jakiej jeszcze tu nie było.

Jest to książka przygodowa dla młodzieży w której znalazły się informacje o moim mieście i fabrykach zegarów z Gustavem Beckerem na czele.

 

Znakomita większość z Nas posiada już tytułowy "Szczęśliwy Zegar z Freiburga" w swojej kolekcji być może warto by dzieci przeczytały tą książkę.

 

"To trzymająca w napięciu książka przygodowa: zwroty akcji, pościgi, zaskakujące wynalazki. Ale nie tylko. To także opowieść o relacjach między dziećmi: przyjaźni, ale także wrogości i uprzedzeniach, które warto przezwyciężać."

 

1634992408_SzZzFr.thumb.jpg.313775f9e9497b59f4d581f85e97f90a.jpg

 

https://dwukropek.com.pl/ksiazki/szczesliwy-zegar-z-freiburga/

 

Wydawca: Dwukropek
Autor: Robert M. Rynkowski
Sugerowany wiek czytelnika: 8 - 12 lat 
 
Ja już mam wielokrotność sugerowanego wieku i zapewniam, że przeczytałem książkę z prawdziwą przyjemnością - po czym przekazałem w ręce syna.
Serdecznie POLECAM
 
Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  mi  sie  udalo  kupic  takie  pozycje 

256069789_414037777052955_2050029526932683047_n.jpg

256138316_1093903264678870_2812177692105496154_n.jpg

256523326_268459211917310_559036009745806636_n.jpg

256334490_3032080143704291_8720259212990494478_n.jpg

256458517_611704669957706_6488190168885822593_n.jpg

256601024_3041184729473267_2000071585165431210_n.jpg

255997780_436649914498983_8043429199142822322_n.jpg

257406953_1562650104127637_7769381920566957509_n.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.