Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

KSIĄŻKI O ZEGARACH

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, LESKOS napisał:

Pojawiła się w sprzedaży książka -  FENOMEN FIRMY GUSTAV BECKER ... na aledrogo ... Jest kilka egzemplarzy . Kupiłem ... zobaczymy co tam ciekawego ... ktoś ma ? 

gb.jpeg

Ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe będzie na pewno , pan Łukasz Biały jest historykiem z zakresu bodajże historii gospodarczej (nie jestem fachowcem), a książka ma ten sam tytuł co praca doktorska pana Łukasza obroniona w 2018 roku. Promotor jak i recenzent są również historykami Uniwersytetu Łódzkiego. Ciekaw jestem czy  pan Łukasz jest też pasjonatem zegarów ... ;)a może zagląda na nasze forum :blink: :rolleyes: ....

Spodziewam się bardziej historycznej treści, opisu sytuacji oraz klimatu powstania jak i funkcjonowania samej fabryki Gustawa Beckera... 

AAA.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LESKOS napisał:

Ciekawe będzie na pewno , pan Łukasz Biały jest historykiem z zakresu bodajże historii gospodarczej (nie jestem fachowcem), a książka ma ten sam tytuł co praca doktorska pana Łukasza obroniona w 2018 roku. Promotor jak i recenzent są również historykami Uniwersytetu Łódzkiego. Ciekaw jestem czy  pan Łukasz jest też pasjonatem zegarów ... ;)a może zagląda na nasze forum :blink: :rolleyes: ....

Spodziewam się bardziej historycznej treści, opisu sytuacji oraz klimatu powstania jak i funkcjonowania samej fabryki Gustawa Beckera... 

AAA.jpeg

 

Pisałem kilka razy o udostępnienie tej pracy, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Wydanie opóźniło się o dobry rok.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powodem celowego opóźnienia nie była wydana równo rok temu książka Tomka ... 😉 . Ale dobrze że się ukazuje . Czekam niecierpliwie na dostawę 🙂

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tą książkę, tak jak piszesz miała być w zeszłym roku. 

Mam tego autora dwie wcześniejsze o historii Fabryk Kienzle i Junghans, opisane zresztą w tym temacie wcześniej przez Władka Mellera. 

Cieszę się, że już jest, zobaczymy czy wniesie coś nowego. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka dotarła , gruba jak widać (1/4to jednak przedruk katalogu) .Trochę ciekawostek jest 😉 . Zabieram się za czytanie ... 🙂

 

B701C745-94A8-4072-82C2-741B82614375.JPG

064026A2-749B-438D-9A9E-A48FC42710E0.JPG

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam... Jest bardzo dobrze napisana. Nie ma się do czego przyczepić 😲😲😲

 

POLECAM 👍🏻👍🏻👍🏻😃

 

Ztej okazji pękła butelka z Bordeaux 😳


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, amroziuk napisał:

Nie ma się do czego przyczepić

 

48 minut temu, amroziuk napisał:

pękła butelka z Bordeaux

 No tak

 dlatego nie ma się do czego "przyczepić :) :) 👍


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amroziuk napisał:

Właśnie czytam... Jest bardzo dobrze napisana. Nie ma się do czego przyczepić 😲😲😲

 

POLECAM 👍🏻👍🏻👍🏻😃

 

Ztej okazji pękła butelka z Bordeaux 😳

 

Jest do czego się przyczepić. To Ty (z Wojtkiem jeszcze, o ile by chciał) miałeś napisać taką książkę. 
Przy całym szacunku do pracy Tomasza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w książce o produkcji roczniaków, mamy piękne egzemplarze w Polsce ? Najlepsze na świecie

Edytowane przez kumite
starość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Otrzymawszy informację od kolegów z forum o dostępności monografii,  kupiłem ją.

Dopiero przecierałem  oczy ze zdumienia czytając o ojcu muzyku, który według autora przypuszczalnie był zegarmistrzem, opierając się tylko na zbieżności nazwiska widniejącego na ramie zegarze z ratusza we Wleniu.  Takich fragmentów jest więcej, rodzi się więc  pytanie czy warto to wskazać? W dużej mierze książka trafi do miłośników zegarów w Polsce, świadczy chociażby o tym jej dostępność  na allegro.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co autor pisze o wykonawcy zegara we Wleniu? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ł .Biały podaje „ …że zegar został wykonany przez Johanna Gottlieba Beckera , zegarmistrza ucznia, datacja może się odnosić do dnia wykonania zegara bądź daty jego zamontowania i uruchomienia. Czasomierz musiał jednak zostać zamontowany na innym budynku, niż obecnie się znajduje, ponieważ stary, drewniany ratusz we Wleniu spłonął w 1813”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "Stara baśń" po raz kolejny. Zapewne wcześniej był na jednej z wież archikatedry we Wleniu :(

Czyli "Stara baśń" po raz kolejny. Zapewne wcześniej był na jednej z wież archikatedry we Wleniu :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, masz lepsze zdjęcia fragmentów zegara, który Johann Gotlieb Becker Uhrmacher in Laehn w 1779 roku zbudował dla kościoła w Cieplicach? Na forum zamieściłeś chyba tylko takie?

DSC_1158.JPG.96bd604c63c4fa248bc8b5bd772640e1.JPG

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 19:49, mkl1 napisał:

 

 No tak

 dlatego nie ma się do czego "przyczepić :) :) 👍

Bez znieczulenia się nie dało. Ale to dopiero początek księgi.

 


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym rozdziale ... nie oceniam merytorycznej zawartości, bo brak mi wiedzy. To pozostawiam kolegom:rolleyes:. Jak dla mnie trochę  dominuje tu chaos i wielowątkowość - w tej opowieści jest . Autor trochę za dużo przeplata wątki a tworzony obraz jest niezbyt klarowny. Jak na pracę na bazie pracy doktorskiej to spodziewałem się lepiej zredagowanej książki dla czytelnika ... 

No może to tylko "pierwsze koty za płoty"...🤔  


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Młot Thora napisał:

Krzysiek, masz lepsze zdjęcia fragmentów zegara, który Johann Gotlieb Becker Uhrmacher in Laehn w 1779 roku zbudował dla kościoła w Cieplicach? Na forum zamieściłeś chyba tylko takie?

DSC_1158.JPG.96bd604c63c4fa248bc8b5bd772640e1.JPG

Pewnie będę tam za czas jakiś, to zrobię porządne fotki tych ram i części...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto był promotorem, recenzentem, jakieś nazwiska ?  Temat roczniaków cięgle niewiadomy? Pytam, bo na razie nie kupię

 

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz Post 127. Jarosław Kita  - promotor , Ewelina Kostrzewska - recenzent

ale znalazłem jeszcze recenzję Romualda Łuczyńskiego  http://wydzfilhist.uni.lodz.pl/wp-content/uploads/2019/01/bialy-r2.pdf

można poczytać 😉

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przeczytałem. Co do faktów się nie odnosi, raczej do technicznej strony pisania pracy doktorskiej. O roczniakach nic. Czuję,że to pozycja raczej dla pasjonatów ekonomii i rozwoju przemysłu w tamtym okresie niż dla pasjonatów i kolekcjonerów samych zegarów. Nie mniej czytać warto o wszystkim.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kumite
rozszerzenie myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa razy "dziejów" w jednym zdaniu... hmm... dr. hab. ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym siedemnastolatkiem (Anno Domini 1801) dziadkiem-ojcem Beckera to mocny błąd.  Jak widać na zdjęciu, rzeczony podpisał się ...Uhrmacher in Lehn Anno... Czyli zegarmistrz z(we) Wleniu (z pisownią bywało różnie, Lähn, ale też np Lechn, Lachn), nie zaś ...Uhrmacher lehr...(s. 32), co Autor tłumaczy "zegarmistrz uczeń (Lehrer)"... Secundo. To, że drewniany ratusz spłonął w roku 1813, nie oznacza, że zegar z roku 1801 w nim zamontowany nie mógł ocaleć.

IMG_6328.thumb.JPG.d1bd417700b389b6e4ef4676395e214a.JPG

 

Sporo tez spotkać możemy nowinek zamieszczonych nie tak dawno temu na naszym Forum (np. cennik, ilustracje z katalogu z wystawy w Londynie) i w pracy Tomasza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
Zgłaszam, że mamy książkę "Fenomen firmy Gustav Becker" w ofercie naszego salonu.
- można podejść, zobaczyć.
Oczywiście oferujemy ją także w sklepie internetowym: https://odczasudoczasu.pl/c/ksiegarnia/

Mam nadzieję, że uda się nam także przygotować choć krótką tej książki recenzję.


spacer.png

 

pozdrawiam,
Władysław

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.