Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Boszszsze! Jak mi się ręce zawsze przy tym trzęsą :D:blink::D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogórkowy minął, czas zimowy - długie wieczory, pora więc pochwalić się wcześniejszymi zdobyczami :

oto mój Blonex

post-78555-0-63937500-1445768822_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post w tym dziale i pierwszy polski zegarek. Zupełnie się nie znam na zegarkach z Błonia, a trafił mi się za przysłowiowego "piątaka" taki Polan. Przeglądałem trochę zdjęć i mam pytanie czy koperta w nim jest prawidłowa?Jakie to mogą być lata produkcji? Zegarek niestety wymaga wizyty u zegarmistrza, ale balans ok, mechanizm wydaje się być kompletny...ale najpierw chcę się rozeznać czy w ogóle warto w niego inwestować. Koperta w miarę ok. gorzej z tarczą..... jaka jest widać na fotkach...myślicie, że warto próbować ją przeczyścić czy lepiej nie ryzykować? 

Wielkie dzięki za pomoc!

DSCF9780.jpg

 

DSCF9764.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyść tarczy. Nie wygląda tak źle. Czyszczenie może ją tylko zeszpecić. Zdecydowanie warto zainwestować w przegląd mechanizmu i zrobić mu porządne smarowanko. Koperta wydaję mi się oryginalna, ale niech koledzy fachowcy się wypowiedzą, żebyś miał 100% pewności.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo ładna tarcza w tym Polanie. I żadnym wypadku nic z nią nie rób bo tylko ją zniszczysz.

Koperta niestety nie jest prawidłowa.

Powinno to tak wyglądać:

 

71fe678b60f077576c2de41f5f163389.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyść tarczy. Nie wygląda tak źle. Czyszczenie może ją tylko zeszpecić. Zdecydowanie warto zainwestować w przegląd mechanizmu i zrobić mu porządne smarowanko. Koperta wydaję mi się oryginalna, ale niech koledzy fachowcy się wypowiedzą, żebyś miał 100% pewności.

Bardzo ładna tarcza w tym Polanie. I żadnym wypadku nic z nią nie rób bo tylko ją zniszczysz.

Koperta niestety nie jest prawidłowa.

Powinno to tak wyglądać:

Dzięki za odpowiedź! Osoba od której mam zegarek twierdziła, że koperta taka jest od nowości. Trochę jeszcze pogrzebałem.....i chyba jednak były w takich kopertach.

http://mechanicznezegarki.republika.pl/Polan.html

i

http://slobotom.slask.pl/wp-content/gallery/polskie-zegarki/100.jpg

 

Co o tym myślicie? 

ps.Kwiatek w tym co pokazałeś jest trochę inna tarcza.... :)

 

Edit: bardzo fajna strona z polskimi i (nie tylko) zegarkami, może komuś się przyda:

http://slobotom.slask.pl/zegarki-polskie/

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Osoba od której mam zegarek twierdziła, że koperta taka jest od nowości. Trochę jeszcze pogrzebałem.....i chyba jednak były w takich kopertach.

http://mechanicznezegarki.republika.pl/Polan.html

i

http://slobotom.slask.pl/wp-content/gallery/polskie-zegarki/100.jpg

 

Co o tym myślicie? 

ps.Kwiatek w tym co pokazałeś jest trochę inna tarcza.... :)

 

Edit: bardzo fajna strona z polskimi i (nie tylko) zegarkami, może komuś się przyda:

http://slobotom.slask.pl/zegarki-polskie/

Wydaje mi się, że masz rację Twój zegarek to model 1114 a _ kwiatek_ pokazał model 1203. Czyli koperta rodzaju II jest właściwa.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Przeglądam forum z telefonu i nie dopatrzyłem.

Przepraszam za zamieszanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz rację Twój zegarek to model 1114 a _ kwiatek_ pokazał model 1203. Czyli koperta rodzaju II jest właściwa.

Przeglądam forum z telefonu i nie dopatrzyłem.

Przepraszam za zamieszanie :)

Dzięki chłopaki za pomoc! W takim razie oddam go do majstra niech spróbuje go naprawić. Mam nadzieje, że to tylko brudny mechanizm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc! W takim razie oddam go do majstra niech spróbuje go naprawić. Mam nadzieje, że to tylko brudny mechanizm :)

Nawet jeżeli nie, to części do tych mechanizmów są łatwo dostępne. Więc na pewno zrobiłeś bardzo dobry interes :)


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jestem pod wrażeniem :)

Zazdroszczę Ci i to bardzo! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś Krisowi napisał, że trafić Kamę NOS to sztuka prawie awykonalna, a co dopiero Zodiaka. Gratuluję, bo jak wspomniał Roman nieczęsty widok. Przy okazji, fajne pudełka miały te zegarki :)

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super mieć coś takiego w kolekcji :)

Cena zegarka wynosiła 1/3 przeciętnego wynagrodzenia z roku 1964. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, na otwartym rynku taki NOS mógłby osiągnąć wyższą proporcjonalnie cenę niż wtedy. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć znamy się tylko z forum, to teraz Cię nienawidzę :):P, a taki udany dzień miałem :unsure: . 

Mam prośbę prześlesz mi to pierwsze zdjęcie na PW w lepszej rozdzielczości? Zrobię sobie tapetę. :P

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jako NOS ,koperta bez rys,jakieś mikro na deklu,a na tarczy tej małej plamki gołym okiem prawie nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Dzień dobry 

 

Tak pierwszy raz w temacie - jestem właścicielem takiego oto egzemplarza - w mojej ocenie i historii - nic nie było do tej pory robione. W rzeczywistości ładniej się prezentuje niż na fotkach. 

Mam prośbę - nie mogę się "dogooglować" aby sprawdzić szacowaną datę produkcji - numer seryjny 6294585 2409 ?

 

 

post-86464-0-68674300-1447955329.jpg

post-86464-0-93566000-1447955329.jpg

post-86464-0-09729500-1447955330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.