Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

A tu mechanizm , zdjęcie takie sobie .

 

post-49339-0-86927000-1455123528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - dziwnie mi ten mostek wygląda - ktoś go szlifował ??? 

Kto wie może to i kolejny Polski odkryty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostek dla mnie wygląda OK.

Płyta głowna z numerem wygląda na szlifowaną,odnawianą.

Nie pasują mi te bardzo regularne numerki.W Błoniu,przynajmniej te znane,które znam,były takie bardziej krzywawe.

Jak tu:

 

 

post-56002-0-81103000-1455126595.jpg

 

Ale powiem tak;

-trzy lata temu myślałem,że wiem  dużo o Błoniach

-dwa lata temu też, ale po paru piwach

-teraz coraz bardziej uważam,że nie wiem nic

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti regulalności to na innym zdjęciu wygląda to tak

post-49339-0-76623600-1455128253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wygląda na moje oko 

To co byłby kolejny odkryty ? 

Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już nie pijesz wcale?

Wielbłądem nie jestem,ale patrząc co dzieje się na portalach aukcyjnych i nie tylko ,to strach się bac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pacze i pacze i co widzę 

Ten mostek z numerem przed pierwszą cyfrą 0 ma fazkę - wygląda to tak jak by ktoś zebrał warstwę materiału - porównałem teraz chyba ze dwadzieścia ruskich takich mechanizmów i żaden tej fazki nie ma poza tym cyferka 1 wszędzie ma stopkę na dole bynajmniej w tych moich - czy w polskich cyfra 1 nie miała tej nóżki ? dziwnie też błyszczy się powierzchnia tego fragmentu płyty z numerem być może to wina zdjęcia 

Pomóżcie sam nie będę się narażał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie taką mam luźną myśl. Może podkładali polskie mostki do radzieckich części? Tzn. płyta polska z niskim numerem, a potem koła, mostek sprężyny naciągu, mostek koła balansowego i na koniec ten polski mostek? Może dlatego są różnice w rantach mostków? Przepraszam, ale kurcze muszę się gdzieś jeszcze dokształcić w fachowych nazwach.

W obu mechanizmach ostatnie cyfry "spadają" z płyty. Równe też one nie są.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "spadające z płyty" cyfry, brak kreseczki na dole jedynek, większa wielkość cyfr i siedmiocyfrowy numer (wliczając zera) to wszystko przemawia za oryginalnością mechanizmu. Też przejrzałem na szybko kilkadziesiąt zdjęć mechanizmów i wychodzi na to, że "710" jest w porządku. Pierwsze, niedokładne, zdjęcie mnie zmyliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko ,że na każdym zdjęciu wygląda to trochę inaczej ,chętnie byg go komuś pokazał tylko komu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1 taka była w Polskich ??

Że cyferki ciut większe w polskich to dopatrzyłem 

fajnie by było zaliczyć kolejny tylko co z tą fazą przed pierwszym zerem ? tak było czy złudzenie bo zdjęcie takie ? 

Kolega dar ma go w łapach ale nie pomaga  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko ,że na każdym zdjęciu wygląda to trochę inaczej ,chętnie byg go komuś pokazał tylko komu?

Władkowi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1 taka była w Polskich ??

Że cyferki ciut większe w polskich to dopatrzyłem 

fajnie by było zaliczyć kolejny tylko co z tą fazą przed pierwszym zerem ? tak było czy złudzenie bo zdjęcie takie ? 

Kolega dar ma go w łapach ale nie pomaga  :angry:

Polska jedynka nie miała kreseczki u dołu. Widać to m.in. w "106" pokazanej tu

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102629-ile-by%C5%9Bcie-dali-za-b%C5%82onie-z-polskim-mechanizmem/page-2

i paru innych.

P.S.

"Faza" przed pierwszym zerem to tak na prawdę nie zagłębienie patrząc z poziomu cyfr, tylko pionowa powierzchnia na płycie głównej. Płyta "idzie do góry" aby dać platformę, do której przykręcany jest mostek. Patrząc z pewnej perspektywy widzi się dolną część tej powierzchni "wychodzącą" spod mostka, a na dwuwymiarowym zdjęciu można pomylić to z "fazowaniem". Jeżeli powiększysz podlinkowane zdjęcie nr "106" zobaczysz taką samą "fazę".

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska jedynka nie miała kreseczki u dołu. Widać to m.in. w "106" pokazanej tu

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102629-ile-by%C5%9Bcie-dali-za-b%C5%82onie-z-polskim-mechanizmem/page-2

i paru innych.

P.S.

"Faza" przed pierwszym zerem to tak na prawdę nie zagłębienie patrząc z poziomu cyfr, tylko pionowa powierzchnia na płycie głównej. Płyta "idzie do góry" aby dać platformę, do której przykręcany jest mostek. Patrząc z pewnej perspektywy widzi się dolną część tej powierzchni "wychodzącą" spod mostka, a na dwuwymiarowym zdjęciu można pomylić to z "fazowaniem". Jeżeli powiększysz podlinkowane zdjęcie nr "106" zobaczysz taką samą "fazę".

O to mi chodziło i w tym 106 też widać tą niby fazkę przed pierwszą cyferką  :)

Czyli co ???? Otwieramy szampana ???? :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ???? Otwieramy szampana ???? :)  :)  :)

 Jeśli tak to ująć, to "ja jestem na TAK". Z polskimi zegarkami to nigdy jednak nie jest prosto.

Ostatnio pojawiły się nowe tajemnice. Na przykład jaki jest najwyższy wyprodukowany numer płyty głównej?

Pamiętacie wystawiony na OLX za jedyne 25 000zł. zegarek z nr 0001993 ?

Do tego dzisiejsze 0000710 na nie tylko tarcze inną niż Alfa, ale całą kopertę zupełnie innego typu, co do tej pory się nie zdarzało. Czyżby ktoś wstawił mechanizm do Delfina? Niby bardzo mało prawdopodobne, ale na to wygląda... Nigdzie nie znalazłem informacji (może ktoś wie?) ile dokładnie czasu dzieliło wyprodukowanie "polskiego 1000" od momentu wejścia do produkcji kopert typu III? Wygląda na to, że około rok - czyli to chyba niemożliwe, żeby w ZMP Błonie wsadzono ten mechanizm do koperty i tarczy Delfin... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super !!!

Byłem w tej dyskusji trochę jak prokurator - oskarżałem niewinnego ale udało się go wybronić  :)

Mechanizm jest najważniejszy resztę można skompletować aby było jak powinno a są to części raczej dostępne (koperta i tarcza) 

Fajnie -to który to już 4 czy 5 ???

 

Jeszcze jedno ??

W jakim radzieckim zegarku koła naciągu występowały gładkie bez sygnowań aby pasowały do tego mechanizmu ???

Mam taki zegarek Błonie z polskim mostkiem niesygnowane kółka tylko numer wysoki i tak się zastanawiam co i z czego przełożone 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś dalej nie pasuje,ale jutro będę drążył.

A jeśli jest OK ,to będzie chyba 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciągnęła mnie ta rozprawa, :)  fajnie jest Was posłuchać jak drążycie i oskarżacie ;)  dużo można się nauczyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi - zarzucanie komuś że jego zegarek może być nieoryginalny wielu ludziom nie odpowiada - odbierają to jako atak na nich samych a to tylko zegarek - fajnie jak ktoś od początku podchodzi z przekonaniem że coś jest nie tak a okazuje się że ma unikat - gorzej jak jest odwrotnie 

Druga sprawa to gdyby wszyscy tylko klikali "lubię to" to wiele nieprawidłowości przeszło by niezauważone a tak czepiamy się analizujemy i mamy to co mamy czyli fajną dyskusję. 

Po to powstała książka,po to jest forum i po to są forumowicze - bardziej i mniej zorientowani ale wszystko złożone do kupy sprawia że wiele zagadek udaje się rozwikłać

Potrzebny jest prokurator, obrońca i oskarżony w tym przypadku zegarek  :D  który przetrwał ma się dobrze i wróżę mu świetlaną przyszłość  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jako że ta część ma tytuł nabytki to załączam

post-49339-0-33966200-1455138446.jpg

post-49339-0-90622100-1455138468.jpg

post-49339-0-26707300-1455138499.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak pięknie to masz Warsa kraba składaka !!!!! Oooo musiałem Ci dowalić  -_-

 

A na poważnie super masz te zegarki  :)  :)

 

 

EDIT : O i jeszcze alfa jaka  :o i Blonex-y 

 

Chciałem cię zdołować a tymczasem samemu pójdę spać z opuszczoną głową  -_-

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.