Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

No umyjesz kopertę, szkło wymienisz, tarczę można delikatnie umyć. DELIKATNIE bo jak przesadzisz to się indeksów pozbędziesz,a wiem co mówię :P i będzie "lala" jak mawia mój znajomy handlarz samochodów. :) A co mu w duszy gra? Koperta ma w uszach 16 czy 18mm?

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - lekkie przemycie tarczy ale delikatnie - co zostanie to zostanie nowej nie zrobisz a tylko można z podniety zmyć wszystko i będzie d*pa - po zmianie szkła na nowe już ożyje kopertę lekko pastą polerską na chusteczce i będzie lśniła nawet przetarte miejsca - jest potencjał a jak piszesz że 8 dyszek wyszedł to dobry zakup 

Wrzuć ponownie po reanimacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle- Paweł, rozruszałes wątki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - lekkie przemycie tarczy ale delikatnie - co zostanie to zostanie nowej nie zrobisz a tylko można z podniety zmyć wszystko i będzie d*pa - po zmianie szkła na nowe już ożyje kopertę lekko pastą polerską na chusteczce i będzie lśniła nawet przetarte miejsca - jest potencjał a jak piszesz że 8 dyszek wyszedł to dobry zakup 

Wrzuć ponownie po reanimacji 

Wrzucę całą kolekcję - no przynajmniej tę, która wygląda w miarę ciekawie;) Tylko jeszcze momencik... właśnie dopracowanie szczegółów i odpowiednia prezentacja, na której przygotowanie brak mi teraz czasu. No i pożyczenie lepszego aparatu, bo tym moim jak widać wyżej, to strasznie zniechęcam;)

 

Dziękuję tak w ogóle Wam za dobre słowo, rozbudzanie zapału, fachową radę - jeśli się zgodzicie, będę pytać pewnie jeszcze nie raz;)

 

Aaaaa - właśnie - wracając do kwestii szkiełka do powyższego... czy może moglibyście polecić jakieś źródło? O oryginał pewnie będzie mi trudno, ale coś, co przypomina?

 

No i fotki wnętrza wrzucę, jak dam radę zorganizować aparat... rozstaw 18mm... 16mm też mam, ale tam tarcza w strasznym stanie - na dodatek ktoś czyszcząc zaczął od miejsca z napisem "Bałtyk"... byłbym napisem, bo po próbie czyszczenia napisał odszedł w lepsze miejsce (RIP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle- Paweł, rozruszałes wątki:)

No troszkę pociągnął ja za wąsy chłopaków bo dział poszedł w zapomnienie - czasem ktoś coś ale ogólne przysypianie było 

Musi się chyba jakaś Syrenka pojawić albo czarny to będzie się działo  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj bałtyk z dzisiejszego bazarku. Co prawda jeden handlarz miał powiedzmy w statnie nos takiego samego ale krzyczał za niego 950 zł!! Ja za swojego dałem prawie 6 razy mniej :)

 

post-85793-0-70245400-1457203473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dla odmiany nie "Szfajcar"  a "Polak" ! :blink:

Przepraszam - Polan  :)

post-34994-0-61997400-1457260207.jpg

post-34994-0-24610000-1457260214.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny 16to kamieniowiec :) szukam takiego, ale bez rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyty jakiś czas temu, niedawno doprowadzony od odpowiedniego stanu. Przy okazji spytam czy w zegarkach Błonie kolor indeksów i wskazówek zawsze się zgadzał?

 

post-52875-0-80824600-1457302000_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nabyty jakiś czas temu, niedawno doprowadzony od odpowiedniego stanu. Przy okazji spytam czy w zegarkach Błonie kolor indeksów i wskazówek zawsze się zgadzał?

 

Wskazówki chromowane były montowane w Błoniu ze srebrnymi indeksami, ale czy taka sama systematyka była w innych modelach trudno powiedzieć.

 

Natomiast Twój egzemplarz posiada kopertę od innej wersji, tarcza jest od II rodzaju, koperta od I tzw. krab, montowany z importowanymi tarczami. Prawidłowa koperta jest pokazana powyżej w poście frauszila.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kolego niekoniecznie.

Temat był już poruszany kilkukrotnie.

Tarcze w tych krabach są mniejsze, i dlatego można podejrzewać, że były produkowane pod koperty typu krab.

 

Tutaj tarcza z kraba

ac8d04cd2989800fe913a07af3f9245a.jpg

 

A tutaj z koperty II

9ad9f208624c5b65c6f8a2f882fc5bce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, w takim razie nie można być pewnym niczego :)

 

A z tym krabem to przypuszczenia, bo tarcza mogłany pasować ewentualnie do koperty III.

 

A jeżeli chodzi o kolor wskazóweki i indeksów, to czy z fabryki wychodziły zawsze jednolite?

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek mnie ubiegł z odpowiedzią, ale kilkukrotnie w internecie spotkałem się z krabem i taką tarcza. Posiadam tez Błonie ze złoconymi indeksami i wskazówkami z większa tarczą w innej kopercie. Nie chcę robić off topicu ale co do połączenia koloru indeksy-wskazówki, zawsze jest złoto-złoto, srebro-srebro? bo czasem na aukcjach są np złote indeksy a srebrne wskazówki. W książce Pana Władysława Mellera nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek mnie ubiegł z odpowiedzią, ale kilkukrotnie w internecie spotkałem się z krabem i taką tarcza.

 

Do dziś traktowałem to jako składaki, więc zawsze dobrze poszerzyć własną wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego w krabie i tarcza nie była podpiłowana.

A w sumie widziałem ok. 15 różnych egzemplarzy w krabie.

A co do wskazówek to cytując W.M.,.......w zegarkach z chromowanymi /srebrzystymi/ wskazówkami wskażniki godzinowe także mają zdecydowanie bardziej srebrzysty kolor,a w modelach ze wskazówkami złoconymi indeksy także są złote....

strona 57 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też mam takiego w krabie i tarcza nie była podpiłowana.

A w sumie widziałem ok. 15 różnych egzemplarzy w krabie.

A co do wskazówek to cytując W.M.,.......w zegarkach z chromowanymi /srebrzystymi/ wskazówkami wskażniki godzinowe także mają zdecydowanie bardziej srebrzysty kolor,a w modelach ze wskazówkami złoconymi indeksy także są złote....

strona 57 :)

 

Czyli co do wskazówek nie pomyliłem się.

Natomiast ta sama książka mówi o dwóch rodzajach tarcz Błoni montowanych w krabie: str. 30, 59. Także tabela na stronie 53 pokazuje, że w kraby wsadzane były tylko Błonie. Stąd też moja wstępna, jak się wydaje błędna opinia :)

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ciekawa lektura, choć nadal nie wiadomo jak było z tymi tarczami w krabach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyleciał, w rzeczywistości jest o wiele ładniejszy ;)post-81866-0-18668100-1457633391_thumb.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny - miałem ostatnio takiego ale upłynniłem bo jednak miał drobne ślady na tarczy,koronkę spolerowaną - ja szukam takiego ale ideałka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten ma drobne skazy na tarczy, ale mało widoczne, reszta jest OK, najważniejsze, że oryginał :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne skazy są nawet wskazane, świadczą o 50-letniej historii zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.