Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Moje oczko w głowie :) szukam do niego ładnego dekielka, ktoś, coś?

post-87119-0-28295800-1540251644_thumb.jpeg

Edytowane przez PatrykH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej żeby został oryginalny dekielek?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki Błoniak przyjechał z rodzinnego domu. Zastanawiam się czy wszystko z nim OK jesli chodzi o wskazówki? Dekielek nie metalowy ale z...no właśnie. Stop lekki i delikatny że strach było odkręcać zeby się nie rozleciał :-) i. Ale cyka pięknie pomimo ze jest styrany życiem i   wiele wiele lat nie był w spa 

post-102561-0-66584200-1540443841_thumb.jpg

post-102561-0-25571900-1540443855_thumb.jpg

post-102561-0-99816600-1540443886_thumb.jpg

post-102561-0-28337200-1540443901_thumb.jpg

post-102561-0-20775200-1540443915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm, koperta i dekielek są ok powiedział bym że nawet w ładnym stanie - ale tarcza warszawska (stary zamiennik) i wskazówki nie oryginalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mechanizm, koperta i dekielek są ok powiedział bym że nawet w ładnym stanie - ale tarcza warszawska (stary zamiennik) i wskazówki nie oryginalne 

Tak myslałem ze coś z nimi nie tak  :-) A ze tarcza warszawska to wiem tylko jakoś umknęło mi podczas pisania :-) Zastanawiam się kiedy wymienili wskazówki bo jak sięgam pamięcią nikt Błoniaka nie woził do zegarmistza, być może wcześniej zanim pojawił się u nas w domu. Albo tuning z epoki hahahaha takie się komuś podobały ( tak jak w przypadku P Burego o którym rozmawialiśmy ostatnio ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki od chromowanego kraba Kirowskiego.

Edytowane przez 50 CENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

A czy zdjęcie zegarka i jego mechanizmu możesz wrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kolor i struktura tarczy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i indeksy, wskazówki oraz koperta :)

Udany model


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ładny zegarek. Może kiedyś mogłaby powstać na jego bazie autentyczna wersja podróżnicza, z obrotowym bezelem nawigacyjnym i dobrą wodoszczelnością. Taki zegarek pasowałby do Afryki najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Proszę :)

Przez takie zdjęcia bardzo kusi mnie ten zegarek...

@barteq jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na stronie VC ten zegarek nie zrobił na mnie większego wrażenia, ale jak tak sobie teraz patrze to chyba wyląduje na mojej liście do realizacji  B)

 

Faktura i kolor tarczy robi w nim niesamowitą robotę!

 

Edit...

Odwiedziłem właśnie stronę VC i pozostały 4szt, więc... wszystko co dobre szybko się kończy ;)

Edytowane przez Nazdar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie zdjęcia bardzo kusi mnie ten zegarek...

@barteq jak wrażenia?

Super. Bałem się niezbyt imponującego rozmiaru, bo generalnie lubię większe zegarki, ale jest dobrze. Druga obawa była związana z kształtem koperty ale też się przekonałem. Po kilku dniach noszenia uważam, że jest świetny a tarcza to największy plus tego zegarka. Jedyny minus to firmowy pasek - mnie kompletnie nie pasował do zestawu i już został zmieniony. Jakość wykonania naprawdę ok. Nie oglądałem z lupą ale nic nie zwróciło uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić swoją opinie na temat VC Pan Africa. 

 

Na początku w ogóle nie planowałem go kupić. Jakkolwiek koncepcja mi się podobała to suche dane techniczne (rozmiar - za mały) mnie nie przekonywały. 

 

Wszystko zmieniło się na wystawie AuroChronos gdzie miałem okazję przymierzyć ten zegarek. I tu bardzo miłe zaskoczenie. Zegarek nie dość, że okazał się być w sam raz, to jeszcze jest niesamowicie wygodny. Na prawdę wielki plus pod tym względem. 

 

Co do koperty - poza wymiarami (40,5 mm b/k i 47 L2L) i wygodą noszenia, fajnie prezentuje się tu wykończenie. Większość koperty jest polerowana za wyjątkiem górnej płaszczyzny uszu, która jest szczotkowana. Bardzo fajny smaczek, który w moich oczach daje jakieś +5 do wyglądu. Co do wysokości. Nie pamiętam dokładnych danych ale pod mankietem się bez problemu mieści. Pozytywnie odznacza się też luneta. Spłaszczony kształt i niemal lustrzane wypolerowanie sprawia, że fajnie się odcina od szkiełka i ładnie kontrastuje z matowymi / szczotkowanymi powierzchniami uszu. 

 

Pozytywem jest też szkiełko. Szafirowe i do tego wypukłe. Tego nie uraczy się w modelach o zbliżonej cenie. Super sprawa dodająca temu zegarkowi retro charakteru.

 

Pod szkiełkiem, znajduje się najmocniejszy punkt tego zegarka - Tarcza. Faktura i kolor sprawiają, że żadne zdjęcie nie odda jej uroku. Podobną fakturę i kolorystykę widziałem w którymś modelu Seiko (nie pamiętam oznaczenia) ale mimo to nie można odmówić tarczy oryginalności. Kawał świetnej roboty jeżeli chodzi o pomysł na design i wykonanie.

Do tego dochodzą wskazówki i indeksy. Nie wiedzieć czemu pierwszym moim skojarzeniem na ich widok był - Rolex Milgaus... Może to przez oznaczenia minutowe i wskazówkę w kolorze żółtym? A może kształt i wypełnienie indeksów? Trudno powiedzieć. 

 

Luma w indeksach i wskazówkach jest. Świeci całkiem intensywnie ale nie za długo. Z drugiej strony po zegarku tej klasy nie oczekuję specjalnych fajerwerków w tej dziedzinie. Fajnie, że jest jaka jest ale nie wymagam tu cudów.

 

Koronkę i dekiel pozwolę sobie podsumować razem. Koronka fajna, w miarę wygodna i sygnowana logiem VC. To plus. Dekiel jest zakręcany, z ograniczoną ilością informacji do numeru limitacji. Na środku znajduje się duży grawer kontynentu afrykańskiego. Taki zabieg dodaje charakteru oraz klimatu temu zegarkowi i na pewno jest dużo lepszym rozwiązaniem niż dekiel transparentny. Zwłaszcza, że znajdująca się pod nim Miyota 9015 urodziwa nie jest.

Natomiast jakość grawerów na koronce i deklu budzi moje wątpliwości. Niestety płaszczyzny grawerowane są niemiłe, wręcz ostre w dotyku. I żeby była jasność. Nie jest to jakaś wada, która mocno przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Na nadgarstku tego nie czuć, ale pod palcem już tak. Kolejnym minusem tych grawerów jest ich faktura, która łapie zabrudzenia. Czy jest do duży niedostatek? Trudno mi to ocenić ale wspomnieć o tym na pewno trzeba. 

 

Co do paska - rzecz gustu. Mi paski od VC pasują. Zamówiłem dodatkowy czarny (od modelu Pro Military). Jedyne co burzy harmonie tego zegarka to sprzączka. Jak dla mnie zbyt masywna. Ale rozumiem, że VC to micro brand i nie liczę na to, że w każdym modelu zegarka będzie inna sprzączka. 

 

Krótkie podsumowanie tego przydługiego wpisu. 

VC Pan Africa to zegarek, który zrobił na mnie ogromne wrażenie mimo, że na początku nie zwróciłem na niego większej uwagi. Dopiero bliższy kontakt z tym zegarkiem sprawił, że go zamówiłem. I nie żałuję ani trochę. Do niezaprzeczalnych zalet tego zegarka zaliczyć można design, który jest bardzo spójny i przyciąga do siebie. Ponadto wygoda. Pod tym względem Vratislavia nie zawodzi. Jakość wykonania zegarka stoi na odpowiednim poziomie i w tym przedziale cenowym pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. 

Jedyny minus jaki mi się rzucił w oczy to jakość/faktura grawerów, które pozostawiają trochę do życzenia. Nie jest to jednak wada, która w jakikolwiek sposób dyskwalifikuje ten zegarek. 

 

Dziękuję, za wytrwanie do końca tego wpisu. Mam nadzieję, że rozwiałem jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zegarka Vratislavia Conceptum Pan Africa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić taki zegarek Błonie 16 kamieni w krabie.

Proszę o podpowiedź: czy na pewno wszystko jest w oryginale?

Zdjęcia z telefonu ale może ktoś poradzi, czy warto coś z nim robić, czy lepiej zostawić jak jest.

post-31909-0-00200200-1543826330_thumb.jpg

post-31909-0-86034700-1543826337_thumb.jpg

post-31909-0-42112900-1543826347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątoliwości co do wskazówki sekundowej i koronki, ale może to kwestia jakości zdjęcia. Nie jestem też pewny, co do tego czy Błonie 16 kamieni był produkowany w krabie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.