Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PatrykH napisał:

Mam już 2 Polaki. Taka Unitra zawitała. Niestety moduł niesprawny. Ma ktoś na sprzedaż? 🙏

 

 

Piękny Atlas, bardzo rzadki i poszukiwany zegarek. Gratulacje :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkoch napisał:

 

Przepraszam Cię bardzo, ale naprawdę trudno dyskutuje się z takimi argumentami. Szkoda, bo myślałem że mnie przekonasz. 

Ja mam akurat 4 bałtyki z tą tarczą, w tym 3 w kopercie V i jedną w kopercie IV, przy czy ten ostatni poskładałem sobie sam (nie miałem po prostu V koperty i nie uważam go za oryginalną konfigurację).

Wracając do "przydasiów", których również miałem okazję sporo oglądać i większość moich błoniaków stamtąd pochodzi, to w przypadku kopert IV i V o 100 razy częściej znajduje się samą tarczę (ew. z mechanizmem i wskazówkami), niż cały zegarek. To przecież głównie zegarmistrzowie robili przetop i dla nich Au20 to był niezły kąsek. Nie jest to więc wg mnie materiał poglądowy  

Trochę mnie dziwi Twoje rozczarowanie. 🤔

Masz ugruntowane zdanie w tej kwestii ("Mnie w przypadku w/w bałtyka przekonuje rycina"...) i oczekujesz niemożliwego, czegoś co na tą porę nie istnieje, czyli przedstawienia dokumencji fabrycznej. To jak mam Cię przekonać? ☺️ 

 

Najbardziej dziwi mnie Twoje ostatnie zdanie.

"Nie jest to więc wg mnie materiał poglądowy."

Uważasz, że to co ocalało od zniszczenia jest zbyt małą ilością do wyciągania jakichkolwiek wniosków.

Co za tym idzie, dyskredytujesz nie tylko moje spostrzeżenia ale przede wszystkim "pewne przyjęcia" i również swoje przekonania. 

Przecież to wszystko jest oparte na tym co ocalało od "przetopienia". ☺️

 

Skoro tak, to po co ta cała dyskusja? 🤔

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zielonkiewicz napisał:

Masz ugruntowane zdanie w tej kwestii ("Mnie w przypadku w/w bałtyka przekonuje rycina"...) i oczekujesz niemożliwego, czegoś co na tą porę nie istnieje, czyli przedstawienia dokumencji fabrycznej. To jak mam Cię przekonać? ☺️ 

 

 

Ale Ty czytałeś rodział 3 opracowania, czy nie? Bo mam wrażenie, że nie albo to ignorujesz. Te ryciny to zdjęcia katalogowe, czyli jak to inaczej traktować, niż rodzaj dokumentów fabrycznych? Zresztą Władek sam o tym pisze. Ignorujesz dokumenty fabryczne, a opierasz się na jakiejś małej próbie niewiadomego pochodzenia (przydamisia).

I jak tu nie być rozczarowany poziomem argumentów???

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i go wziąłem :)
Na żywo wygląda lepiej, a nawet trochę inna koperta nie razi. Wpadłem też na pomysł, że skoro koperta i wskazówki nie pasują do tarczy (lub na odwrót) to może po prostu ktoś kiedyś wymienił giloszowaną tarczę z Blonexa lub Bałtyka na tę...

IMG_20201210_115950.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "maluszek" Jeden z 19 wyprodukowanych

IMG_20201210_170240.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Walter_87 napisał:

Zdecydowałem się i go wziąłem :)
Na żywo wygląda lepiej, a nawet trochę inna koperta nie razi. Wpadłem też na pomysł, że skoro koperta i wskazówki nie pasują do tarczy (lub na odwrót) to może po prostu ktoś kiedyś wymienił giloszowaną tarczę z Blonexa lub Bałtyka na tę...

 

 

Super, że go wziąłeś. Niestety te wskazówki również nie są od giloszowanych, są raczej z błoniaków z koperty nr II. Raczej ktoś złożył z dostępnych jemu części. 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak było... Gdzieś mam od Poljota z giloszowaną tarczą to założę ;)

P.S. A te wskazówki to chyba w kopertach rodzaju III były stosowane, prawda?

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał:

Taki "maluszek" Jeden z 19 wyprodukowanych

IMG_20201210_170240.jpg

Z Polpory właśnie ta pierwsza seria najbardziej mi się podobała - kolejne już nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to była druga;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mkoch napisał:

 

Ale Ty czytałeś rodział 3 opracowania, czy nie? Bo mam wrażenie, że nie albo to ignorujesz. Te ryciny to zdjęcia katalogowe, czyli jak to inaczej traktować, niż rodzaj dokumentów fabrycznych? Zresztą Władek sam o tym pisze. Ignorujesz dokumenty fabryczne, a opierasz się na jakiejś małej próbie niewiadomego pochodzenia (przydamisia).

I jak tu nie być rozczarowany poziomem argumentów???

Czytałem opracowanie Władka i niczego nie ignoruję. Zdjęcie jest niewątpliwie cennym dokumentem. Choćby z tego powodu, że jednym z niewielu. Jest jednak tylko zdjęciem, zrobionym jednemu zegarkowi w danej chwili. Dokumentem, nie dokumentacją czy specyfikacją pozwalającą jednoznacznie stwierdzić, że ten model występował tylko i wyłącznie w takiej konfiguracji. Potwierdza zastosowanie tej koperty, ale nie wyklucza innej. ☺️

 

Tak na marginesie. 

Rozumiem, że Twoje trzy Bałtyki posiadają paszporty potwirdzające zgodność mechanizmu z modelem. W przeciwnym razie, są również "jakąś małą próbą niewiadomego pochodzenia". 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zielonkiewicz napisał:

Czytałem opracowanie Władka i niczego nie ignoruję. Zdjęcie jest niewątpliwie cennym dokumentem. Choćby z tego powodu, że jednym z niewielu. Jest jednak tylko zdjęciem, zrobionym jednemu zegarkowi w danej chwili. Dokumentem, nie dokumentacją czy specyfikacją pozwalającą jednoznacznie stwierdzić, że ten model występował tylko i wyłącznie w takiej konfiguracji. Potwierdza zastosowanie tej koperty, ale nie wyklucza innej. ☺️

 

Tak na marginesie. 

Rozumiem, że Twoje trzy Bałtyki posiadają paszporty potwirdzające zgodność mechanizmu z modelem. W przeciwnym razie, są również "jakąś małą próbą niewiadomego pochodzenia". 😉

 

Chłopie. Ja wymiękam, ręce opadają. Nie podałeś NIC, żeby potwierdzić teorię. Dla mnie jest to wręcz dorabianie teorii do praktyki. Wg tej teorii możemy sobie wmawiać każdą konfigurację bo nam się wydaje ... Czyli wracamy do koperty IV w chromie, bo widziałem u zegarmajstrów. Zostańmy jednak przy teoriach potwierdzonych, a nie takich których nie można wykluczyć (no bo której nie można wykluczyć??).

Ja jednak pozostane przy "pewnych założeniach", bo przynajmniej temu co je opracował chciało się je oprzeć o najbardziej rzetelne materiały. 

 

A już czepianie się braku paszportu moich bałtyków, to już kompletnie nie rozumiem .... W takim razie małą próbą niewiadomego pochodzenia jest 99,999999% ocalałych błoniaków, ponieważ nie ma do nich paszportu. Strzelasz Panie ślepakami. Opierajmy się na najbardziej zbliżonej do źródłowej wiedzy, bo to co Ty prezentujesz wprowadza bałagan. Kończę na tym, go szkoda cierpliwości

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 godziny temu, mkoch napisał:

 

Chłopie. Ja wymiękam, ręce opadają. Nie podałeś NIC, żeby potwierdzić teorię. Dla mnie jest to wręcz dorabianie teorii do praktyki. Wg tej teorii możemy sobie wmawiać każdą konfigurację bo nam się wydaje ... Czyli wracamy do koperty IV w chromie, bo widziałem u zegarmajstrów. Zostańmy jednak przy teoriach potwierdzonych, a nie takich których nie można wykluczyć (no bo której nie można wykluczyć??).

Ja jednak pozostane przy "pewnych założeniach", bo przynajmniej temu co je opracował chciało się je oprzeć o najbardziej rzetelne materiały. 

 

A już czepianie się braku paszportu moich bałtyków, to już kompletnie nie rozumiem .... W takim razie małą próbą niewiadomego pochodzenia jest 99,999999% ocalałych błoniaków, ponieważ nie ma do nich paszportu. Strzelasz Panie ślepakami. Opierajmy się na najbardziej zbliżonej do źródłowej wiedzy, bo to co Ty prezentujesz wprowadza bałagan. Kończę na tym, go szkoda cierpliwości

Faktycznie, "ręce opadają". 

Trzeba mieć cierpliwość do dyskusji z Tobą. Widzę że niewiele rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć. Niestety nic na to nie poradzę. Coś mi się wydaje, że to całe "bicie piany" z Twojej strony to nic innego jak tylko chęć "nabijania postów". Daruj,

nie będę Ci już w tym pomagał. ☺️

 

Nie "czepiam" się żadnych zegarków, w przeciwieństwie do Ciebie. Pisząc o nie swoich zegarkach, że są "niewiadomego pochodzenia", dyskredytujesz ich oryginalność, wartość. Stąd moje pytanie o paszporty Twoich. Chciałem Ci uzmysłowić, że bez nich są one również "niewiadomego pochodzenia". Naprawdę tego nie rozumiesz? ☺️

 

Ocenę dyskusji pozostawiam czytającym.

Każdy ma prawo do własnego zdania. 

Miłego dnia życzę. ☺️

 

 

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał:

Ale to była druga;) 

No tak... pierwsze miasta

Do mnie zawsze gadały Kontrabas i Saksofon - reszta mi się nie podoba

 

https://allegro.pl/oferta/polpora-kolekcja-impresje-jazzowe-6-zegarkow-kpl-8702952604

 

 

Screenshot_2020-12-11 POLPORA KOLEKCJA IMPRESJE JAZZOWE 6 ZEGARKÓW KPL (1).png

Screenshot_2020-12-11 POLPORA KOLEKCJA IMPRESJE JAZZOWE 6 ZEGARKÓW KPL (2).png

Screenshot_2020-12-11 POLPORA KOLEKCJA IMPRESJE JAZZOWE 6 ZEGARKÓW KPL .png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam prośbę. Stałem się posiadaczem Błoniaka, wiem że nie jest oryginalny bo posiada tarczę warszawską i dekielek też chyba nie oryginał ale moje pytania dotyczą reszty. Czy oryginalne są wskazówki, koronka i mechanizm (choć ten wydaje się być ok). I jeszcze jedno czy ta warszawska tarczka to może być z epoki, czy to współczesny wytwór?

Będę bardzo wdzięczny za każde merytoryczne info.

 

IMG_20210102_113521815.jpg

IMG_20210102_113544314_MP.jpg

IMG_20210102_113455686.jpg

IMG_20210102_113624771.jpg

Hejka, mam prośbę. Stałem się posiadaczem Błoniaka, wiem że nie jest oryginalny bo posiada tarczę warszawską i dekielek też chyba nie oryginał ale moje pytania dotyczą reszty. Czy oryginalne są wskazówki, koronka i mechanizm (choć ten wydaje się być ok). I jeszcze jedno czy ta warszawska tarczka to może być z epoki, czy to współczesny wytwór?

Będę bardzo wdzięczny za każde merytoryczne info.

 

IMG_20210102_113521815.jpg

IMG_20210102_113544314_MP.jpg

IMG_20210102_113455686.jpg

IMG_20210102_113624771.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, arkadio173 napisał:

 

Hejka, mam prośbę. Stałem się posiadaczem Błoniaka, wiem że nie jest oryginalny bo posiada tarczę warszawską i dekielek też chyba nie oryginał ale moje pytania dotyczą reszty. Czy oryginalne są wskazówki, koronka i mechanizm (choć ten wydaje się być ok). I jeszcze jedno czy ta warszawska tarczka to może być z epoki, czy to współczesny wytwór?

Będę bardzo wdzięczny za każde merytoryczne info.

 

 

 

Wskazówki, koperta i mechanizm ok. Tarcza warszawska z epoki. Koronka nieoryginalna

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu pusto ostatnio. Nie ociągamy się! Kupujemy :) Ja nabyłem ostatnio 2 takie egzemplarze:

IMG_20210209_093103.jpgIMG_20210209_093002.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mawis napisał:

Coś tu pusto ostatnio. Nie ociągamy się! Kupujemy :) Ja nabyłem ostatnio 2 takie egzemplarze:

IMG_20210209_093103.jpgIMG_20210209_093002.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Gratuluję Marcin, piękne sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Atlas :)  A to mój umila czas podczas uodparniania organizmu na zimne temperatury :D 

148471168_1959637394189148_992019883102063379_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek 😀

IMG_20210308_114034.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, krislet74 napisał(-a):

 

Aż dech zapiera, że można jeszcze trafić taki stan! 😍

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki krab w takim stanie wymagał specjanej oprawy :) - nie dość, że zegarek rzadki to i jeszcze ori nówka sztuka pasek z epoki z Art-Skóru. I mam teraz 2 takich elegantów IMG_20210319_134952.jpgIMG_20210319_135032.jpgIMG_20210319_135111.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, aj, aj... Gdzie dorwałeś taki pasek? 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uczucie kiedy wchodzisz do znajomego Majstra a on mówi mam coś dla Pana IMG_20210320_175140.jpgIMG_20210320_175219.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.