Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Thom

- Przewodnik - 22 zegarki w cenie do ok 3000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

 

4. Seiko SKX007 - warto spojrzeć na ten wątek: KLIK /zegarek znacznie poniżej 1500 PLN/

 

Jesli moge zaznaczyc to ten link nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma się o co kłócić

Z powodu upływającego czasu , erozji złotówki oraz "pazerności" producentów edytowałem tytuł wątku podnosząc pułap cenowy o 100%

przy okazji , skoro pojawiło się tyle nowych modeli w miedzyczasie , może Autor , skoro tak dobrze zaczął , weźmie się do pracy :) i zaktualizuje listę

Może tak się stanie... ;) 3k PLN, to raczej przesada, ale Dariusz zapewne pomyślał przyszłościowo, bo aktualnie nawet zapałki drożeją ;)

 

Jesli moge zaznaczyc to ten link nie dziala

Zgadzam się - link dostępny jest tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/3544-seiko-skx007-przybysz-z-daleka/

Edytowane przez Thom

All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, ze temat zostanie rozwiniety. Myslę, że autor włożył dużo pracy i bardzo fajnie czyta sie to opracowanie.

Jesli pojawi sie nowa lista będzie to jakas wskazówka dla osób chcących rozpocząć zakupy w danym przedziale cenowym.

Moja propozycja to przedstawienie po 5-10 propozycji w przedziałach cenowych do 3000zł, do 5000zł i 10000zł. Wśród członków forum jest wielu znawców, którzy przez swą wiedzę pomogą niedoswiadczonym kolegom (do których ja sam sie zaliczam) w rozpoczęciu przygody z kolekcjonowaniem zegarków. Może od tego pierwszego kroku wyrosną kolejni fani. :)


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizować cenówkę lub przedziały cenowe i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja osobiście dzięki temu wątku mam na ręce pięknego Tissot Le Locle z białą tarczą, po 3 tygodniach poszukiwań z budżetem 1500 zł. nie dało się nic lepszego kupić, także w kwietniu 2013 artykuł bardzo aktualny (przynajmniej w przypadku Le Locle) :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Toshio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wątek!

Pomaga początkującemu zorganizować wiedzę.

Krytyków zachęcam do założenia własnego tematu z recenzjami i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Dobry wątek.:) Powinien być co jakiś czas aktualizowany (np. co 6 m-cy)

Opinie jak zwykle różne, często kontrowersyjne.

Np. wypowiedz,której autor porównuje zegarek kwarcowy do dmuchanej lali,a mechaniczny do prawdziwej kobiety.

Ja osobiście nie mam doświadczeń z dmuchanymi lalami-dlatego takiego porównania nie rozumiem.Ale autor pewnie wie o czym pisze.:)

Zegarek kwarcowy-to również pełnoprawny zegarek i chociaż nie posiada sprężyny,to ma trybiki,kalendarz,tarczę z indeksami i wskazówki( w większości)

i inne komplikacje np.chronograf.Jest w nim zawarta myśl techniczna i to nie byle jaka.

Również musi go złożyć fachowieć,podobnie jak mechaniczny.:) Też dokładnie i z mozołem.:).Jest znacznie dokładniejszy.I o to chodzi.:)

Co do kropelki potu,która to w przypadku składania zegarka mechanicznego,miałaby się znależć w środku- to dziękuję.:) Wolę żeby tam jej nie było.

Sądzę,że nie warto ferować opinii dyskwalifikujących zegarki kwarcowe, bo jest to zwyczajnie nieobiektywne.:)

Równie dobrze można zalecać wyglądanie przez okno,zamiast gapić się w telewizor.:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem z byborem zegraka, szczerze jestem laikeim pod względem lecz już wiem że to co drogie niekoniecnie musi być dobre. Zegarek do ok 2500 zł, taki ma zamiar kupić mi żona na rocznice ślubu lecz problem hi mam sam sobie go wybrać... zastanawiałem się nad Edox lecz nie wiem czy kwarcowy czy mechanik podaje linki:

 

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Edox,1358  moge go kupic za 2000 zł, miałem go kupić lecz ten stoper okazał się bajerą której pewnie nie wykorzystam..

 

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Edox,Klasyczne,1392  droższy ... lecz z perspektywy czasu zaczyna podobac mi się coraz bardziej automatyczny

 

 

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Edox,Klasyczne,661 jeszcze ten mi sie podoba lecz kwarc

 

Myślę o zegarku w koloże srebrnym z białą kopretą

Edytowane przez mori76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

W mojej ocenie najlepszym wyborem jest ten środkowy(automat dużym upustem cenowym).:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opracowanie świetne, natomiast przykłady już mocno nieaktualne. To było ponad 5 lat temu :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo może i nieaktualne, ale wiele rozjaśnia w głowach co do typów zegarków - świetne opracowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papse, co to za chronograf na Twoim avatarze?


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Bardzo fajne i nieprzeładowane chrono! Podoba mi się :)

Edytowane przez Thom

All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na żywo wygląda jeszcze lepiej. Nie brałem go pod uwagę szukając zegarka, ale przy przymiarce zmieniłem zdanie. Ja nazywam go Worldmasterem dla ubogich ;):P (jest pewne podobieństwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam w planie kupić zegarek Omega - jaki jeszcze nie wiem najprawdopodobniej jakiś model  Seamaster moze taki -http://www.chrono24.pl/omega/seamaster--id2764944.htm?id=2764944&picnum=0&tab=details

 

Pytanie moje jest następujące : jakie będą czekać mnie koszty w przyszłośći tj. odnowienie czy jakies tam czyszczenie ogolnie doprowadzenie do dobrego stanu, o ile będzie w złym stanie czy choćby serwisowanie, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Po pierwsze to bardzo mały zegarek. Właściwie damska wersja. Zmierz swój nadgarstek (obwód), to będzie można ocenić czy będzie pasował.

Jeśli chodzi o jakieś naprawy to zależy od tego co się zepsuje. Koszt przeglądu, czyszczenia i smarowania mechanizmu to 200-300pln u zegarmistrza, w autoryzowanym serwisie więcej. Odświeżenie koperty pewnie ok. 100-150 zł.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Po pierwsze to bardzo mały zegarek. Właściwie damska wersja. Zmierz swój nadgarstek (obwód), to będzie można ocenić czy będzie pasował.

Jeśli chodzi o jakieś naprawy to zależy od tego co się zepsuje. Koszt przeglądu, czyszczenia i smarowania mechanizmu to 200-300pln u zegarmistrza, w autoryzowanym serwisie więcej. Odświeżenie koperty pewnie ok. 100-150 zł.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

dzięki za odpowiedz, co do wielkości zegarka to właśnie może to być dobry zegarek ponieważ jestem dość szczupłą osobą i obwód w nadgarstku mam jakies 16 cm wiec zwyczajnie chuda łapka - co na taka rękę załoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy 16 będzie wyglądał w miarę ok, jeśli ktoś lubi stonowane wielkościowo zegarki.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam w planie kupić zegarek Omega - jaki jeszcze nie wiem najprawdopodobniej jakiś model  Seamaster moze taki -http://www.chrono24.pl/omega/seamaster--id2764944.htm?id=2764944&picnum=0&tab=details

 

Pytanie moje jest następujące : jakie będą czekać mnie koszty w przyszłośći tj. odnowienie czy jakies tam czyszczenie ogolnie doprowadzenie do dobrego stanu, o ile będzie w złym stanie czy choćby serwisowanie, 

 

 

koszty odnowienia to szeroki temat, renowacja tarczy, wskazówek oraz przeglad to koszt od 300-1000 zł, z tego co czytałem tutaj na forum wiele osób może ci w tym pomóc, każdy specjalizuje się w czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też szukam nie za wielkiego, obwód 17 cm:)

Edytowane przez pimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam w internecie już od dłuższego czasu odpowiedzi na jedno, zdawałoby się, proste pytanie. Jednak i tak dobry artykuł nie przyszedł mi z pomocą..

 

Na pewno każdy kojarzy zegarki nie okrągłe, ale bardziej kanciaste. Jak profesjonalnie określić taki kształt? Ze względu na co można zegarki podzielić, kiedy mówimy o tych okrągłych i kanciastych? Co wpisać, szukając właśnie takich zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwadratowe to potocznie kostka a fachowo to chyba square,

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też określenie "cegiełka", ale to chyba bardziej potocznie niz fachowo, chociaz co do kształtu to chyba nawet bardziej adekwatne niż kostka - wszak tych o kwadratowej kopercie nie ma chyba za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.