Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tothemax

Zeno "szkieletor" prośba o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Znalazłem na aukcji ślicznego Zeno w dość dobrej (tak mi się wydaję) cenie. Jestem jeszcze początkujący w tematyce zegarkowej dlatego prosiłbym o opinię na temat tej marki, werku oraz ceny za ten egzemplarz. Lubię marki bardziej "egzotyczne" no i od dawna podobały mi się modele szkieletowe dlatego ten bardzo by mi podpasował.

 

 

OPIS:

300 szt. numer 226/300 17 JEWELS, SWISS ES95 CALIBER

 

EKSKLUZYWNY Caliber ES 95 z ręcznym naciągiem, piękna gilszowana tarcza, czarne wskazówki, pozłacany 18K złotem, oryginalne szkło.

 

KLASYK luksusowy zegarek ZENO Skeleton unikalny egzemplarz, nowy-nigdy nie noszony jak z salonu zakupiony w 2008 r. w Szwajcarii.

MECHANIZM: ekskluzywny z ręcznym naciągiem mechanizm caliber ES 95 (EBAUCHES), 17 Jewels, ręczny naciąg, sygnowany Swiss Made. Na doskonałym chodzie.

KOPERTA: pozłacana 18K złotem średnica 37mm bez koronki, z koronką 39mm pięknie zachowana w doskonałym stanie-jak z wystawy.

DEKIEL: zakręcany, pozłacany ze szkłem przez które widać pracujący mechanizm sygnowany ES95, SwissMade

TARCZA: piękna złota z czarnymi wskazówkami i rzymskimi cyframi, sygnowana na dole ZENO Incabloc Swiss Made, duży sekundnik.

KORONKA: oryginalna..

SZKIEŁKO: oryginalne.

PASEK: oryginalny Zeno skórzany ciemno-brązowy

 

Mam nadzieję, że Sprzedający nie zbeszta mnie za to :lol:

 

post-24549-0-80486300-1331110197.jpg

post-24549-0-74844700-1331110198.jpg

post-24549-0-66805200-1331110199.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... Nie chce robic niepotrzebnego zamieszania ale w katalogu Zeno, znalazłem taki zegarek:

 

Dziekuję Ci za odpowiedź, na pierwszy rzut oka całkowicie się różnią i ten z aukcji wygląda jak Fake. Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, tak to wygląda. Dalej nie chcę się wypowiadać, bo znawcą nie jestem

 

Być może to 2 różne modele. Można spróbować spytać o to sprzedawcę lub napisać do centrali Zeno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena z gatunku tych, przy których zapala się lampka ostrzegawcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej oryginał , tylko że model z lat 80-tych. Na Ebay są takie po 148 euro w opcji "kup teraz" a na aukcjach chodziły jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej oryginał , tylko że model z lat 80-tych.

niby gość pisze wprost, że ma NOS'y. Notabene twierdzi, że wszystkie kupił w Szwajcarii w 2008... Ale o kwitach nic nie pisze, chociaż na zdjęciach to i owo jest. Może oryginał, ale w ciemno bym chyba nie brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby gość pisze wprost, że ma NOS'y. Notabene twierdzi, że wszystkie kupił w Szwajcarii w 2008... Ale o kwitach nic nie pisze, chociaż na zdjęciach to i owo jest. Może oryginał, ale w ciemno bym chyba nie brał

 

Takie małe OT: co oznacza skrót NOS?

 

Napisałem do sprzedającego w sprawie kwitów, teraz czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie małe OT: co oznacza skrót NOS?

 

Napisałem do sprzedającego w sprawie kwitów, teraz czekam na odp.

NOS - new old stock - zegarek w stary, ale nie noszony w stanie fabrycznym, przeleżał ileś tam bez użytkowania go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kupił je na Ebay-u (w Szwajcarii) i teraz sprzedaje na allegro (chyba wiem u jakiego sprzedawcy , czesto śledzę jego aukcje na ebay-u ma ciekawe zegarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum było już wiele postów nt. oryginalności różnych Zenków - to samo na forum anglojęzycznym.

Zeno niestety nastukało trochę egzemplarzy dla klientów azjatyckich i ebayowych, których próżno było szukać w oficjalnych katalogach.

Szukajka pomoże.

Jedyna w zasadzie rada w tym wypadku, to napisac do p.Hubera - właściciela Zenka.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie kupił je na Ebay-u (w Szwajcarii) i teraz sprzedaje na allegro (chyba wiem u jakiego sprzedawcy , czesto śledzę jego aukcje na ebay-u ma ciekawe zegarki)

Jeśli możesz to podrzuć mi w PW nicka Sprzedającego z ebay chętnie pooglądam.

 

 

 

A co do mojego Zeno Sprzedający twierdzi, że to 100% autentyk i tylko takimi handluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.