Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość 791966

"Zaklejona" koperta - kto moze pomoc?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 791966

Witam,

sprawa może banalna - ale jak się mieszka w małym mieście - robi się z tego problem.

Mam 52-letni zegarek marki Bristol (sadzę, że to jakaś mało istotna manufaktura - opisany "BRISTOL EB Suisse"). Zegarek ma dla mnie ogromną wartość emocjonalną - to jedyna pamiątka po Ojcu - niestety, ostatnio zaczął się zatrzymymać. Sądzę, że wystarczy go przeczyścić, jednak zegarmistrz nie potrafi go otworzyć! Pokrywka tak przywarła do koperty, że nie chce się odkleić. Biorąc pod uwagę, że podczas poprzedniej naprawy zegarmistrz odkręcał wieczko nożyczkami a na ceferblacie zostawił mi na pamiątkę swoje linie papilarne - boję się zostawić mu zegarek.

Czy może ktoś mi coś poradzić? Probowałem już "podlać" to WD-40 (jak wiadomo, pomaga nawet na pryszcze :-))) - ale bez rezultatu.

 

Zależy mi na tym zegarku - chciałbym nosić go jeszcze długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zaproponować oddanie zegarka do najlepszego moim zdaniem zegarmiostrza w Gdańsku.

baum i Baum.

Jeżeli chcesz możesz wysłać im zegarek albo mi.

A ja dopilnuję sprawy.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 791966

Dziekuje za odpowiedz :-)

Ja dosc czesto bywam w okolicach Gdanska (Nowe) - wiec nie bede Cie fatygowal. Nie chodzi o brak zaufania, po prostu z checia sie przejade, jesli ma to sens.

raz jeszcze dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Biorąc pod uwagę, że podczas poprzedniej naprawy zegarmistrz odkręcał wieczko nożyczkami a na ceferblacie zostawił mi na pamiątkę swoje linie papilarne

 

Proszę nie mówić o tym "rzemieślniku" zegarmistrz, bo to uwłacza...

A zegarek wystarczy oddać do naprawy zegarmistrzowi i wcale nie musi być najlepszy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę nie mówić o tym "rzemieślniku" zegarmistrz, bo to uwłacza...

A zegarek wystarczy oddać do naprawy zegarmistrzowi i wcale nie musi być najlepszy.

 

Piotr dobrze radzi; zwilżenie naftą (lub "diabełkiem"), niespieszna herbatka i porządny klucz działają cuda.

No, chyba, żeby trafiło się to, co niedawno mi: zegarek zamknięty na 'Epidian'.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, chyba, żeby trafiło się to, co niedawno mi: zegarek zamknięty na 'Epidian'.

J.

 

Sposób całkowicie bez(sz)czelny...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "zegarkowypsuja" zrobił ślad swoich linii papilarnych, to oby nie wyszło że zabezpieczył je poprzez zaklejenie koperty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.