Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gorz

Zegarki do nurkowania z akwalungiem

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie użyteczności nurkowych zegarków, może faktycznie taki sprzęt nie jest konieczny jak się ma komputer ale backup zawsze się przyda, poza tym Temption w swoim poście zawarł wszystko na ten temat.

 

Z praktyki - Amfibie czasem zaciekają, jednak nie szkodzi im to zbytnio -

wystarczy wysuszyć i jest git. Z kwarcem chyba nie było by tak łatwo :D

 

Moja Invicta 8926 jeszcze nie zaciekła ale żeby być pewnym muszę to sprawdzić trochę głębiej.


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... do nurkowania powiadacie... a może taki jak poniżej? Niestety, to nie ja jestem na zdjęciu :D

 

IMO Panerai do nurkowania sie nie nadaje.

 

 

Moje ulubione zdjecie:

 

mikefletcher.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a cóż to za sprzęt (poza doxą)?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
IMO Panerai do nurkowania sie nie nadaje.

 

nie znam sie zupelnie na tym ale jestem bardzo ciekaw czemu tak sadzisz bo intuicyjnue wydawal mi sie idealny- pancerny, wodoszczelny do 300m i bardzo czytelny- czego chciec wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zapedzilem z tym stwierdzeniem, bo nie wiem jaki zegarek ma ten gosc z Twojego zdjecia. Jesli to, ktorys z Submersible to jak najbardziej bym z nim zanurkowal, jesli to jednak Luminor, to do profesjonalnego nurkowania sie nie nadaje, poniewaz nie posiada obrotowego pierscienia. Co do czytelnosci to mam pewne obawy o czytenosc wskazowek pod woda.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Invicty, to opinie w USA ma świetne, w testach porównawczych z Rolexem okzauje się, ze jakośc wykonania branzolet jest wyższa,niż w Rolexie!

Co do designu, to zgoda, że zerżnięty z Rolexa.

 

Jeden z modeli 200M WR będe mial w czerwcu, jak przetestuję, to dam znać.

 

bryku2


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Zbyszek!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Super Zbyszek!

 

superman ?

8) :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgierd Graca

Co to za model tego Citizena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego? :roll:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

:shock: :shock: Rozmnozyly sie :shock: :shock: :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock: :shock: Rozmnozyly sie :shock: :shock: :shock:

One się właśnie rozmnażają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wtrącę 3 grosze.

 

Więc moi mili kupowanie zegarka stricte do nurkowania mija się z celem. Dla czego już wyjaśniam.

- kiedy powstały pierwsze zegarki nurkowe były to jedyne instrumenty które pokazywały czas jaki spędzamy pod wodą a czas potrzebny był do tego aby sprawdzić czasy deko i wyliczyć dekompresję z tabel.

- Obecnie wolę wziąć pod wodę najprostszy komputer niż najlepszy zegarek. Dla czego : pokazuje mi jednocześnie aktualną głębokość, czas pod wodą, głębokość max i prędkość wynurzania i temperaturę wody. cena takiego urządzenia to około 400zł czyli tyle ile najtańszy zegarek. do, którego muszę dokupić jeszcze głębokościomierz czyli kolejne 200zł.

Oczywiście zaraz pojawią się głosy że jako zapas nadaje się zegarek ok ale zapas do czego jak siądzie Ci komputer to co z zegarka wyliczysz deko pod warunkiem że miałeś wyliczone run timy i idziesz według planu nurkowego bo jak nie to sam zegarek można se w tyłek wsadzić. Nawet taki za 100.000 tyś he he.

Do kolegi co był na 50 metrach ile tam byłeś 10 minut max z tego co sądzę. Wiesz co to narkoza azotowa ?? Odczytanie wskazań na dużych głębokościach nurkując na powietrzu z zegarka jest mocno utrudnione.

Za 2000zł to wolę kupić 2 komputery jeden podstawowy za 400 a drugi z możliwością zmiany gazów a taki za 1500zł. I wtedy to ma jakiś sens.

Oczywiście mówimy tu o nurkowaniu serio a nie o wakacyjnych figlach w ciepłych przejrzystych wodach pod okiem Pana przewodnika.

A najważniejsze, który z zegarków ma na tyle długi pasek co by objął dość masywną rękę suchy skafander i ocieplacz grubości kurtki zimowej B))

W dzisiejszych czasach kupowanie zegarka nurkowego po to aby w nim nurkować jest pozbawione racjonalnego sensu.

Wiec po co zegarek a no po to że jako jedyna dopuszczalna biżuteria dla faceta mówił nam coś użytkowniku o jego stylu bycia , aktywności i tak dalej.

Po za tym instruktorzy mają z reguły fjane zegarki i kursanci często powielają taki wizerunek , modę .

Zresztą sam jej uległem i mam dwa divery i poza noszeniem i lansowaniem się do niczego nie służą he he he

Nurkuję 10 lat max głębokość 84 metry jezioro Hańcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z zegarkami wojskowymi i lotnikami B) Dywagujemy, rozpatrujemy, doradzamy i podniecamy się, a życie sprowadza się do G-Shocka (na ogół) Ta otoczka ma jedynie podbić cenę czego najlepszym przykładem jest historia Panerai :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytując się w temt chciałbym podzielić się moim doświadczeniem , nurkuję w klubie od 1983 roku.

Odpowiadam na Twoje pytania dzieląc się wspomnieniami z kolejnych lat ;

1983 - miałem jakieś badziewie , szcześliwie udało się nie utopić , były wtedy akceptowane ruskie zegarki podwodne ,

ale prawdziwym poważaniem darzono SEIKO , ew. CITIZENA - oczywiście automatyczne .Na typach mechanizmów nie znaliśmy się.

Inne "przyrządy podwodne " np . głębokościomierz był kapilarny , czyli zaślepiona rurka z podziałką do której wnikała woda

- im dalej tym wykazywała większe ciśnienie przeliczone na metry głębokości.

1984 - kupiłem prawdziwego SEIKO 6309 , który służył mi do zeszłego roku - wyrobiły się otwory mocowania teleskopów.

Wspominasz o nurkowaniu "głębokim". Obecnie według przepisów za takie uważa się każde poniżej 30 m . My w tamtych latach

"chodziliśmy" do 60 m bo tyle pozwalały nieaktualne już dziś przepisy ( z powietrzem jako czynnikiem oddechowym )

Od zawsze pamiętam jak wielką atencją cieszyły się wśród nurów automaty.

- Pierwsze przełamanie tamtego trendu miało miejsce ( w naszym klubie przynajmniej ) około 1985 roku , gdy koledzy wrócili

z dalszej wyprawy i demonstrowali dumnie G-Shocki zakupione w Singapurze po 22 USD . W latach PRL-u to była duża forsa...

Potem to już poleciało ... Do dziś jednak cenimy automaty i nie znam przypadku nurkowego gdzie powodem wypadku była by jakość SEIKO . Obecnie z elektronicznych równie pewne w zakresie swoich ograniczeń są na pewno APEX no i oczywiście SUUNTO. B)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod prysznic muszę mieć WR przynajmniej 100m a do piwnicy G-shocka z illuminatorem :) bo może wysiąść światło [pomijam, że mogę nim gdzieś walnąć] . :)

Jak ide do pracy to jakiś aviator bo muszę "lecieć" na tramwaj B)

 

I dlatego mamy zegarki jakie mamy.... B)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wtrącę 3 grosze.

 

 

Wtrąciłes - do dyskusji zakończonej..... ponad 4 lata i 3 miesiace temu!!

To chyba rekord? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrąciłes - do dyskusji zakończonej..... ponad 4 lata i 3 miesiace temu!!

To chyba rekord? :lol:

Aj bo tak czytałem i jeden z kolegów mnie trochę zjeżył wypowiedziami jaki to ma wspaniały zegarek i jaki dobry w nurkowaniu :())

Poza tym może jakiś młody nurek przeczyta i wybierze jednak narzędzie nurkowe a nie biżuterię he he he na początek swojej przygody z wodą

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem cały wątek.. I już mi cisnęło się aby napisać parę linijek o bezsensownym zakupie drogiego zegarka do nurkowania, ale jak widzę kolega Piotr wyłożył już co potrzeba.

 

 

Nie zgodzę się z jednym - w ciepłych, przejrzystych wodach taki zegarek niektórym się bardzo przyda. Są idealne do lansu przed innymi wczasowiczami...;) Tak minimum +5 do lansu. Żeby osiągnąć +10 u Rosjan zegarek być ze złota i ważyć z ćwierć kilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.