Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptaku2

Jest jakiś ręcznie kręcony japoniec? Oraz pytanie o Samuraja :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ (może błędne założenie) staram się unikać kupowania automatów ze zględu potrzebę zakupu wówczas rotomatu szukam 4ej sztuki do kolekcji nakręcanej ręcznie. I mam pytanie - czy jest coś taniego (w ramach 1000zł) Made In Japan ?

Mam już 2 automaty i jeden ręcznie nakręcany i chyba za dużo kasy poszło by na rotomat, a ponoć ręczne dokręcanie automatowi nie służy... A ponieważ mam już Niemca, Szwajcara i Ruska to i Japoniec by się przydał ;)

 

Miałam ślicznego Samuraja ale od razu go odsprzedałem koledze z forum ;) Nie tyle dlatego że automat ale jakoś bezele mi się nie podobają w zegarkach. Ale czasami za nim tęsknię : ) - śliczna to była maszynka...

 

Dodatkowe pytanie: jest coś równie solidnego jak Samurai ale w wersji bez bezela, no i nie ze wskazówkami na pół tarczy bo nie lubię niestety designu by Monster. I przy okazji - czy jest jakiś następca Samuraja?

 

P.S. Może nie ma się co bać rotomatu? Tylko drogie to cholerstwo...


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...6&hl=srp005 a moze coś takiego? Ktoś go nawet nazwał wygładzonym samurajem ;) Tyle że teraz kurs dolara niezachęcający.

Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo - tego jeszcze nie widziałem ;)

No kurs zniechęcający ale do maja może się zmieni na korzyść. Zegarek ciekawy ale...

- koperta lusterko, jestem wyznawcą matowanej stali - ale tu się czepiam trochę

- podwójna data, czasami nie wiem jaki jest dzień miesiąca, ale co do dnia nie mam problemu - Japończycy chyba mają :)

 

Ale troszkę się czepiam - ciekawy zegarek. Zwłaszcza śruby pięknie wyglądają - lubię takie toolowy wygląd ;) Szkoda że nie imbusy :)

 

Bez wyżej wymienionych cech byłby naprawdę świetny jak dla mnie.

Szkoda że automacik, ale może jednak trzeba iść z postępem.


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowego " handwinda " to tylko raczej można poszukać wśród Seiko Brightz lub Grand Seiko ( np.: SBGW001 , SBGW005 ) , ale to drogi sport ;)

Coś w automacie z ręcznym dokręcaniem - np.: Seiko SARB001 ( lub inny kolor tarczy SARB003 lub SARB005 ) na mechaniźmie 6R15 , albo taki : http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...mp;#entry362348 , a może " małe " Grand Seiko czyli SARB031 . Myslę , że jakąś " używkę " do 1000 zł by się udało upolować .

 

Na tym samym mechaniźmie co siedzi w Samurajach stalowych jest seria garniturowców ( SNM001 , SNM003 , SNM005 i SNM007 ) .

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za namiary ;)

Faktycznie zapomniałem że jest coś takiego jak dokręcane automaty ;) Moje pozdychały bo nie wiem czy mogę je dokręcać :/

A Poljocika wiem że mogę bo nie automat (za to pędzi z 5 min na dobę muszę lekarza odwiedzić)

 

No na Seiko z najwyższej półki to mnie nie stać :) Dzięki za tego SARB031 - choć jak tak zagrzebałem to

ten Seiko Spirit chyba bardziej mi się podoba - http://www.seiyajapan.com/product/S-SCVS01...15_SCVS013.html ale cena wysoka...

 

Gdzieś w USA jest dobry i pewny sklep z Seiko? Bo na Amazonie bida... a na 99watches gdzie kumpel kupował mi Samuraia to już nic nie ma... Zresztą jak tam kupiłem niby wszystko było ok ale pudełko jakieś było nie od tego zegarka...


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest zła , tylko dolar wysoko stoi ;) To są typowe " japończyki " więc raczej nie kupisz tego w sklepie w USA . Ten sprzedawca z linka jest znany , można też spróbować u Higuchiego , na ebayu jest paru sprzedawców z Japonii ( np.: nick " joynetcafe " ) .

 

Jest też masywny garniturowiec Seiko Premier SPB007J1 ( SPB009J1 z czarną tarczą lub SPB011J1 brąz ) z mechanizmem 6R15 . Tego można spokojnie przez brytyjskiego ebaya zamówić - bez formalności celno-przywozowych .

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do automatów, to tez mam ich kilka, i po prostu co tydzien nosze innego ;) jakoś to rozwiązuje sprawe pracy mechanizmu


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do automatów, to tez mam ich kilka, i po prostu co tydzien nosze innego ;) jakoś to rozwiązuje sprawe pracy mechanizmu

 

No tak ale rezerwy chodu nie masz chyba aż takiej;) Jak trzeba przestawiać godzine to luz, ale ja ostatnio w jednym rusku (możliwe że padniętym) przesuwałem datę o kilkanaście dni - nie wiedziałem że można dostać odcisków od kręcenia koronką. Otóż można.

 

Czy w Seiko normą jest szybkie ustawianie daty skoro tak?


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale rezerwy chodu nie masz chyba aż takiej;) Jak trzeba przestawiać godzine to luz, ale ja ostatnio w jednym rusku (możliwe że padniętym) przesuwałem datę o kilkanaście dni - nie wiedziałem że można dostać odcisków od kręcenia koronką. Otóż można.

 

Czy w Seiko normą jest szybkie ustawianie daty skoro tak?

To już zależy od wielkosci koronki ;) ..i jej moletowania. Niektórymi koronkami aż przyjemnie się kręci a niektóre małe i śliskie i rzeczywiście można dostać odcisku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.