Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

Kupujemy latarkę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pcstud
Natomiast latarki używasz sporadycznie... no chyba, że jesteś leśniczym :)

 

z latarka jest zupelnie jak z nozem... wydaje sie byc zupelnie zbedna na codzien, tak dlugo jak nie masz jej zawsze pod reka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wojownicze wyrażanie opinii??? Poprostu zapytałem całkiem poważnie jaki jest sens wydawać 300PLN za przedmiot, który można kupić za 1/10 tej kwoty? Mam prawo zadać takie pytanie i wyrazić opinie, że według mnie jest to niezrozumiałe (nigdzie nie napisałem, że głupie). I zamiast jakiś racjonalnych argumentów (no powiedzmy, że częściowo próbowaliście: gumowy ring) ale przeczytałem też, że jestem wojowniczy albo mam zastanowić się co piszę...

Nie jestem ekspertem latarkowym i powtarzam: zapytałem o sens kupowania droższego przedmiotu licząc na normalne odpowiedzi a nie na Wasz atak. Nie napisałem, że jest to głupie. Jeżeli tak to odebraliście to odczytujecie między wierszami coś, czego tam nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomirkowi chodzi o to, że stosunek emocjonalny do zegarka , czy pióra masz, bo masz z nim kontakt

cały czas, piszesz, sprawdzasz, która godzina.

 

Natomiast latarki używasz sporadycznie... no chyba, że jesteś leśniczym :rolleyes:

 

Dokładnie. To forum zegarkowe a nie latarkowe :) Zapewne są tu osoby, które latarek uzywają bardzo często ale wydaje mi się, że większośc używa latarek od wielkiego dzwona :)

może rzeczywiście zbytnio uogólniłem więc przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni moim zbyt przedmiotowym potraktowaniem latarki :) ale prosze również o zrozumienie, że jest spora grupa osób, może nawet większość, która latarki używa przez 10min w roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

To zdecyduj: pytasz o uzasadnienie wyższej ceny markowej, czy o sens jej kupowania?

Bo to bynajmniej to samo. Uzasadnić wyższą cenę w pewnym stopniu potrafię, a o tym drugim to musi zdecydować kupujący.

Więc?

 

p.s. Pytanie o testy po których orzekłeś, że "różnicy nie widać" aktualne :)

 

Hrhrhr, po zawodach... :rolleyes:

||

||

\/


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirku, w takim razie naprawdę nie potrzebujesz nic konkretnego do świecenia, jeśli chcesz, wyślę Ci gratis coś takiego:

 

p1010002resizeeg1.jpg

 

Spełni jakieś 95% Twoich potrzeb w zakresie mocy świecenia i wielkości :rolleyes:


Blade Brothers Member

"Teoria jest praktyką bezradnych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie wojownicze wyrażanie opinii??? Poprostu zapytałem całkiem poważnie jaki jest sens wydawać 300PLN za przedmiot, który można kupić za 1/10 tej kwoty? Mam prawo zadać takie pytanie i wyrazić opinie, że według mnie jest to niezrozumiałe (nigdzie nie napisałem, że głupie). I zamiast jakiś racjonalnych argumentów (no powiedzmy, że częściowo próbowaliście: gumowy ring) ale przeczytałem też, że jestem wojowniczy albo mam zastanowić się co piszę...

Nie jestem ekspertem latarkowym i powtarzam: zapytałem o sens kupowania droższego przedmiotu licząc na normalne odpowiedzi a nie na Wasz atak. Nie napisałem, że jest to głupie. Jeżeli tak to odebraliście to odczytujecie między wierszami coś, czego tam nie ma...

 

Na forum zegarkowym traktujemy latarkę jak gadget, tak samo jak nóż.

Z racji bardzo wysmakowanych gustów zegarkowych (nie nosimy Q&Q - przynajmniej oficjalnie) to lubimy otaczać, się przedmiotami wysokiej jakości.

Twój wywód ma jak najbardziej sens ekonomiczny, natomiast dokumentnie nie ma sensu emocjonalnego.

Tak samo można zadać pytanie - po co mam na ręku Omegę Seamaster 300m z zaworem helowym, skoro najgłębsza woda w jakiej się znajdzie to 3 m basenu, a koło dzwonu nurkowego może co najwyżej poleżeć. I to takiego ze zdjęcia :rolleyes:

 

Jesteśmy gadżeciażami i tak już zostanie. Dlatego nosimy CRKT za 250 zł a a nie składany bagnet Dżonka Edition za 10 zł z rynku. Mimo, że ten drugi jest tak samo ostry. A jakość wykonania nie uzasadnia 20-krotnej różnicy cenowej ...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy i tak Ci raczej niewiele powiedzą bo nie należymy do jednego targetu odbiorców latarek. Ty używasz latarki przy pieszych wyprawach i częściej (przynajmniej takie wnioski wyciągam z twoich wypowiedzi), ja od wielkiego dzwona np. jak w nocy na działkę przyjadę i po ciemku muszę wejśc do domu włączyc prąd i rozbroić alarm, czy gdy po plenerowej imprezie firmowej muszę przejśc 500m do osrodka.

tak naprawdę to do takich zastosowań wystarczyłaby mi pewnie breloczkowa latareczka na 1xAAA.

 

Testowałem więc latarkę mając na uwadze własne potrzeby.

Nie przydadzą Ci się więc informacje, że bawiłem się latareczkami nocą, na otwartej przestrzeni, że zasięg obu latarek był porównywalny, że skupienie było podobne, że po 10 min zabawy stwierdziłem, że dla mnie, jako osoby uzywającej latarki sporadycznie różnicy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś takiego

 

Hej WAR! Świnie są jeszcze gdzieś do zdobycia (niekoniecznie gratis) ? Przygarnąłbym parkę :rolleyes:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomirku, w takim razie naprawdę nie potrzebujesz nic konkretnego do świecenia, jeśli chcesz, wyślę Ci gratis coś takiego:

 

 

BOMBA!!!! :rolleyes::):) Ale pewnie żeby świeciła to trzeba cały czas trzymac wcisnięty guziczek a przy nocnej wymianie koła może to być uciązliwe. Pozostane więc przy swojej chińszczyźnie włączanej kciukiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hrhrhr, po zawodach... :)

||

||

\/

 

 

hehe. no dobra. to ja wycofuje sie do swojej jamki gdzie moja chińska latareczka wystarczy :rolleyes: pozamiatał tym obrazkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwioł

Po testach doszedłeś do wniosku, że nie ma w TWOIM wypadku sensu. Zrozumiałem. Gites :)

Ale ty też powinieneś zrozumiesz, że komuś to może nie wystarczyć (z różnych powodów).

I jeśli nie masz wspólnoty majątkowej z tym kimś, to nic ci do tego :rolleyes:

Latarka o która zaspokaja moje potrzeby :) kosztowała jedyne 60zł, czyli chyba do przełknięcia :)

 

Świnie do dostania na DXie: klik i klik

W tych bateryjkowych trzeba zwykle pogrzebać, żeby pewnie działały.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej WAR! Świnie są jeszcze gdzieś do zdobycia (niekoniecznie gratis) ? Przygarnąłbym parkę :rolleyes:

 

Hehe mam taką, kumpel, który to dystrybuuje u nas w biurze kupił teraz kilka krówek :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, świnie trzeba trzymać przyciśniętą :rolleyes:

Ale za to może to ?

post-22870-0-27780000-1331122793.jpg

 

ma stały przełącznik, świeci całkiem fajnie i co najważniejsze jest baaaaaardzo kompaktowy :)

Co do chińszczyzny, to raczej większość latarek pochodzi stamtąd, nie ma się co snobować na made in coś tam innego niż china :)

Swoją drogą, to bardzo dobra droga, poużywasz chińczyka, jeśli Ci wystarczy, nie będziesz niczego więcej szukał, bo po co ? Natomiast jeśli pewne rzeczy zaczną Cię denerwować, to za jakiś czas będziesz wiedział konkretnie czego szukasz w nowej latarce. Ja używałem przez rok Ultrafire C3 a kiedy już wiedziałem czego potrzebuje przesiadłem się na Nitecore D10 i póki co niczego więcej nie szukam :)


Blade Brothers Member

"Teoria jest praktyką bezradnych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spasowała mi też ta. Z opinii wynika że jest całkiem dobra, tylko minusem jest jeden tryb (chociaż do wczoraj nie wiedziałem że zazwyczaj jest ich kilka :rolleyes: )

 

zachecam zaplacic pare zlotych wiecej za mala, diodowa latarke Surefire- zapewniam, ze innej latarki nie bedziesz juz chcial (np. ta z twojego zdjecia)

 

Rzeczywiście, SureFire zapowiadają się ciekawie. Długo jej używasz i o którym modelu mówisz?

 

 

Tomirku, w takim razie naprawdę nie potrzebujesz nic konkretnego do świecenia, jeśli chcesz, wyślę Ci gratis coś takiego:

 

http://img258.imageshack.us/img258/1759/p1...02resizeeg1.jpg

 

Spełni jakieś 95% Twoich potrzeb w zakresie mocy świecenia i wielkości :)

 

Jedno jest pewne, jak będę zamawiał z DealExtreme, to na pewno kilka chińskich świnek też przypłynie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Rzeczywiście, SureFire zapowiadają się ciekawie. Długo jej używasz?

 

jak teraz policzylem to juz ponad 2 lata :rolleyes: mam kilka tanszych i droszych latarek, a uzywam tylko tej jednej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi starczy czytania, wybór padł na UltraFire A10 HA-III

post-3565-0-32297400-1331122881.jpg

 

oczywiście zakupy uwzględniają również

5 x post-3565-0-43520000-1331122882.jpg

:rolleyes:

 

Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Już mi starczy czytania, wybór padł na UltraFire A10 HA-III

 

Dzięki wszystkim za pomoc

 

 

Krzysiek, weź lepiej może tą co ja Ci pokazywałem. Cena ta sama, producent ten sam, dioda ta sama a ma więcej trybów i też możesz używac bez przedłużki więc gabaryty tez podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zapłaciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
już zapłaciłem...

 

 

To nic :P na pewno będziesz zadowolony. Powiedz mi później jak wyglądała procedura zakupu (ile czekałeś, czy jakieś cło płaciłeś itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opinii wynika że około 2 tyg się czeka, a cła raczej nie zapłacę przy zamówieniu za 26$ :P

Jedynie co powoduje u mnie wahania to brak trybu strobo, ale najwyżej zamówię potem C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o latarce Fenix ld20 ? mial ktos taka? zauwazalna roznica miedzy np UltraFire A10 HA-III ktora wybral Krzysiek?

zaliczylem fizyke wiec jestem 250zl do przodu bo nie musze placic za powtarzanie przedmiotu, takze moge zaszaleć i ufundowac jakas nagrode :P


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie posiadam Tiablo A6 zasilana Cr-123A !

 

post-3082-0-67936100-1331122984.jpg

 

 

 

Latareczki Tiablo wykonane bardzo dobrze , mocne światło 200 Lunenów zasięg ok 150 m , dobre skupienie . Szkło z warstwą AR , dodatkowe komplety uszczelek !

 

Lecz widzę ze trochę za duże jak dla Ciebie :( Poprzednio miałem A9 większy brat :)

 

Obie kupiłem na http://www.torch.pl/forum/ u użytkownika Phantom , gość się zna na latarkach i doradzić potrafi !

obecnie ma na sprzedaż ciekawe latarki ( małe ) B) sam o nich myślę

 

 

Jedna rada .. wystrzegajcie sie ogniw CR-123 A od GP Najlepsze i najtańsze były swego czasu w promocji w sieci FOTO JOKER (SANYO 2 szt + film do aparatu ) za 9,90 :P

 

 

druga rada .... Uwaga na podróbki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis rok temu nabylem na ebayu fenix p1d i zapas 20 bateryjek cr123 duracella z singapuru (ktore mnie kosztowaly tyle, co 2 takie w Polsce B) )

5 trybow, chyba 180lumenow max, spisywala sie swietnie w roli "domowej" latarki (w nocy mozna bylo wstac do marudzacego dziecka bez budzenia kogokolwiek :( ), a takze poza domem, udalo mi sie rowniez przypadkiem sprawdzic wodoszczelnosc w kaluzy :)

jak dla mnie nie ma wad - za to zona narzeka na brak przycisku (choc spokojnie da sie przekrecic jedna reka), ale przynajmniej da sie ja (latarke, nie zone :P ) postawic zeby swiecila do gory

 

zdjecie pogladowe, dzis za pozno na fotki wlasne

P1D-BLACK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła i to szybko. Najpierw naczekałem się na zmianę statusu zamówienia, jak się nie zmienił po 4 dniach, a miał po 3, to napisał. Kilka dni później doszła paczka z naklejką urgent :lol:

Zdjęcia niezbyt staranne, ale łapki się trzęsą bo i kilka innych rzeczy doszło w paczkach.

 

post-3565-0-44707400-1331125494.jpg

Latareczka prezentuje się naprawdę nieźle, jakość wykonania jest wysoka, muszę tylko poszukać baterii i sprawdzić jak świeci. Gabaryty są rzeczywiście małe, chociaż liczyłem że będzie jeszcze mniejsza...

A do tego przyszło kilka świnek ;)

zdjęcie w jasności:

 

post-3565-0-73929600-1331125496.jpg

 

i w ciemności:

 

post-3565-0-46640100-1331125500.jpg

 

ps. żona mi już jedną porwała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.