Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

Kupujemy latarkę

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór jest prosty a i różnice dość wyraźne,Aurora to świetna kompaktowa latareczka którą schowasz do kieszeni lub tak jak ja do piterka taka sakwa zapinana w pasie na różne pierdoły,dokumenty, klucze,nożyk i latarka.

Uniwersalny rozmiar i świetne światło oraz czas działania,ja w pracy używam tej latarki po jakieś 5-7 minut dziennie i ładuję ja raz na trzy miesiące.

Druga trochę większa i już nie taka wygodna do kieszeni.

Najważniejsza różnica to rozmiar odbłyśnika (lustra) bo od tego zależy zasięg oraz rozproszenie światła.

Aurora bardzo dobra na dystanse względnie krótkie choć jej zasięg jest naprawdę niesamowity jak na swe gabaryty ta druga pozwoli na wyraźniejsze określenie oświetlanego przedmiotu a świecąc nią z bliska daje mały cholernie jasny punkcik.

 

Z tego co się orientuję to ten sprzedawca Tenio to jakiś pasjonat latarek z ogromną wiedzą,jest dużo testów robionych przez przez tego gościa gdzie czytając dowiedziałem się tego wszystkiego.

Sam kupiłem latarki też od niego,i powiem tak na początku jak kupowałem tą Aurorę to myślałem że to kolejna ściema i utopie kolejną kasę na latarkę ale jak ją odpaliłem w domu i za oknem w domu to wymiękłem.

A i jeszcze jedno może to zabrzmiało jak reklama ale takową nie jest,kieruję się tylko tym iż sam osobiście za własne pieniądze kupuję różne ciekawe gadżety w końcu nick zobowiązuję i często są to fanty nietrafione ale jak coś jest be lub super to z przyjemnością taką wiedzą dzielę się z innymi,internet to potęga ale zanim go odkryłem to trochę kasy poszło się jeba a cholera.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Dzięki za info

 

Sam kupiłem latarki też od niego

O to właśnie mi chodziło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ja ze swojej strony mogę polecić latarkę firmy inova x5

 

mniej więcej taką:

inova

 

nie ma żadnych "bajerów" - po prostu świeci

5 diód, głowica z nierdzewki reszta z utwardzanego aluminium, wodoszczelna

baardzo porządnie wykonana

sprawdzona i w warunkach zimowych i pustynnych (w państwie na I.. ;))

 

napędzana 2 bateryjkami cr 123 - obecnie - akumulatorkami

 

ja za swoją dałem 280zł siakieś 3 lata temu

 

teraz widzę że trochę taniej można kupić


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera trochę dużo ja mam trzy latarki diodowe i były one bardzo fajne i o wiele tańsze od tej proponowanej przez ciebie,świecą do dziś i tak jak to mogę opisać,owszem dają fajne światło,szeroki promień świecenia,długi czas działania.

Te opisywane wyżej z diodą cree 2 to już zupełnie inny wymiar świecenia,a właściwie biorąc pod uwagę gabaryty=cena=możliwości to XXI wiek na dobre ;)


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja choruję cały czas na.:

 

 

Arc-AAA LED Flashlight

 

arc-aaa.jpg

 

nie chce ktoś kupić?

To podzielimy się wysyłką


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile Bartek ? dawaj cene!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej Nitecore EZ AA?

Nie znam statystyk tego ARC'a, ale z jednego AAA to raczej slabo. EZ AA ma rozmiar podobny, cene tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej Nitecore EZ AA?

Nie znam statystyk tego ARC'a, ale z jednego AAA to raczej slabo. EZ AA ma rozmiar podobny, cene tez.

 

Ale nie ma mocowania do jakiegoś kółka z tyłu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słabe jak dla mnie.

Wole jak latarka ma porządne ucho.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium `lotnicze'. Sporo musiałbys sie nameczyc, zeby je zepsuc ;)

Taki nurt lanyard-hole`ow przedstawia wiekszosc `dobrych' producentow latarek: nitecore(rzecz jasna), fenix, jetbeam, surefire.

Jesli chodzi o swiatlo, miedzy ARCa a NiteCore EZ jest przepasc. Miedzy rozmiarami juz nie.

Jesli chcesz AAA to od biedy mozna Fenix LD01. Fenix E01 raczej nie - swiatla starczy do wyszukania czegos w torbie, czy otwierania drzwi w nocy (na papierze i tak ma go chyba wiecej, niz ten ARC).

 

 

P.S. nie podklejalem zdjecia, bo jest duze i podobno hotlinki sa zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium `lotnicze'. Sporo musiałbys sie nameczyc, zeby je zepsuc ;)

 

 

W latarece masz rację, ale kółko już nie wytrzyma.

Przerabiałem. Mam w pęku ze 20 kluczy.

 

 

Taki nurt lanyard-hole`ow przedstawia wiekszosc `dobrych' producentow latarek: nitecore(rzecz jasna), fenix, jetbeam, surefire.

Jesli chodzi o swiatlo, miedzy ARCa a NiteCore EZ jest przepasc.

 

Z czego wynika ta przepaśc?

 

Jesli chcesz AAA to od biedy mozna Fenix LD01. Fenix E01 raczej nie - swiatla starczy do wyszukania czegos w torbie, czy otwierania drzwi w nocy (na papierze i tak ma go chyba wiecej, niz ten ARC).

 

 

Chce coś małe do pęku kluczy co oświetli co nieco i nie rozsypie się od noszenia z półkilowym pękiem kluczy.

 

P.S. nie podklejalem zdjecia, bo jest duze i podobno hotlinki sa zle ;)

 

 

O latarkach można. O zegarkach nie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosilem w kieszeni pare latarek z aluminium lotniczego i z powloka HAIII. Zadnej nic sie nie stalo, poza ubytkami powloki.

 

Co do przepasci: ile lumenow ma ARC? 3, 5, 10? EZ AA ma ich 130. Powiedzmy, ze lumeny to nie wszystko (cos jak marketingowy wyscig na konie mechaniczne), bo liczy sie barwa swiatla, jakosc promienia. Podązając ta metaforą, nawet jesli Nitecore jest jak Dodge Charger (słaba trakcja, duza moc), to ARC bedzie wciaz jak Seicento ;)

NIe twierdze, ze NiteCore jest słabe - sam posiadam Defender Infinity - nie moge narzekac, choc niektorych denerwowałałby zimny odcień swiatla (dioda R2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosilem w kieszeni pare latarek z aluminium lotniczego i z powloka HAIII. Zadnej nic sie nie stalo, poza ubytkami powloki.

 

Ja je nosze na karabińczyku z 20 kluczami.

Takie z kółkiem urywają sie po 2 dniach.

 

Co do przepasci: ile lumenow ma ARC? 3, 5, 10? EZ AA ma ich 130.

 

W mocniejszej wersji 10.5 Lumens


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latarki z diodami cree,a komentarz

LUCK zaufaj mocy !!!!!


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latarki z diodami cree,a komentarz

LUCK zaufaj mocy !!!!!

 

Tej Wuja - a ile Ci trzyma ta Twoja Aurora?

Jaka dioda, spot i zasilanie masz tam?

Pozdr

Grzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie masz wszystko napisane tylko "cza" popatrzeć na poprzednie posty.

A dla czego o tym napisałem,cóż mam nawalone we łbie jak nie Polak i moją radością jest radość innych tak zupełnie bez INTERESOWNIE.

a i jeszcze jedno bardzo nie lubię uprawiania polityki w stylu a czemu nie pięć minut dłużej bo za tą cenę mogła by.......

Owszem może i by mogła ale i w naszym kraju przy okazji każdych wyborów czarodzieje obiecują pierdoły z kosmosu a tak na prawdę tylko o własnej D. myślą.

Ja za własne pieniądze kupiłem sprzęty opisywane na forum,bez dotacji i pier amen a nikt nie musi wierzyć reklamie i księdzu przebranemu za budyń.... ;)


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego o tym napisałem,cóż mam nawalone we łbie jak nie Polak i moją radością jest radość innych tak zupełnie bez INTERESOWNIE.

 

;)albo zmień dealera albo bierz połowę.

czyli masz taką:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12346

 

...jako że producent nie podaje - myśląłem że zechcesz się podzielić doświadczeniami, ale jaki nie to nie łachy bez ;)

 

nowi mnie zadziwiają.....nie Polacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

0ja6gtoxmq9tv9ix8xb5.jpg

 

Kupiłem tacie na imieniny. Miał dostać ode mnie Glycine ale lepiej będzie jak dostanie latarkę ;)

Jak będzie u mnie to napiszę jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz,ja czerpię radość z użytkowania a że sprzęt się sprawdził więc dzielę się takową informacją z innymi,bo i po co szukać jak już dawno istnieje! "dawno,to podobno około dwóch lat"

A i z przyjemnością zaprezentuję możliwości tych latarek osobiście w Olsztynie,bo cieszę się nimi dziecko.

Nie na to jak doznania (organoleptyczne) ;)


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Kupiłem tacie na imieniny. Miał dostać ode mnie Glycine ale lepiej będzie jak dostanie latarkę ;)

Jak będzie u mnie to napiszę jak działa.

 

 

Ja jednak wolałbym Glycine... :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Ja jednak wolałbym Glycine... :);)

W tym problem, że ja też, dla niego latarka pozostała.

Z resztą po co mu zegarek ;) - przecież już ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba taka sama,ja kupowałem na allegro od Tenia co opisałem.

Napisałeś że nie chcę się dzielić ale tego nie rozumiem?

Jak przejrzysz wątek to masz wszystkie istotne informacje napisane ;)

Zaczęło się od tego że takową latarkę podejrzałem u pracownika MPECu i od tego się zaczęło.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz,ja czerpię radość z użytkowania a że sprzęt się sprawdził więc dzielę się takową informacją z innymi,bo i po co szukać jak już dawno istnieje! "dawno,to podobno około dwóch lat"

A i z przyjemnością zaprezentuję możliwości tych latarek osobiście w Olsztynie,bo cieszę się nimi dziecko.

Nie na to jak doznania (organoleptyczne) ;)

 

ja w stosunku do latarki - nie takiej za 20zł z Tesco - mam pewne oczekiwania ......mogę kupić 15 ...i organoleptycznie dochodzić do pewnych wniosków - kupowac by za chwilę sprzedać......ale wolę swoje oczekiwania sprecyzować i od razu trafić na latarkę, która spełni moje oczekiwania.

jeśli chciałbym nosić śwaitełko w plecaku - bo może się przyda - jak victorinox - to ok - ale ja wolę dołożyć i kupić coś większego bo niejako "przy okazji" taka latareczka posłuży mi w Mylnej? Raz a dobrze czy kilka różnych.....nie czuję potrzeby. Ja chcę jedną - która zadziała po miesiącu leżakowania w plecaku.....jak i ma wytrzymać 2h przy intensywnym świetle (nie na 10% a na 70-100%) .....

Znasz się poradź coś ...... jak nie to z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.