Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość moonkey

zegarek spoznia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość moonkey

z gory przepraszam za istnienie tego tematu, podkreslam, ze jestem laikiem w tej dziedzinie. sprawa ma sie tak, ze mam bardzo ladny zegarek mechaniczny, ktory spoznia 1:28 na dobe. postanowilem go dostroic (czy jak to sie tam fachowo mowi). teraz kilka pytan.

 

1. nie chce zabardzo porysowac koperty przy otwieraniu, wiec pytam, jakiego sprzetu do tego urzyc? gdzie taki mozna kupic? koperta jest okragla, wyglada jakby byla gwintowana i przykrecana do zegarka, na brzegach ma 6 wglebien na klucz.

 

2. czy zegarek z tak duza niedokladnoscia wogole uda mi sie dostroic?

 

3. jak go dostrajac, metada prob i bledow i porownywac po jakims czasie z jakims kwarcowym zegarkiem? czy sa jakies bardziej "profesjonalne" i szybsze metody.

 

z gory dzieki i jeszcze raz przepraszam za ten kolejny nudny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....worzy%E6+dekiel

2.

Jeśli dobrze rozumiem, to 1:28 znaczy 1 min i 28s?

Jak tak, to prawie na pewno się da.

3.

Niestety, metodą prób i błędów. :lol:

 

Laboratorium Czasu i Częstotliwości uruchomiło usługę synchronizacji czasu poprzez sieć Internet. Usługa ta umożliwia ustawienie lokalnego czasu w systemach komputerowych zgodnie z oficjalnym czasem w Polsce. Synchronizacja jest realizowana za pomocą protokołu NTP przez dwa serwery czasu, znajdujące się w Laboratorium Czasu i Częstotliwości, zsynchronizowane z państwowym wzorcem jednostek miar czasu i częstotliwości. Numery IP serwerów czasu oraz odpowiadające im nazwy są następujące:

212.244.160.67 – tempus1.gum.gov.pl

212.244.160.68 – tempus2.gum.gov.pl

Sposób synchronizacji jest zależny od systemu operacyjnego urządzenia użytkownika. Przykładowo dla systemów z rodziny Microsoft Windows 9x i NT 4.0 do synchronizacji z serwerem czasu służy program Dimension 4, dostępny bezpłatnie na witrynie www.thinkman.com.

Usługa jest dostępna całodobowo, wszelkie pytania i uwagi dotyczące pracy serwerów czasu Głównego Urzędu Miar proszę kierować pocztą elektroniczną pod adres [email protected].

 

Szczegółowe informacje na temat protokołu NTP można znaleźć na witrynie www.ntp.org.

 

(cytat ze strony Głównego Urzędu Miar)

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moonkey

tak, tak, chodzilo o 1 min 28 sekund:). wielkie dzieki za odpowiedz. z tego co widze, ten klucz jest bardzo podobny do suwmiarki, jutro sprobuje nia cos zdzialac, bo klucza narazie nie mam gdzie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy sa jakies bardziej "profesjonalne" i szybsze metody.

 

Najlepszą będzie pójście do zegarmistrza.

 

Regulacja pewnie będzie tańsza niż ten klucz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek można otworzyć nawet nożyczkami....

 

ale zgadzam się, że powinieneś pójść do zegarmistrza. Kiedy zegarek był ostatnio serwisowany?


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moonkey

zegarek byl serwisowany bardzo niedawno, dlatego postanowilem sie sam do tego zabrac. odkrecilem zegarek suwmiarka bez zadnych problemow, zabralem sie do ustawiania... mialem juz dokladnosc 1 sekunda do przodu na 4 godziny. postanowilem jeszcze troche ten wynik poprawic. dalem wiec poznym wieczorem troche na minus. rano budze sie, patrze, zegarek nie chodzi (panika). potrzasam zegarkiem, ruszyl (ulga). czekam kilka minut porownojac z zegarkiem kwarcowym, moj zegarek spieszy kilka sekund na minute! (jeszcze wieksza panika, wynikajace z tego, ze sie rozbudzilem). bez wachania sciagam koperte, dodaje troche na minus, ale to nie wystarcza. doszedlem do konca, bardziej na minus nie da sie ustawic, a zegarek spieszy dalej ok 7 sekund na minute (rozpacz). co moglo sie wydarzyc? co moge zrobic zeby go ustawic? najlepiej bez posrednika... zegarek raczej nie jest wartosciowy, ale mi sie bardzo spodobal.

 

 

help me!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moonkey

zegarek niestety co 0,5 do kilku minut zatrzymuje sie :cry: . co moglo sie stac? co nalezaleby, w jakiej kolejnosci i jak sprawdzic? jaka moglaby byc cena naprawy u zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moonkey

ludzie ja juz nic z tego nie rozumiem... nakrecilem teraz zegarek na max (wystarczyl jeden obrot koronki, zegarek byl prawie nakrecony) i zegarek ruszyl... i chodzi... a do tego troche spoznia (juz nie spieszy), co nie jest czyms dziwnym zwazajac na fakt, ze regulator jest ustawiony na minimum. nie wiem co to za dziwne rzeczy sie u mnie w domu dzieja, ale to lepsze niz horror... bo na zywo :twisted: . moze jakis kurz wpadl do srodka... a moze cos z nakrecaniem (zobaczymy ile ten zegarek pochodzi). prosze o jakies sugestie, co moglo sie stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moonkey

niestety po kilkunastu minutach znowu stanal. :roll:. i nie moge go ruszyc :cry:

 

// sam sie ruszyl... :shock:... albo jak go podnosilem to cos w nim drgnelo, albo to byla Boza pomoc. na razie skoncze pisac bo tylko forum zasmiecam. zdam relacje jutro jak go jeszcze poobserwuje, moze mu przejdzie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Chyba musisz z nim isc do doktora :wink: I jak tu nie wierzyć w tę Duszę!

Może niedelikatnie się z nim obchodziłes i sie obraził!To teraz poglaskać przytulić,a jak nie pomoże to doktora-tylko dobrego,nie "bateryjkarza" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moonkey

no i nie chce ruszyc:(. rusza na kilka - kilkadziesiat sekund kiedy nakrece na maxa koronke, potem troche lazi w miejscu i staje. czasem rusza tez jak w niego stukne (apropos delikatnosci :lol: ). nie wydaje mi sie zebym zrobil mu cos niedobrego... ale... napisze co moglem zrobic:

 

1. moglem dotknac przez przypadek ta sprezynke pod regulatorem (nie wiem jak to sie nazywa, to jest ten wlos, czy co?), lub to kolko ktore sie kreci tam i spowrotem (balans?). ale nie widac uszkodzen mechanicznych. zegarek regulowalem koncem dlugopisa (palec za duzy do takich zabaw, a sprzetu w domu nie mam:(), czy mozliwe, ze ten koniec dlugopisu sie namagnetyzowal i przez to przeniosl swoj ladunek na reszte zegarka? jesli tak, to czy mozna go rozmagnetyzowac nie rozbierajac go, w warunkach domowych? jak sie wogole taki proces odbywa?

 

i podstawowe pytanie: ile powinna kosztowac naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zegarmistrza :idea:

Żaden magnetyzm nie uszkodził tego zegarka - to pewne.

 

Nie mogę powstrzymać się od następującego pytania :lol:

Czy długopis używany do regulacji nadal działa :?: :twisted: :wink:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie o cenę naprawy jest prosta.

Cena ta zależy od tego, co udało się Tobie zepsuć.

Jeśli masz czas, zajrzyj do książki "Mechanizmy zegarowe". Tam w rozdziale o regulatorach balansowych można obliczyć przyrost dobowy odchyłki spowodowany zmianą długości sprężyny włosowej o np. 0.1 mm.

Zapewniam Cię, że się zdziwisz.

 

Pozdrawiam

 

Staszek


Staszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.