Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LKK

(Nie)dokładność 7s26 w Seiko007

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem ostatnio test dokładności Seikacza i wyszło, że po tygodniu zegarek późni mi 82 sekundy :)

Przez cały czas noszony był na ręce, nie zdejmowany na noc i przez 90% czasu w temperaturze pokojowej.

Zastanawiam się czy warto oddawać go do regulacji i czy można oczekiwać poprawy? Na forum widziałem, że u niektórym ten sam mechanizm w ciągu tygodnia ma tylko kilka sekund różnicy.

Zegarmistrz z kolei powiedział, że to tani zegarek bez kompensacji, wyniki są w normie i tak ma być. Wspomniał jeszcze, że samo otwarcie może wyrządzić większe szkody :)

Z drogimi mechanikami nie miałem do czynienia, ale zastanawiają mnie te niewielkie odchyłki w zegarkach u kolegów z forum.

Co o tym sądzić?

 

Wyniki z pomiarów:

1 dzień -10 s

2 dzień -10 s

3 dzień -13 s

4 dzień -10 s

5 dzień -13 s

6 dzień -13 s

7 dzień -13 s

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

U mnie robi tak samo, nie wiem czy to norma czy nie, ale mi to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy koledzy faktycznie chwalą się dokładnością na poziomie kilku sekund na dobę. Myślę, że 10 s. to całkiem dobry wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza jest regularnosc odchylki a u Ciebie jest ona bardzo dobra - pozni REGULARNIE kolo 10s. Mozna go wiec wyregulowac, zeby nie poznil. Pytanie czy Ci to przeszkadza? Mnie poznienie by przeszkadzalo...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwazniejsza jest regularnosc odchylki

 

Dokładnie.

Zegarek równo późni, myślę, że spokojnie da się wyregulować aby był znacznie dokładniejszy (domyślam się także, w którym zakładzie zegarmistrzowskim byłeś :))

 

Swoją drogą 10 sek na minus - nie jest źle, ale po co nie mieć lepiej i to na plus.

Je również szczerze wolę gdy zegarek śpieszy niż późni i zdecydowanie wolałbym te 10 sek na plus :).

 

Mój seiko z 7s26 robił: +7 sek na 24h


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje monstery robiły nawet więcej, ale samuraj coc to tylko modyfikacja 7s26 - gubi tyle, że czasem przez 2 tygodnie go nie ruszam....bo o pół minuty przestawiał nie będę :)

 

PS

Ja wolę jak późni - leniwy jestem - wolę dać minutę do przodu niż 23h i 59 min. :D kręcić, kręcić, potem korygować jeszcze datownik.....strata czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolegami - regularność chodu jasno pokazuje, że można wyregulować fajniutko, co wydaje się logiczne.

Pytanie laika - co to jest "kompensacja"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wolę jak późni - leniwy jestem - wolę dać minutę do przodu niż 23h i 59 min. kręcić, kręcić, potem korygować jeszcze datownik.....strata czasu

Myślę. że minutę można skorygować do tyłu bez żadnego ryzyka, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam ze specjalistą nie jestem ale sądze ze porównujac swoje 007 do kolegów powinneś wziąść tez pod uwagę czy ta różnica w dokładności nie wynika z rodzaju użytkowania tzn.:

-ty użytkujesz cały czas na ręku

-koledzy przez 12h noszą a na pozostałe 12h odkładają na pułkę koronką do góry, szkłem do góry itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal codziennie notuję wskazania 7s26 i przestały być regularne, jest tendencja do wzrostu opóźnienia. Aktualnie, po 26 dniach testu odchyłka od wzorca wynosi -412 s (-6 min 52 s), a największa dobowa różnica wyniosła -25 s.

 

Dalsze wyniki pomiarów:

8 dzień -15 s

9 dzień -12 s

10 dzień -13 s

11 dzień -12 s

12 dzień -16 s

13 dzień -15 s

14 dzień -18 s

15 dzień -15 s

16 dzień -15 s

17 dzień -15 s

18 dzień -16 s

19 dzień -18 s

20 dzień -18 s

21 dzień -17 s

22 dzień -24 s

23 dzień -24 s

24 dzień -20 s

25 dzień -25 s

26 dzień -22 s

 

Utraty minuty w ciągu 2.5 dnia mnie nie cieszy :lol: zwłaszcza że u niektórych ten sam mechanizm osiąga świetne rezultaty. Nie wiem jakie są granice normy?

Z zegarkiem obchodzę się jak z jajkiem, warunki w jakich pracuje też się nie zmieniły i są stałe, a tu takie zachowanie..

 

Kortyzol: W którym? :)

bEEf: Mnie kompensacja kojarzy się z równoważeniem działań, więc w przypadku zegarka pewnie chodzi o temperaturę wpływającą na dokładność chodu :rolleyes: ale jak wszyscy tu powtarzają, że nie są specjalistami, to ja wiem pewnie najmniej ;] Nie wiem jakie sprzęty mają taką funkcję, ale z cen które usłyszałem to raczej nie jestem na nie raczej targerem. Nie mniej chciałbym, żeby zegarek bez tej kompensacji chodził dokładnie, ale może za te 500 zł to niemożliwe...

GORKY8: Czyli lepiej odkładać zegarek? Wydawało mi się, że im dłużej jest noszony tym lepiej, bo jest stale nakręcany. Inna sprawa, że nie lubię mieć nagiego nadgarstka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to troche dużo,

ja bym regulował. Tym bardziej że wyniki są dosyć powtarzalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej odkładać to nie wiem. Ja na przykład i w nocy bez zegarka na reku bym nie wytrzymał.

 

Chodzi o to ze zegarek w każdej z poszczególnych pozycji koronko do góry, szkłem do góry itp. może mieć inną odchyłkę

dajmy taką sytuację nosony na reku twój zegarek spieszy 13sek a odłożony na noc koronką do góry puzni 10s to podsumowójąc daje 24h odchyłkę -3sek.

o ile pamietam jest taka maszyna ale niepamiętam jak się nazywa co można na niej sprawdzić odchyłki w poszczególnuch pozycjach.

bieglejsi forumowicze powinni wiedziec jak się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddał bym do regulacji ewentualnie pochodził bym jeszcze z miesiąc :-) i jeśli było by cały czas tak samo to oddał bym do regulacji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronokomperator... chyba o tą maszynkę do testów dokładności chodzi :)


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.