Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, hugo012 napisał(-a):

Na żywo wygląda znacznie lepiej, ciężko telefonem złapać ciekawy AR i czerń emalii.

 

O, takiego szukam! :D Może już Ci się znudził? ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie jestem na tym etapie. Może jak zdobędę kiedyś Brightza w podobnej kopercie na mechanizmie 4s, ale i tak wątpię. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, unadarek napisał(-a):

przeglądałem - komuś z 8 sekund do przodu waliła  - według producenta -+ 15s. - jak Masz tyle to ok tyle to może być dzięki !

 

Producenci mechanizmów z reguły podają dopuszczalne odchylenia z "zapasem". Większość mechanizmów da się zresztą wyregulować do większej precyzji nawet w sytuacji, kiedy odchyłka mieści się w granicach tolerancji.

 

Nie rozumiem z kolei, co masz na myśli pisząc "jak Masz tyle to ok tyle to może być dzięki !". Zegarkom, które sprzedaję, nie robię pomiarów, bo musiałbym nic innego w życiu nie robić.  ;) Zegarkom, które sam użytkuję prywatnie również nie robię pomiarów, bo mnie to całkowicie yebye - i tak zmieniam zegarki nawet w ciągu dnia, więc dopóki jakiś grat nie będzie chciał ruszyć nawet pomimo kilku prób uruchomienia, mało mnie to rusza. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hugo012 napisał(-a):

Nie, jeszcze nie jestem na tym etapie. Może jak zdobędę kiedyś Brightza w podobnej kopercie na mechanizmie 4s, ale i tak wątpię. :D

 

giphy.gif

 

Ale gdyby jednak coś kiedyś... to pamiętaj o mnie ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Producenci mechanizmów z reguły podają dopuszczalne odchylenia z "zapasem". Większość mechanizmów da się zresztą wyregulować do większej precyzji nawet w sytuacji, kiedy odchyłka mieści się w granicach tolerancji.

 

Nie rozumiem z kolei, co masz na myśli pisząc "jak Masz tyle to ok tyle to może być dzięki !". Zegarkom, które sprzedaję, nie robię pomiarów, bo musiałbym nic innego w życiu nie robić.  ;) Zegarkom, które sam użytkuję prywatnie również nie robię pomiarów, bo mnie to całkowicie yebye - i tak zmieniam zegarki nawet w ciągu dnia, więc dopóki jakiś grat nie będzie chciał ruszyć nawet pomimo kilku prób uruchomienia, mało mnie to rusza. :)

nie pisałem żebyś sprawdzał, ale ludzie czasem nosząc zegarek znają odchyłki jego i konkretnie mi o tę sellite chodziło- zegarek też fajny -  chciałem jakieś informację od użytkownika z pierwszej ręki  a nie z opisów - wiem że mechaniczny mechanicznemu nie równy - ale jakiś poziom ustawienia to one maja wychodząc w fabryki - a pytam bo nie chcę  potem lecieć do zegarmistrza  którego nie mam nawet w mojej miejscowości - jeśli ma w zakresie  + -  15 s to jest w miarę i to chciałem się dowiedzieć  - ok  - ogólnie dzięki  za info  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, unadarek napisał(-a):

nie pisałem żebyś sprawdzał, ale ludzie czasem nosząc zegarek znają odchyłki jego i konkretnie mi o tę sellite chodziło- zegarek też fajny -  chciałem jakieś informację od użytkownika z pierwszej ręki  a nie z opisów - wiem że mechaniczny mechanicznemu nie równy - ale jakiś poziom ustawienia to one maja wychodząc w fabryki - a pytam bo nie chcę  potem lecieć do zegarmistrza  którego nie mam nawet w mojej miejscowości - jeśli ma w zakresie  + -  15 s to jest w miarę i to chciałem się dowiedzieć  - ok  - ogólnie dzięki  za info  

 

Mechanizmy produkcji ETY, Sellity, itp., jeżeli nie są USZKODZONE, zawsze pracują poprawnie. Innymi słowy, to BARDZO BEZPIECZNY wybór. Możesz - jak wspomniałem - w razie ewentualnego niezadowolenia z POPRAWNEJ i ZGODNEJ Z DEKLAROWANYMI PARAMETRAMI - pracy takiego mechanizmu, spróbować go "podregulować". Natomiast nie ma tu ŻADNEGO ryzyka, jeżeli chodzi o sam mechanizm jako taki - to nie jest jakiś "no name" złożony w Tajlandii na wakacjach.  ;)

 

Jeżeli ktoś bez sprawdzania odpowiednim softwarem (albo i hardwarem ;) ) zna dobową odchyłkę mechanizmu w swoim zegarku, to znaczy, że JUŻ dzieje się coś "mocno nie halo".  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Mechanizmy produkcji ETY, Sellity, itp., jeżeli nie są USZKODZONE, zawsze pracują poprawnie. Innymi słowy, to BARDZO BEZPIECZNY wybór. Możesz - jak wspomniałem - w razie ewentualnego niezadowolenia z POPRAWNEJ i ZGODNEJ Z DEKLAROWANYMI PARAMETRAMI - pracy takiego mechanizmu, spróbować go "podregulować". Natomiast nie ma tu ŻADNEGO ryzyka, jeżeli chodzi o sam mechanizm jako taki - to nie jest jakiś "no name" złożony w Tajlandii na wakacjach.  ;)

 

Jeżeli ktoś bez sprawdzania odpowiednim softwarem (albo i hardwarem ;) ) zna dobową odchyłkę mechanizmu w swoim zegarku, to znaczy, że JUŻ dzieje się coś "mocno nie halo".  ;)

dzięki i o taki konkret mi chodzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Dobra, poddaję się - meandry Twoich subtelnych niedomówień mnie przerastają.  ;)

 

 

 

Ważę w zasadzie każde słowo, co nie jest łatwe szczególnie przy mojej gadatliwości. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Dane z Caliber Corner może warto przejrzeć: https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw210-1/
 
 

O gustach, przemyśleniach i wyborach raczej ciężko dyskutować - każdy ma swoje :-)

Jedni lubią dużo i chińskie, inni mało i firmowe - ważne by każdy znalazł dla siebie to co lubi najbardziej i był zadowolony z swojego wyboru


Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alpaczino napisał(-a):

👌 Uwielbiam detale. :rolleyes:

 

Hurt daje więcej. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

A cóż to jest..?  :D  ;)

 

Jest to Tudor Black Bay Fifty-Eight z manufakturowym mechanizmem certyfikowanym przez Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, zwanym kalibrem MT5402, o ilości kamieni nie mniejszej i nie większej niż 27, a także rezerwą chodu obejmującą niemal 70 godzin ciągłej pracy mechanizmu :D 

 

2 godziny temu, petruss napisał(-a):

@dodge66 Fajowa ta nowość👍

 

Dzięki! ^_^

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Luke102 napisał(-a):


O gustach, przemyśleniach i wyborach raczej ciężko dyskutować - każdy ma swoje 🙂

Jedni lubią dużo i chińskie, inni mało i firmowe - ważne by każdy znalazł dla siebie to co lubi najbardziej i był zadowolony z swojego wyboru


Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Dyskusja ma sens pod takimi warunkami, że: dyskutujący kontrolują emocje, potrafią słuchać i mówić w sposób komunikatywny.

Taka złota myśl :) 

2 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

 

Jest to Tudor Black Bay Fifty-Eight z manufakturowym mechanizmem certyfikowanym przez Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, zwanym kalibrem MT5402, o ilości kamieni nie większej i nie mniejszej niż 27, a także rezerwą chodu obejmująca niemal 70 godzin ciągłej pracy mechanizmu :D 

 

 

Gratuluję nabytku. Ciekawi mnie jak często ten mechanizm wymaga wizyty kontrolnej u specjalisty i jakiego rzędu koszty są z tym związane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję nabytku. Ciekawi mnie jak często ten mechanizm wymaga wizyty kontrolnej u specjalisty i jakiego rzędu koszty są z tym związane. 

 

Dzięki :) Z tego co pamiętam Tudor sugeruje serwis co 5-10 lat, natomiast koszt zależy od wymaganej pracy oraz użytych części. Póki co obowiązuje 5-cio letnia gwarancja :D

Edytowane przez dodge66
Dubel

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.