Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

@ladek22

Widzę, że nie tylko mi odbiło na punkcie Delban :).  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma się nad czy zastanawiać. Trzeba zacząć zbierać, a jak na razie jest z czego wybierać i to w całkiem przyzwoitych cenach. A pamiętać też trzeba, że obok Atlanticów i Dox były to najczęściej spotykane szwajcarskie zegarki w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, na zakup których "Obywatel" musiał przeznaczyć bardzo często całą miesięczną pensję. Więc to też kawałek polskiej historii związanej z średnią klasą "szajcarów".   

Miałem zamiar sprezentować  sobie takie cudeńko  na Gwiazdkę ale ostatecznie wybór padł na  kwarcowego Atlantica.

Może ten egzemplarz (Delbana) znudzi Ci się na wiosnę? ;-)

Edytowane przez pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ladek22

Widzę, że nie tylko mi odbiło na punkcie Delban :).  

Mam tylko jedną Delbanę. Sentyment do tej marki mam od wspomnień z dzieciństwa. U nas w domu była kiedyś Delbana po dziadku. Teraz już chyba nie do odnalezienia. Tę mam z forumowego bazarku :)  

 

 

Kalendarze KMZiZ jeszcze są i można nabywać!!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90561-kalendarz-biurkowy-na-2014-rok/page-9


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było i u mnie. Inspiracja do zbierania właśnie tej marki był fakt posiadania tego zegarka przez mojego ojca. Miło wracać wspomnieniami do chwil jakże przyjemnych z naszej młodości, gdy pragnienie posiadania szwajcarskiego zegarka musiało być zaspokojone chwilowym " ponoszeniem" zegarka ojca, a jak pozwolił nakręcić to już było święto :).    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do świąt Delbany :)

post-57210-0-02483500-1387270009_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ladek22

Widzę, że nie tylko mi odbiło na punkcie Delban :).  

 

 

Coś w nich jest! Moja żona, od kiedy dostała ode mnie Delbankę na Mikołaja, praktycznie nie ściąga jej z ręki. A ileż już usłyszała pochwał i podziwów od koleżanek z pracy (obwieszonych Calvinami, Kleinami, Guess'ami, Fossil'ami etc.). :D

post-46051-0-53812700-1386154273_thumb.jpg

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na nowy pasek…

01oy.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztp0.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było i u mnie. Inspiracja do zbierania właśnie tej marki był fakt posiadania tego zegarka przez mojego ojca. Miło wracać wspomnieniami do chwil jakże przyjemnych z naszej młodości, gdy pragnienie posiadania szwajcarskiego zegarka musiało być zaspokojone chwilowym " ponoszeniem" zegarka ojca, a jak pozwolił nakręcić to już było święto :).    

Ja dostawałem do nakręcenia wujowego "ruska". Chyba Łucza albo może to było coś innego? Później był bum na "elektroniki", które dziś też już są klasykami. To było przecież tak niedawno. Leci ten czas!

 

Dziś tak:

post-44476-0-92180700-1383126098_thumb.jpg

 

 

Zamawiajcie kalendarze KMZiZ 2014, bo jeszcze są!!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90561-kalendarz-biurkowy-na-2014-rok/page-9


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w nich jest! Moja żona, od kiedy dostała ode mnie Delbankę na Mikołaja, praktycznie nie ściąga jej z ręki. A ileż już usłyszała pochwał i podziwów od koleżanek z pracy (obwieszonych Calvinami, Kleinami, Guess'ami, Fossil'ami etc.). :D

Delbany mają niepowtarzalną urodę, zwłaszcza te stare modele!!

 

 

 

 

Zamawiajcie kalendarze KMZiZ 2014, bo jeszcze są!!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90561-kalendarz-biurkowy-na-2014-rok/page-9


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte to najciekawszy czas dla Delbany i utrzymane w jednakowym, dobrym stylu zegarki. IMHO


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 50-60 to na pewno lata świetności delbany choć ja mam sentyment do serii classic z przełomu lat 80/90 takich jak ta z linku http://www.mechanikus.hu/w_Del.htm

Miałem kiedyś podobną tylko z arabskimi indeksami ale gdzieś w mroku dziejów mi zaginęła a szkoda bo chętnie bym do niej czasem wrócił:)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz (Ja)Jacek gust :)... specyficzny ;)

 

hehe, ten pasek wygląda jak mózg po trepanacji albo wnętrze żołądka . Obrzydlistwo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień żółtej wskazówki:

0j4k.jpg
 


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.