Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

I w Chinach ;-)

W Chinach mają rejestrację, możesz sprawdzić na WIPO.

 

Odnosząc się do tego konkretnego przypadku wydaje mi się że sprawa i tak jest jasna tak długo jak na zegarze nie pojawia się napis PANERAI. Nawet ci którym z daleka wydawało się że kolaga ma PAMa zostaną po chwili wyprowadzeni z błędu i pomyślą co im dyktuje rozum ( logo or no logo ) .

Tylko, że Marina Militare jest również znakiem zastrzeżonym Panerai, wykorzystywanym przez Panerai na ich produktach i kojarzonym z Panerai. A zatem między zegarkiem wyglądającym jak Panerai z napisem Panerai Luminora, a zegarkiem wyglądającym jak Panerai z napisem Marina Militare nie ma naprawdę zbyt dużej rożnicy.

 

I w kontekście reszty Twojego wpisu, jak już to zaznaczyłem, nie mam nic przeciwko Parnisowi czy "marynkom" bez loga (czy też z innym, nienaruszającym prawa logiem). To bardzo dobrze, że są tańsze zamienniki takich marek i tak naprawdę sądzę, że działają one na korzyść tych marek (przyzwyczajają osobę do pewnej stylistyki, a gdy ta będzie mogła sobie finansowo pozwolić na wyższą jakość i renomę, to kupi pierwowzór). Jednak niech te zegarki wyraźnie różnią się (logotypem choćby właśnie) od oryginału i nie łamią prawa. W innym przypadku jest to bowiem po prostu podróbka taka sama jak Rolex Datejust bez daty na kwarcowym werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest Panie Piotrze poluzuj Pan rajtuzy ;)

Gdy piszesz o rajtuzach, to pewnie sam jeszcze trzymasz majty w zębach, żeby nie spadły, bo niby dlaczego nie rozumiesz prostej wydawałoby się rzeczy:

piszemy na temat


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu parę stron bicia piany o nic...ciekawe, czy kiedyś się to znudzi :)

Sezon ogórkowy ?

Gdyby był tam napis bambino to już nie byłby problem ?

Czyli nie pomysł, a nazwa jest problemem...

Jak to się nazywa....

:ph34r:


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec weekndu jeszcze raz..(nie załączyło mi wcześniej zdjęcia) i żeby zmienić temat dyskusji:)

post-62845-0-58682200-1407706155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu parę stron bicia piany o nic...ciekawe, czy kiedyś się to znudzi :)

Sezon ogórkowy ?

Gdyby był tam napis bambino to już nie byłby problem ?

Czyli nie pomysł, a nazwa jest problemem...

Jak to się nazywa....

:ph34r:

 

Może i bicie piany, ale w moim zegarkowym świecie, a staram się by i w życiu takie "problemy" były albo białe albo czarne. Albo zegarek jest, albo nie jest podróbką. To, że zegarki są do siebie podobne, czy też czerpią wzorce z popularnych marek czy modeli stało się czymś powszechnym, nie zabronionym prawnie i przez wszystkich chyba zaakceptowane, a przynajmniej tolerowane. Niemniej jednak są pewne elementy konstrukcyjne, które są bardzo charakterystyczne i jednoznacznie identyfikują się z marka czy modelem. Takim elementem z pewnością jest osłona i uszczelnienie koronki w zegarkach Panerai. Przeglądam katalog, zatrzymuję się na modelu PAM00305 i mamy prawie identyczną kopertę, uszczelnienie koronki, bezela, wskazówki, indeksy na tarczy jak MM. Trudno tu mówić o zapożyczeniu czy stylizacji, mamy raczej kalkę inaczej opisana na tarczy. Czy zmiana napisu wystarczy by uznać w tym przypadku, ze nie jest to podróbka Pama, bo przecież już z taką pieczołowitością nie inspirowano się przy produkcji mechanizmu ??Mało tego gdyby nie było napisu MM to już byłoby OK?. Warto by było może nie w tym wątku rozstrzygnąć problem MM do końca. Pozostaje jeszcze jedna bardzo osobista kwestia, a mianowicie czy chciałbym nosić zegarek tak bardzo podobny do Rolexa, że wprowadzałby swoim wyglądem innych w błąd, ale nas samych z pewnością nie. Na to ostatnie pytanie odpowiedzieć musi sobie już każdy z nas.  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego inspiracja, a co innego kalka. Dla mnie wszystkie kalki są "be", ale to moje zdanie, z którym jak napisałem w poprzednim poście mogę nawet pozostać w osamotnieniu i to mi nie przeszkadza. Chodziło mi o jednoznaczne rozstrzygniecie tego dylematu w aspekcie prawnym, nie moralnym bo to ja mam już za sobą.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Gratulacje. Zegarek to wyjątkowy brzydal.

Dziękuję, miło jest usłyszeć tak konstruktywną krytykę od takiej ikony stylu jak Pan.

 

Jak steinhart kopiuje suba to nikomu jakoś to nie przeszkadza. Jedne kalki są ok, a inne be?

Może to przejaw rasizmu? Steinhart'y, Daovsy mają na tarczy swiss made, a parnisy, homary produkowane są przez osoby o skośnych oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może to przejaw rasizmu? Steinhart'y, Daovsy mają na tarczy swiss made, a parnisy, homary produkowane są przez osoby o skośnych oczach...

 

Może nieraz warto się zastanowić, przed pisaniem takich opinii, i bardziej skupić się na prawnym aspekcie tego przypadku.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wyglądający łudząco podobnie do oryginału,bez względu jaki będzie miał napis na tarczy ,to wg mojej opinii  podrabiany maszkaron.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dziękuję, miło jest usłyszeć tak konstruktywną krytykę od takiej ikony stylu jak Pan.

 

Może to przejaw rasizmu? Steinhart'y, Daovsy mają na tarczy swiss made, a parnisy, homary produkowane są przez osoby o skośnych oczach...

Gdyby Steinhart zamiast "Steinhart" na tarczy miał napisane "Submariner Superlative Chronometer" to też bym go potępiał (choć nie wiem, czy sub jest zarejestrowanym znakiem towarowym tak jak MM, to wciąż byłoby to podszywanie się pod inną markę). Ponieważ jednak Steinhart ma napisane Steinhart, zaś Parnis ma Parnis to nie mam z nimi problemu - nie chciałbym mieć takiego zegarka, ale nie przeszkadza mi, jak komuś innemu odpowiada. Co innego, gdy mowa o podróbce, która każdym elementem próbuje się podszyć pod pierwowzór. A że te akurat zazwyczaj są one produkowane w chinach to inna sprawa.

 

Akceptując takie zegarki jak MM niedługo doczekamy się tutaj zalewu Rolniksów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Gdyby Steinhart zamiast "Steinhart" na tarczy miał napisane "Submariner Superlative Chronometer" to też bym go potępiał (choć nie wiem, czy sub jest zarejestrowanym znakiem towarowym tak jak MM, to wciąż byłoby to podszywanie się pod inną markę). Ponieważ jednak Steinhart ma napisane Steinhart, zaś Parnis ma Parnis to nie mam z nimi problemu - nie chciałbym mieć takiego zegarka, ale nie przeszkadza mi, jak komuś innemu odpowiada. Co innego, gdy mowa o podróbce, która każdym elementem próbuje się podszyć pod pierwowzór. A że te akurat zazwyczaj są one produkowane w chinach to inna sprawa.

 

Akceptując takie zegarki jak MM niedługo doczekamy się tutaj zalewu Rolniksów...

W takim razie ok. Zmyję więc sobie acetonem ze dwie literki z napisu na tarczy tak, żeby życie osobom podejmującym ten temat stało się lżejsze i wtedy już wszystko powinno być przepisowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ok. Zmyję więc sobie acetonem ze dwie literki z napisu na tarczy tak, żeby życie osobom podejmującym ten temat stało się lżejsze i wtedy już wszystko powinno być przepisowo.

tak zrób,nie innaczej......ale dalej będzie to żałosne


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

 

Kto zgadnie skąd to :D

AIwLbiv.jpg

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

 

Kto zgadnie skąd to :D

AIwLbiv.jpg

 

Duński Legoland...co wygrałem? ( może być zegarek ze zdjęcia :-)


mało piszę, sporo czytam... dużo się uczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak steinhart kopiuje suba to nikomu jakoś to nie przeszkadza. Jedne kalki są ok, a inne be?

 

Temat wielokrotnie wałkowany. Każde rżnięcie cudzych wzorów jest be, nie ma znaczenia czy to MM, Parnis, Steinhart, Davosa, czy inny. Noszenie tego to już indywidualna sprawa. Nie ma zakazu, ale pokazując to na forum publicznym warto mieć świadomość, że odczucia widowni będą ambiwalentne.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

.

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.