Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Bugs - nikt nie pisał, że poniewiera zegarami. Gwarantuję Tobie, że gdybyś miał jeden zegarek to zapięcie wyglądałoby po roku tak samo jak moje bo jest ono efektem codziennego użytkowania (bez używania w sporcie). Co do nurkowania to zupełnie się nie zgodzę bo to tak trochę jak z tym przykładem Porsche który podałeś. Kupiłem sobie Porsche ale na tor nim nie pojadę bo się jeszcze opony zniszczą albo klocki szybciej będę musiał wymienić. Wówczas człowiek staje się niewolnikiem rzeczy albo poprostu go nie stać na produkt który nabył.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tu nie chodzi o brak szacunku do pieniędzy, tylko o zdrowe podejście do przedmiotu codziennego użytku, który z natury rzeczy narażony jest na zużycie i mniejsze lub większe uszkodzenia.

Chyba, ze ktoś kupuje zegarek żeby trzymać go w pudełku i zakładać tylko do zdjęcia. Mi to nie przeszkadza- co kto lubi;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle to odebrałeś.

Nie chodzi o to, że ot tak można sobie 20k wyrzucić, a chodziło raczej o to, że to żaden okaz kolekcjonerski i bez problemu można go odkupić w najgorszym przypadku ;)

Nie wszyscy kupują zegarki żeby jak najmniej stracić i nadal podtrzymuję zdanie, że Kolega ma zdrowe podejście.

Ja np. noszę zegarek na plaży, na basenie, jeżdżąc na rowerze (nie jest to jazda ekstremalna, a rekreacyjna) itd., czy to oznacza, że jestem nonszalancki?

Idąc dalej tym tropem, po co kupujecie droższe samochody, przecież w każdej chwili ktoś Wam może przywalić, albo sami możecie zarysować, ktoś może ukraść. Po co kupujecie drogie domy, przecież może ulec zniszczeniu podczas pożaru itd.

Z życia trzeba się cieszyć, a nie stresować nawet najdrobniejszą pierdołą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - rozumiem Twoje racje, nie chcę ciągnąć offtopa ale uważam że akurat luksusowe zegarki tylko teoretycznie mogą służyć do np. pływania czy nurkowania i oszczędzanie im urazów nie świadczy o byciu niewolnikiem rzeczy tylko o rozsądku właściciela. Właściciela którego stać na produkt być może właśnie dlatego, że nie marnuje beztrosko swoich pieniędzy i mogąc pływać w Rolku wybiera G-shocka - dzięki temu Rolek trzyma wartość i nie wymaga serwisów ;)

 

Krystian - to jest dobre pytanie, po co... - czytam właśnie Veblena żeby się dowiedzieć :)

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki używamy zgodnie z ich przeznaczeniem -czyli nosimy ;)

Jeden parkuje na krawężniku brudny samochód,inny czysty na miejścu parkingowym :)

Wybór należy do Ciebie...

Szkoda gadać panowie.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten rozsądny właściciel może również przywalić drogim zegarem przypadkiem w drzwi/szybę i mieć takie same uszkodzenia jak podczas ekstremalnego traktowania i wracamy do punktu wyjścia. Akurat Pablo gdzieś przywalił w skałki swoim ale jestem pewien, że amatorskie nurkowanie w takim zegarze w 95% kończy się bez jakichkolwiek głębokich rys. Niech każdy wydaje pieniążki jak chce i traktuje nabyte produkty w swój indywidualny sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

nadal Laco Rostock

 

1_zpsvokjfcdz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek bez twojej pomocy bym jej raczej nie miał  :)

post-41915-0-36578700-1436604605_thumb.jpg

Edytowane przez 13lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ab563c0417857f7979ea006ace116006.jpg

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek bez twojej pomocy bym jej raczej nie miał  :)

Jak się sprawuje? :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam zdanie, że to zdrowe podejście i nie zgadzam się z Twoim.

Nikt przecież specjelnie nie robi sobie rys na zegarku, ale użytkując go normalnie takie rysy mogą się przytrafić.

Co prawda mi akurat się nie zdarzyło żeby coś więcej niż mikro ryskę wyłapać, ale ludzie mają różne tryby życia.

Dla mnie noszenie zegarka z przyjemnością, a nie ze strachem, że coś się może zdarzyć jest najfajniejsze.

Gdybym miał chodzić i się stresować, że może złapię jakąś ryskę to odpuściłbym całkowicie to hobby, bo co to za frajda.

Co do wcześniejszej wypowiedzi Kolegi to przecież widać, że pisał to żartobliwie i nie ma się co obruszać.

 

Ps. Kolego Bugs masz bardzo fajny zegarek. Gdybyś kiedyś sprzedawał daj znać.

Ciekawa dyskusja się zrobiła! Dla mnie filozoficznie to temat pt. Czy to ja noszę zegarek czy zegarek nosi mnie. Kupno zegarka w tej cenie jest absurdalne samo w sobie, ale skoro jesteśmy tutaj i jeszcze o zegarkach dyskutujemy, to widać ze wszyscy ten absurd umiemy sobie racjinalizowac :)))

 

Noszę Omegę codziennie, pracuje przy komputerze i tak się rysuje od biurka. Mógłbym go nie nosić ale bardzo go lubie. Do sportu i na imprezy noszę ci innego ale zawsze tęsknię za jakością tej PO :)

 

Zapięcie nowe kosztuje 250 PLN, polerka pewnie 50 PLN. Jak kupujesz zegarek za kilkanaście tysięcy to jest szansa że cię na to stać.

 

A co do Porsche to jeżdżę hulajnoga do pracy, ale moim ideałem jest porsz Hanka Moody :)

 

Pozdrawiam i jak jak najmniej framug życzę bo ich to się chyba każdy obawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz taką cenę zapięcia, bo chyba Ci się coś pomyliło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem o zapięcie z Omega 300m bo tam jest coś jak glide lock (niestety nie pasuje do PO) i tam była cena jakoś koło 300 PLN. Ale może konfabuluje bo to było jakiś czas temu a finalnie jej nie kupowalem ;) Ale sprawdzę aż z ciekawości przechodząc koło Omegi przy okazji i dam znać.

 

Edit: sprawdziłem 1000 PLN wow, no dobra to nie jest cena obiadu :)) Ale serio w Swatch Group pani mi powiedziała 300 PLN więc założyłem że bez glide jest tańsza. No cóż wszyscy znamy serwis SG...

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiało być bardzo, bardzo dawno temu :)

Jak dasz radę przy okazji sprawdzić to daj znać, ale moim zdaniem jakbyś dołożył "1" przed cyfrą, którą podałeś byłbyś dużo bliżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.