Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Certyfikat chronometru przysługuje również zegarkom kwarcowym,mają go np. niektóre kwarcowe Omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to przyznaję sie do błędu, zresztą nikogo nie chciałem tu atakować, tylko dalej nie rozumiem pytania Nowego, czy on nie wie jaki ma zegarek :?: O co chodziło mu w tym pytaniu czy to kwarc czy automat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

;););)

:twisted: :twisted: :twisted: ]

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tessio, przecież Nowy pytał o zegarek ze zdjęcia - a to nie jest jego zegarek, tylko Artisana ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
Jeżeli tak, to przyznaję sie do błędu, zresztą nikogo nie chciałem tu atakować, tylko dalej nie rozumiem pytania Nowego, czy on nie wie jaki ma zegarek :?: O co chodziło mu w tym pytaniu czy to kwarc czy automat ?

 

Ha, widzę że wywiązała tu się mała dyskusja. Ja mam oczywiście mechaniczny ale jest taki sam model kwarcowy (też z napisem chronometr) i właściwie niczym zewnętrznie on się nie różni - tylko skokiem wskazówki sekundnika. Co więcej - w kilku sklepach widziałem tylko modele kwarcowe do sprzedaży więc wnoszę, że są one popularniejsze. Stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
No to od razu trzeba tak było ;)

 

:wink: ;)

 

A swoją drogą to zaczynam mieć chrapkę na jakiegoś kwarca... Nie chronometr ale jakiś ładny zegarek na skórzanym pasku. Chyba się skuszę na Atlantica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po takiej Omedze ( ten model, który masz, to jest jedno z moich marzeń zegarkowych 8) ) i chyba pisałeś, że posiadasz jeszcze ML, chyba nie skusiłbym się na Atlantica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
Ja po takiej Omedze ( ten model, który masz, to jest jedno z moich marzeń zegarkowych 8) ) i chyba pisałeś, że posiadasz jeszcze ML, chyba nie skusiłbym się na Atlantica...

 

Nie mam ML ;) Ale ciągle szukam drugiego zegarka - eleganckiego, na pasku skórzanym i najlepiej kwarcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
Ale ciągle szukam drugiego zegarka - eleganckiego, na pasku skórzanym i najlepiej kwarcowego.

 

to może taki ?

 

sp_11.jpg

 

piotrek

 

Wiem, że to wyższa półka - ale (nie obraźcie się) japończycy są dobrzy tylko w szpiegostwie przemysłowym, miniaturyzacji i pokemonach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiem, że to wyższa półka - ale (nie obraźcie się) japończycy są dobrzy tylko w szpiegostwie przemysłowym, miniaturyzacji i pokemonach...

 

Uważaj, pisząc tego typu słowa na tym Forum, ryzykujesz bardzo wiele. Pamiętam dysputę na temat producentów zegarków rodem ze Szwajcarii i Japonii. Dostało mi się, bo odważyłem się zdecydowanie opowiedzieć po stronie firm szwajcarskich. Uważaj Nowy, tutaj Credor to prawie jak świętość. Krytykować NIE WOLNO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
Wiem, że to wyższa półka - ale (nie obraźcie się) japończycy są dobrzy tylko w szpiegostwie przemysłowym, miniaturyzacji i pokemonach...

 

Uważaj, pisząc tego typu słowa na tym Forum, ryzykujesz bardzo wiele. Pamiętam dysputę na temat producentów zegarków rodem ze Szwajcarii i Japonii. Dostało mi się, bo odważyłem się zdecydowanie opowiedzieć po stronie firm szwajcarskich. Uważaj Nowy, tutaj Credor to prawie jak świętość. Krytykować NIE WOLNO ;)

 

Przykro mi - ja tylko wyrażam swoje zdanie. Nie można porównywać np. Hondy do Harleya, Subaru do Alfa Romeo czy Onkyo do Nada. Tak samo jest z zegarkami. Japoński może być suuuper ładny, super wykonany a dla niektórych suuuper drogi ale i tak nie będzie szwajcarem.

 

Tessio - ten jest przepiękny. I cena też bardzo przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
japończycy są dobrzy tylko w szpiegostwie przemysłowym, miniaturyzacji i pokemonach...

 

To bardzo pienkne i mondre.... Tyle komentarza. Buźka :*


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spoko Nowy, niech Ci nie będzie przykro. Trzeba wyrażać swoje opinie bez względu na konsekwencje. Jeszcze chwila i zaraz znowu zawiąże się koalicja na rzecz obrony Seiko :wink:. Ale jedno trzeba oddać Japończykom, mają kilka naprawdę wybitnych firm Hi-Fi / Hi-End takich jak Accuphase, C.E.C czy Audio Note. Pod tym względem są naprawdę znakomici. Samochody też trzymają bardzo dobry poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
Spoko Nowy, niech Ci nie będzie przykro. Trzeba wyrażać swoje opinie bez względu na konsekwencje. Jeszcze chwila i zaraz znowu zawiąże się koalicja na rzecz obrony Seiko :wink:. Ale jedno trzeba oddać Japończykom, mają kilka naprawdę wybitnych firm Hi-Fi / Hi-End takich jak Accuphase, C.E.C czy Audio Note. Pod tym względem są naprawdę znakomici. Samochody też trzymają bardzo dobry poziom.

 

Co do High-End to nie będę dyskutował. Ja mam Harmana Kardona i na mój słuch on wystarczy. Natomiast co do samochodów to trudno mi sobie przypomnieć, czy ktoś na pytanie "jaki jest Twój samochód marzeń?" wymienił jakąś japońską markę.

 

Z samochodami to jest troszkę inaczej. Może japończycy mają najbardziej niezawodne samochody. Ale czy dadzą się porównać do europejskich?? Weź np. takie marki jak: Aston Martin, Porsche, Maseratti czy nawet Alfa Romeo.

 

Ale to nie jest dyskusja o samochodach tylko o zegarkach - ja więc twierdzę: niech będą "gorsze" byle szwajcarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Harman Kardon to zdecydowanie jeszcze nie Hi-End, ale w swoim przedziale cenowym producent ten sprzedaje bardzo przyzwoicie skonstruowane wzmacniacze czy odtwarzacze CD. Dźwięk jest na dobrym poziomie. Co do samochodów, to po co sięgać tak daleko. Wystarczy porównać Renault, Toyota, Volkswagen, Fiat itd.. Na tym tle Toyota czy Honda wypadają bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o klasę wykonania to na przykład Lexus w niczym nie ustępuje Mercedes Benz. "Ale to nie jest dyskusja o samochodach tylko o zegarkach [...]".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
o zegarkach - ja więc twierdzę: niech będą "gorsze" byle szwajcarskie.

 

I tu się z Tobą nie zgadzam. Jeżeli mam do wyboru lepszy zegarek japoński i gorszy szwajcarski to wybieram japońską produkcję. Póki co, w przedziale cenowym, który mnie interesuje, historia nie zna takich przypadków - na szczęście. Ale już niemieccy geniusze z A.Lange&Sohne osiągają taki poziom zegarmistrzowskiego rzemiosła, że czapki z głów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Nowy napisał: 

japończycy są dobrzy tylko w szpiegostwie przemysłowym, miniaturyzacji i pokemonach... 





To bardzo pienkne i mondre.... Tyle komentarza. Buźka :*

_________________[quote]



:lol:  :lol:  :lol: 



czemu na miniaturyzacji?????

:shock: 

a kto stworzył GODZILLE???

i MECHA GODZILLE????

który chodził na podzespołach ECODRIVE fitmy Citizen

:twisted:  :twisted:  :twisted: [/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ja jesli mam do wyboru takiego sobie szwajcara,dobrego japonczyka czy drogiego niemca to wybieram szybkiego ruska

;););)

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotrek,

ten czasomierz IWC jest wspaniały. Jest to (moim zdaniem) jeden z najładniejszych zegarków w całej ofercie rynkowej. A banowaniem to Ty nas nie strasz, bo jak ja zobaczę choć jeden Twój krytyczny post dotyczący producenta z Schaffhausen to też Cię mogę zbanować ;) :wink:. Wielka jest moc moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to od razu trzeba tak było ;)

 

:wink: ;)

 

A swoją drogą to zaczynam mieć chrapkę na jakiegoś kwarca... Nie chronometr ale jakiś ładny zegarek na skórzanym pasku. Chyba się skuszę na Atlantica...

 

No to kilka propozycji:

acier_8547.jpgacier_8485.jpg

Baume &Mercier

L4.738.6.11.2.jpgL4.705.2.11.2.jpg

Longines

lc1057_yp011_11e.jpglc1027_yp011_720.jpg

Maurice Lacroix

9976-STC-05207_hrs1_web.jpg

Raymond Weil

FC-220SW4S6.jpgFC-205HS36.jpg

Frederique Constant

 

Wszystkie w kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.