Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla siebie wolałbym Classimę z małym sekundnikiem i ręcznym naciagiem, ale jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

 

Na dzień dzisiejszy głównym pretendentem do zostania moim zegarkiem jest

lagrande_1.jpglagrande_2.jpg

Na pasku z indeksami bez cyfr i ze srebrną tarczą. Ale trzeba środki zgromadzić, a zanim je pozyskam pewnie zmienię zdanie.

 

Oprócz MLi wszystkie są bez sekundnika, skaczący mnie wnerwia, po prostu drażni. Nawet Kazia mam bez sekundnika. Toleruję tylko sekundniki w mechanikach. Dla jasności, nie jestem wrogiem kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem obie (classimy) na ręce - i kwarc (podoba mi się bardziej ten z czarną tarczą) leży zdecydowanie lepiej - jest o wiele cieńszy, co czyni jego proporcje znacznie ciekawszymi.

pierwszej nie wybrałem bo to kwarc, a drugiej , bo zdecydowałem się na Pontosa Small seconds. (do kwarca jeszcze wzdycham - głównie ze względu na wspomniany wcześniej purystyczny design - ale może i na analogie do VC Patrimony)

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też piękny.

 

... nawet się nie zdziwiłem ! ;);)

 

Nie ma się czemu dziwić, bo to przecież znakomity czasomierz. Oczywiście znajdą się też tacy dla których np. Jaeger albo Zenith byłyby w tej cenie bardziej pożądane, ale IWC Portuguese jest równie dobre pod względem jakości wykonania i (moim zdaniem) prezentuje się po prostu lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj bez zegarka.Moja wysłużona RAKIETA służąca mi przez 15 lat bez żadnej naprawy w deszczu , na mrozie i różnych ekstremalnych warunkach przeszła wraz ze mną na zasłużoną emeryture.Leży sobie na biurku na sukiennej podkładce i patrząc na siebie wspominamy dobre i złe czasy Jest nakręcana codziennie jak dawniej o 6 rano zdejmowana z haczyka i przekładana na biurko, kiedyś była zakładana na rękę. Żeby nie było jej przykro w każdą sobote jest zakładana na ręke i wyprowadzana na spacer.Do zegarka naprawde można się przyzwyczaić a nawet polubić go.Mam 2 Atlantyki które nosze teraz na zmiane ale to nie jest to samo.O ile chodzi o zegarki to TYLKO SZWAJCARSKIE.

pozdrawiam Stanisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:lol: Ładnie napisane. Mam nadzieję, że jak ja za 36 lat :lol: przejdę na zasłużoną emeryturę, to będę mógł to samo pomyśleć w odniesieniu do Portofino.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

Witam wszystkich naręcznomaniaków.

A co o tym modelu myślicie

post-318-0-17850000-1330474858.jpg

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawiam - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy o Longinesie można myśleć coś złego :?: :lol:

Piękny :!:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władysław, ten Longines piekny. Ile ma lat? Czy ta tarcza jet porcelanowa? Sprawia takie wrażenie na zdjęciu...

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

@MasterFan - napisał

A czy o Longinesie można myśleć coś złego

Piękny

oczywiście że nie można mówić żle i nie miałem tego na myśli w najmniejszym stopniu.

 

To za mało powiedziane... jest poprostu jak każdy Longines cudownie skromny, a przyciąga, śmiem twierdzić każdego do siebie jak magnes.

Ta prostota w wyglądzie to samo życie że aż dech zapiera, nawet jeśli się "ich" nie ma, a czasami wystarczy na "nie" patrzeć, np. na fotki.

 

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawiam - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Władysław,

też mam Longinesa, to mój pierwszy zegarek z "wyższej" półki, uwielbiam go :!: :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władysławie.

To jest TO co mnie urzekło .Tylko narazie za krótkie rączki do tej półki.Ale mam nadzieje że może kiedyś Czekam już 5 lat to jeszcze poczekam,podobno marzenia się spełniają.

pozdrawiam Stanisław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem konserwatystą więc wszechobecna okrągła klasyka mnie nie pociąga. Slawa na 26 kamieniach przypadła mi najbardziej do gustu.

Na najbliższe dni chyba zarezerwuje miejsce na nadgarstku na poniższe egzemplarze z mojej "zwariowanej" kolekcji:

amida_digitrend1.jpg

Amida Digitrend (1975)

wittnauer_digital1.jpg

Wittnauer (Tenor-Dorly) Digital (Coffincase) Automatic (1970)

wittnauer_futurama2.jpg

Wittnauer Flyback Futurama Automatic (1969)

fiftyfifty_astronaut2.jpg

Astronaut Fifty-Fifty 1961 (replika na 40-lecie z 2001)

hamilton_pacer_electric1.jpg

Hamilton Pacer Electric (1957)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Piotrze, to jeden z moich ulubionych i dobrze leży. najśmieszniejsze jest to, że każdy się mnie pyta, a gdzie to "coś" się otwiera? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie Piotrek, zegarek też niczego sobie :wink: :twisted:

Jutro może sie pobawię aparatem, to może coś wstawię 8)

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arekja

Od dwóch dni nosze takiego Longinesa. Nawet nie wiem ile ma lat - może ktoś się orientuje. Złoty kolor koperty pochodzi od zastanego światła (jest już później niż myślałem...), w rzeczywistości jest stalowa.

post-0-0-43466200-1330475809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fotki, zwłaszcza tarcza i refleksy na szkle

Skoro już wszyscy tak pokazują swoje czasomierze to i ja moją małą kolekcję zaprezentuję.

Fotka mizerniutka bo z telefonu i robiona na szybko:

post-270-0-37506400-1330475840.jpg

Brakuje jeszcze 3 "eksponatów"

No i kto zgadnie co to za zegarki ? (zeby bylo w temacie to jeden z nich mam dzis na reku :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ceramiczny przyjaciel :(

post-36-0-30626700-1330475842.jpg

 

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.