Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcę kupić "submarinera" orienta lub invictę. Bo mi się podoba ;) a na rolexa mnie nie stać. I nie przeszkadza mi, że to nie rolex, nigdy nie kupiłbym submarinera z logo rolexa, wiedząc że to podróbka. Uczciwy orient, invicta lub parnis z solidnym mechanizmem jest ok :)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc być tak ortodoksyjnym należałoby potępic wszystkie klony rolexa,  omegi, portugalczyka itd. Jakoś gdy kopiują Szwajcarzy , Niemcy to jest ok, czepiacie się tylko Chińczyków. Parnis produkuje pod swoją marką i nie widzę powodu do marudzenia. Nie chcesz to nie noś. To oczywiście tylko moje zdanie i uprzedzę pytanie, nie, nie mam parnisa, ani tisela.

 A czemu ktoś miałby je potępiać? Nie udają tego, czym nie są, są sprzedawane pod własną marką producenta, to uczciwe podejście. I nie jest to alternatywa dla prawdziwego rolexa, czy innego znanego modelu znanej firmy. To po prostu ładne, dobrze wykonane zegarki z solidnymi mechanizmami. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc być tak ortodoksyjnym należałoby potępic wszystkie klony rolexa,  omegi, portugalczyka itd. Jakoś gdy kopiują Szwajcarzy , Niemcy to jest ok, czepiacie się tylko Chińczyków. Parnis produkuje pod swoją marką i nie widzę powodu do marudzenia. Nie chcesz to nie noś. To oczywiście tylko moje zdanie i uprzedzę pytanie, nie, nie mam parnisa, ani tisela.

Dokładnie to samo sądzę.

Tym bardziej że szwajcarzy wciskają kit aż miło....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście od strony prawnej, prawdopodobnie rolexowi i innym znanym markom przysługują roszczenia. Z pewnością firmy te chronią swoje mechanizmy, rozwiązania patentami. Niewykluczone, że np. submariner rolexa ma cechy, które pozwalają uznać go za przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Jednakże dopóki "klony" nie stanowią konkurencji dla oryginałów (a tutaj decyduje cena),  dopóty firmy te nie podejmują działań. Inna byłaby sytuacja, gdyby chodziło o produkty o podobnym pułapie cenowym. Przykładem jest sprawa fiat contra chiński koncern great wall o pandobodobny pojazd - tutaj fiatowi udało się zablokować import aut z Chin do Europy. I jak mi się wydaje, fiat podjął kroki prawne, ponieważ mógł zakładać, że import nieco tańszych aut chińskich może zagrozić sprzedaży fiata pandy. W przypadku zegarków inspirowanych, ryzyko takie w mojej ocenie nie istnieje. Nie ma też mowy o wprowadzaniu klienta w błąd, ponieważ zegarki te nie są sprzedawane jako rolexy, lecz pod inną marką.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Yoda I inny o podobnym zdaniu

 

Dołącze sie , dlatego ze jak by nie patrzeć to dalej zegarek a od tego jest to forum. Pokazywanie , omawianie , komentowanie zegarków. Wiadomo ze czasami można usłyszeć coś przykrego , ale takie jest życie Nie każdego stać na kolekcje o wartosci domu w centrum Warszawy , ale czy to znaczy ze ten ktoś nie podziela z nami wspólnej pasji ? Raczej nie! Są tacy którzy dumnie pokazują swoją Sławę ( bez urazy :) ) za 100zl i tacy którzy maja Rolexa za 40k. A co do chińczyków , nasi skośni koledzy wprawiają sie w fach i kto wie jak to sie skończy :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie to jest sól naszej pasji-zegarek, o której częśc kolegów raczy zapominać "otumaniona" -[marketingiem, mamoną?]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się tak, jak w przypadku Japończyków po IIWŚ i Koreańczyków w ostatnich latach. Ci pierwsi kopiowali Amerykanów, Ci drudzy Japończyków. Jak to się mawia, uczeń w końcu przerósł mistrza. Z pożytkiem dla konsumentów.


O, właśnie to jest sól naszej pasji-zegarek, o której częśc kolegów raczy zapominać "otumaniona" -[marketingiem, mamoną?]

 

Oberwie Ci się za ten post ;) Lepiej powiedzieć dyplomatycznie: Kolegów będących  targetami, na których fokusują się producenci i sprzedawcy luksusowych zegarków  :D

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot gremium sie wypowie....

Herezja :):):)

;) ;) :)

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się tak, jak w przypadku Japończyków po IIWŚ i Koreańczyków w ostatnich latach. Ci pierwsi kopiowali Amerykanów, Ci drudzy Japończyków. Jak to się mawia, uczeń w końcu przerósł mistrza. Z pożytkiem dla konsumentów.

 

Oberwie Ci się za ten post ;) Lepiej powiedzieć dyplomatycznie: Kolegów będących  targetami, na których fokusują się producenci i sprzedawcy luksusowych zegarków  :D

 

 

Tomku, co bełkoczą ci z korporacji.....zal mi ich :P

Plantacja bawełny 21 wieku....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, co bełkoczą ci z korporacji.....zal mi ich :P

Plantacja bawełny 21 wieku....

 

Każdy ma bzika na miarę własnych możliwości. Niestety.... że bzik, a nie że możliwości... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Jash fajny sikor :)

 

Ciekawe jest to, że na zdjęciu robionym z takiej perspektywy zegarek wydaje się być większy niż w rzeczywistości ;)

Heh, mnie to nawet koperty 37mm wychodzą jak 45 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, jak rozmawiać, na forum, z pacjentem co zarabia 150 tys rocznie, codziennie "fokusuje" i "binduje" sie we firmie, dwa razy do roku jeżdzi na wakacje-raz w ciepłe kraje, dwa w Alpy :D, ma Omegę i chatę oraz auto w kredycie?

Przecież on jest najmądrzejszy :lol:

Forum przekształca się w platformę pod tytułem "co mam" :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku,

 

nie znam takich Kolegów. Myślę,że oceniając jedynie po stanie posiadania można potraktować kogoś niesprawiedliwie. Chodzi raczej o stosunek danej osoby do dóbr materialnych. Jeżeli dany temat prowokuje, czy inspiruje do dyskusji, to jest dobrze. Zgadzam się, że nie jest celem forum propagowanie postaw narcystycznych czy hedonistycznych... Każdy człowiek, niezależnie ile zarabia,gdzie pracuje, staje przed trudnym wyborem: być czy mieć. I jest to wybór codzienny.... Jest trudny nie dlatego, że nie wiadomo, co wybrać, ale dlatego, że niestety człowiek raczej wybiera to, po co łatwiej sięgnąć. Dobrami materialnymi człowiek się nie nasyci, mimo to często poświęca się rzeczy wartościowsze, jak np. czas dobrom przemijającym.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam tych co "posiadają" -okupili to z pewnością ciężką pracą, wyrzeczeniami, itd....

Ci na forum są skromni, wyrozumiali, kulturalni- przynajmniej Ci których znam, fantastyczni ludzie od których wiele można się nauczyć...

Pisałem o zwykłych "bucach" typu "wiesz kim ja jestem?" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kolegi cygana przymierzałem . I gdybym go miał , byłby to mój najbrzydszy zegarek.

10e56284cf7a08632b0717ef426b9fda.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, jak rozmawiać, na forum, z pacjentem co zarabia 150 tys rocznie, codziennie "fokusuje" i "binduje" sie we firmie, dwa razy do roku jeżdzi na wakacje-raz w ciepłe kraje, dwa w Alpy :D, ma Omegę i chatę oraz auto w kredycie?

Przecież on jest najmądrzejszy :lol:

Forum przekształca się w platformę pod tytułem "co mam" :lol:

 

Tak samo jak z pacjentem co zarabia 20 tys rocznie, codziennie tyra i pracuje we firmie, dwa razy do roku jeździ na wakacje-raz nad Bałtyk, dwa w Tatry :D , ma Tissota i mieszkanie komunalne oraz auto w kredycie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak z pacjentem co zarabia 20 tys rocznie, codziennie tyra i pracuje we firmie, dwa razy do roku jeździ na wakacje-raz nad Bałtyk, dwa w Tatry :D , ma Tissota i mieszkanie komunalne oraz auto w kredycie.

Marzenia.... :)  :wub:,Ci od Tissota przeważnie są świetnymi kumplami z forum...a najlepsi są na tym forum i tak goście z działu "Zegary", wiem i dam się zabić jak ktoś myśli innaczej...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bert, swietne foto tudora!

 

Tissel to tissel, a nie rolexus. Chociaz i tak jest tanim klonem suba. Parnis natomiast sam nazywa sie luminous, cos ala rolexous, a w koncu mogl dac napis zupelnie inny. Problem ten rozwiazal getat i klepal "maryny" bez napisow na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jeśli coś UDAJE coś czym nie jest to jest to UDAWANIE czegoś czym się nie jest… bez względu na napis na tarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.