Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

6aa7949845ab136c8209617725f783a9.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należę do ortodoksów, bo nie tylko Parnisy kolą mnie w oczy, ale też reszta, która jest ładnie określana jako "homage". Co osoba to opinia... W sumie temat odgrzewany sprzed kilku miesięcy (Tissel-AR case;) ), może nie potrzebnie go ruszałem. Miałem tylko nadzieję, że pomożecie mi zrozumieć zakup tego typu zegarka. 

Zrozumienie proste: niezły zegarek za przyzwoitą cenę. Płacisz za zegarek a nie za  logo. Uznane marki żądają coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumienie proste: niezły zegarek za przyzwoitą cenę. Płacisz za zegarek a nie za  logo. Uznane marki żądają coraz więcej.

500+  :)

Niektórzy zapomnieli o co w tym chodzi:

O, właśnie to jest sól naszej pasji-zegarek, o której częśc kolegów raczy zapominać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ulotny ma parnis'a ;)

Ulotny ma podróbkę Parnisa ;)

Zresztą ja też. W oryginale powinno być "luminous".

074c8d87d09612d66223330c9cdb5f02.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulotny ma podróbkę Parnisa ;)

Zresztą ja też. W oryginale powinno być "luminous".

 

Myślę, że to nie podróba, ale "homar". Całkiem ładny i udany.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę jednak "podróbka". Nie przepadam za owocami morza ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należę do ortodoksów, bo nie tylko Parnisy kolą mnie w oczy, ale też reszta, która jest ładnie określana jako "homage". Co osoba to opinia... W sumie temat odgrzewany sprzed kilku miesięcy (Tissel-AR case;) ), może nie potrzebnie go ruszałem. Miałem tylko nadzieję, że pomożecie mi zrozumieć zakup tego typu zegarka. 

 

Pepe, jesteś po prostu gość - lepiej wziąć dziewczynę z dobrego domu, niż taką o ,powiedzmy, wątpliwej reputacji ... a, że czasem może trzeba się trochę bardziej postarać ... ?   :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumienie proste: niezły zegarek za przyzwoitą cenę. Płacisz za zegarek a nie za logo. Uznane marki żądają coraz więcej.

 

To rozumiem doskonale, że są fajne zegarki za przyzwoite pieniądze, jest ich masa, która nie kopiuje niczego. Ale firma która istnieje tylko i wyłącznie dzięki temu, że jadą na czyimś dorobku i ludzie to kupują to tego nie rozumiem, ale może i nie muszę.

 

500+ :)

Niektórzy zapomnieli o co w tym chodzi:

 

Jest to forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków stąd te dyskusje, bo jako miłośnik zegarków nie popieram takiego "okradania" firm które pracowały na swój sukces dziesiątkami lat. Postawcie się na ich miejscu. Zgadzam się, że niektóre zegarki są nieproporcjonalnie drogie do tego co sobą reprezentują, ale koszt utrzymania pracownika, 13 pensje, wakacyjne, chorobowe kosztuję trochę więcej niż miska ryżu :(

 

Wracając do tematy, dziś taka nowość, bardzo cieszy  :D 

c18d09c7249598699e4e61c5d3e96181.jpg

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho! znowu będzie jazda...

Nie chcę podgrzewać tematu ale pamiętajcie o obiektywizmie w tych dyskusjach.

Bo np takie seiko i orient (czyli najwięksi na świecie producenci, zaraz za seagullem) też mają w swojej kolekcji podróbki (w rozumieniu niektórych powyżej).

I nikt na nich tutaj nie jedzie.

PS. Owszem, wiem, że te modele to zaledwie promil produkcji ale jednak.

Tymczasem, jeszcze jedna fotka bo fajny:

AF1F9E58-9DB7-43C4-8C3F-7F5B695DE527_zps

 

@Tomaliusz, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem doskonale, że są fajne zegarki za przyzwoite pieniądze, jest ich masa, która nie kopiuje niczego. Ale firma która istnieje tylko i wyłącznie dzięki temu, że jadą na czyimś dorobku i ludzie to kupują to tego nie rozumiem, ale może i nie muszę.

 

 

Jest to forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków stąd te dyskusje, bo jako miłośnik zegarków nie popieram takiego "okradania" firm które pracowały na swój sukces dziesiątkami lat. Postawcie się na ich miejscu. Zgadzam się, że niektóre zegarki są nieproporcjonalnie drogie do tego co sobą reprezentują, ale koszt utrzymania pracownika, 13 pensje, wakacyjne, chorobowe kosztuję trochę więcej niż miska ryżu :(

 

Wracając do tematy, dziś taka nowość, bardzo cieszy  :D 

 

Dlatego jestem fanem orisa. A Fryderyk bardzo smakowicie się prezentuje .post-59514-0-97979500-1479220866.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematy, dziś taka nowość, bardzo cieszy :D

]

Rewelacja! Edytowane przez Stan_101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi w niczym rolexowi, omedze, IWC czy jakiemukolwiek innemu producentowi produkcja zegarków wizualnie podobnych, lecz tańszych kilkudziesięciokrotnie, pod własnymi markami producenta. Dlatego nie słychać o procesach rolexa przeciwko dajmy na to Invict-cie czy orientowi. To są zegarki dla zupełnie odmiennych grup klientów, nie ma konfliktu interesów, nie wprowadza się nabywców w błąd.

 

Natomiast rolex i każda inna firma będzie ścigać podróbki, tj. nieoryginalne zegarki sygnowane logo i marką tej firmy - chodzi tutaj o prawo do znaku towarowego (słowno-graficznego) i renomę.

 

Nie mam żadnych moralnych czy prawnych oporów przed nabyciem submarinera innej marki niż rolex. Wątpie, by ktokolwiek, komu podoba się rolex submariner i stać go na niego, zrezygnował z zakupu rolexa, wybierając np. orienta, parnisa czy invictę.

 

Dla mnie ta "wtórność" jest zaletą, to jest mój gust. Dla kogoś innego :"Wtórność" to wada. I jeden i drugi ma prawo do swojego zdania. Abstrahując od tego, czy dajmy na to submariner może być traktowany jako przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ochrona prawna ma swoje granice, wyznaczane rzeczową potrzebą i w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!

 

 

Dzięki Stachu ! 

 

Żałuję tylko, że musiałem poświęcić Sumo, ale chociaż wiem, że jest w dobrych rękach :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Tomku z Wrocławia  :)

 

...I jeden i drugi ma prawo do swojego zdania. ...

I tak to zostawmy, bo raczej się wzajemnie nie przekonamy  ^_^

 

Tylko proszę pamiętajmy o tym, co to podróbka:

...

podróbki, tj. nieoryginalne zegarki sygnowane logo i marką tej firmy ...

 

Zdjęcie nie dzisiejsze ale wskoczył G  :)

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Tomku z Wrocławia  :)

 

I tak to zostawmy, bo raczej się wzajemnie nie przekonamy  ^_^

 

Tylko proszę pamiętajmy o tym, co to podróbka:

 

Zdjęcie nie dzisiejsze ale wskoczył G  :)

 

G fajny, a przy okazji to myślę, że w tej dyskusji bardziej jest przekora niż oburzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo do swojego zdania, a co czlowiek to inne zdanie :)

Sam mam davose ternosa i bardzo lubie ten zegarek ale czy to swiadczy o mnie dobrze? Ktos kto zna sie na zegarkach i jakis statut soba reprezentuje spojrzy na mnie z politowaniem.

 

Ja to widze tak "chcialby, a nie moze- nie dazy do celu, a korzysta z substytutow" mimo, ze sam nosze davose bo jest swietnie wykonana jak na ten budzet, jest wygodna i dokladna. Odchylka ok 1s/dobe. I mimo, ze rolex mocno mnie przyciaga to jakos nie moge sie przelamac by kupic chociazby omege/tudora. Brak mi tego bodzca, ktory przyczyni sie do zakupu. A moze po prostu nie stac i szukam sobie wymowek... sam nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.