Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

@overrange

Na prawej jakoś mi się wygodniej nosi, a na lewej lepiej wyglądają (koronką w stronę dłoni). Przeważnie wybieram wygodę :)

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Świetnie ten BB wychodzi na Twoich zdjęciach :)

 

 

 

Dzięki Bardzo :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna! Jaki pasek jest założony ?

Dzięki! Hirsch Lucca. Niestety o 1mm za szeroko (niszczą się boki przy kopercie) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko pozycjonuje Spring Drive na poziomie najlepszych werków mechanicznych albo i powyżej, zresztą widząc konstrukcję, czas opracowania i komplikację tego mechanizmu trudno się dziwić. Najdroższy obecnie model w ofercie Grand Seiko ( za bodaj 60tys euro ) jest właśnie na SD.

 

Bardzo ciekawy artykuł opisujący historię i technologię, myślę że już same zdjęcia i rysunki wyraźnie pokazują że to nie jest "kwarc":

http://www.ablogtowatch.com/history-seiko-spring-drive-movement/

Widzę, że wsadziłem kij w mrowisko, choć nie miałem takiego zamiaru. Szkoda, iż w porę nie ugryzłem się w język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wsadziłem kij w mrowisko, choć nie miałem takiego zamiaru. Szkoda, iż w porę nie ugryzłem się w język.

To hybryda.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wsadziłem kij w mrowisko, choć nie miałem takiego zamiaru. Szkoda, iż w porę nie ugryzłem się w język.

Wcale nie, jest okazja żeby przybliżyć tą konstrukcje bo naprawdę warto, to jest efekt 30 lat lat badań, 250 patentów i moim zdaniem wynik jest genialny - najlepsze cechy werku mechanicznego i kwarcowego w jednym. I to nie jest prosta budowa, mało który mechanik może się z tym równać. Napisałeś że wolałbyś zaawansowany werk mechaniczny:

Dla przykładu - kaliber 9R86, 450 części, 50 kamieni, 140 punktów smarowania, 5 różnych smarów.

post-40960-0-63620200-1488881571_thumb.jpg

 

Trochę wcześniej wstawiłem zdjęcie mechanizmu 9R65 - jest dostępny w modelach w takim budżecie, w jakim swiss made potrafi zaproponować zegarki na ETA 2824 lub Sellita SW200.

A jak się jeszcze obejrzy platynowego 8-dniowca SBGD001..... :)

post-40960-0-87841700-1488881815_thumb.jpg

 

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem serca, ale jednak: jest wiele b.brzydkich zegarków na tym Świecie - ten niewątpliwie też takim jest!

 

Akurat Seiko linię Grand Seiko wycenia dosyć podobnie bez znaczenia, który mechanizm się w nim znajduje, Wykończenie jest również na tym samym poziomie,

więc to tylko wybór kupującego czy chce mieć diesla czy benzynę a w zasadzie tak popularną ostatnimi czasy hybrydę ...

Dziękuję, z gustami się nie dyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś powiedział "krowi placek" 0ade47a1bdfa4592cf942d6e9ff65030.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.