Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

AP zjawiskowy - zazdroszczę obcowania z takimi dziełami sztuki


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, a kto Ci czyscil tarcze? Mnie na zlotej wcisneli, ze czyscic tarcz sie nie da, ze jedyne wyjscie to renowacja. A jak widac po Twoim nie byla to prawda.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet sznurowadła dopasowane do zegarka :wink:


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek, a kto Ci czyscil tarcze? Mnie na zlotej wcisneli, ze czyscic tarcz sie nie da, ze jedyne wyjscie to renowacja. A jak widac po Twoim nie byla to prawda.

 

Tarczą i zegarkiem zajął się P. Kowal z Basztowej w Krakowie, tarczę da się wyczyścić z zabrudzeń ale wiadomo, że to nie przywróci jej dawnego wyglądu bo tym nie naprawisz farby, indeksów, fosforu itd. Zresztą wocio pisał o tym na swojej stronie:

 

Czyszczenie tarczy

Aby do niego przystąpić należy zdjąć wskazówki zegarka oraz odjąć tarczę od mechanizmu. Wskazówki najlepiej zdjęć przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych szczypczyków. Jeżeli jednak nie posiadamy specjalistycznych narzędzi można to zrobić przy użyciu dwóch małych śrubokręcików. Należy ułożyć je po przeciwległych stronach tarczy oparte na czymś miękkim tak by jej nie zarysować. Może to być np. zwinięty rulonik materiału lub kawałeczek grubej tektury. Teraz możemy już bez problemu podważać kolejno wskazówki. Aby uniknąć wystrzelenia wskazówki w powietrze można wykonywać tą czynność pod folią.

Aby zdjąć tarczę z mechanizmu należy poluzować dwa mikroskopijnej wielkości wkręty znajdujące się na bocznej płaszczyźnie mechanizmu, które mocują nóżki tarczy (pręciki wystające od spodu tarczy)

 

Czyszczenie tarczy jest czynnością, która niestety bardzo rzadko przynosi oczekiwane efekty natomiast bardzo łatwo jest tarczę zniszczyć. Należy więc czyścić tarczę bardzo delikatnie i przy pomocy miękkich przedmiotów takich jak waciki kosmetyczne, szmatki itp. Jeżeli zabrudzenie nie puszcza nie należy trzeć mocniej, a jedynie ewentualnie spróbować zanużyć tarczę w innym preparacie. Efektem nieostrożnego czyszczenia tarczy może być zmycie nadrukowanych indeksów i napisów. Nie warto więc męczyć tarczy na siłę, szczególnie, że często po prostu tarczy nie da się umyć, bo brud jest po prostu wżarty w lakier pokrywający tarczę. Ponadto na tarczach starych zegarków często spotyka się czarny lub szary nalot, który wygląda jak brud lecz jest faktycznie warstwą związków metalu (np. tlenek srebra) który zawarty był w lakierze pokrywającym tarczę. Często zdażają się również naloty w kolorze zielonym, które powstają na tarczach, które miały miedziowane fragmenty. Tego typu naloty czasami trudno odróżnić od zwykłego brudu na tarczy jednak nie sposób je usunąć zwykłymi substancjami.

 

Podobnie jak w przypadku koperty tarczę należy włożyć i pozostawić na jakiś czas w wodzie z płynem do naczyń. Po wyjęciu należy delikatnie ją czyścić za pomocą wacika - w jednym na kilka przypadków brud ustępuje. Jeżeli mamy do czynienia z tłustym brudem możemy płukać tarczę w benzynie ekstrakcyjnej i również przetrzeć wacikiem.

W przypadku tarcz z tzw. wysokimi indeksami można próbowac usuwać brud z zakamarków za pomocą zaostrzonej wykałaczki lub zapałki. W tej sytuacji należy jednak bardzo uważać by nie zostawić rys na tarczy.

Jeżeli mamy zegarek z cyframi na tarczy wykonanymi z fosforyzującej masy, która z wiekiem zczerniała (co zdaża się bardzo często) możemy spróbowac zorientowac się, czy pod masą fosforyzującą nie ma nadrukowanych na biało cyfr. Jeżeli są to możemy bez obaw zmyć reszte zczerniałej masy fosforyzującej, która powinna bez problemu odchodzić. Uzyskany efekt powinien być bardzo dobry.

 

?ąródło


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cholera zejść z ręki nie chce :lol:

 

d45b7290ae0e2773.jpg


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cholera zejść z ręki nie chce :)

Za mocno zapiąłeś pasek - dlatego :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cholera zejść z ręki nie chce :)

Za mocno zapiąłeś pasek - dlatego :!:

 

Jak dam na następną dziurkę to mi lata na nadgarstku jak prezydent naszego pięknego kraju do Juraty :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny egzemplarz :) ! troszkę jak Minerva (no, może prawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzig74

niemiec jest Bomba - jak to niemiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj na "pront"

saab_2285.jpg


TAG Indy 500, Samurai white&black, Delbana, Heuer Carrera, Certina DS Podium RK i troche kwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, Union wyśmienity, naprawdę :shock:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Nie męczyć ludzi tymi Omegami.

 

... tym bardziej, że u Tessia data niedzisiejsza :twisted: A tytuł wątku mówil jednoznacznie...

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: :oops: :oops:

 

Przepraszam, idę do kąta.

 

PS Na swoje usprawiedliwienie dodam, że dzisiaj też mam na ręce ten zegarek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że chcecie mi pranie mózgu omegowe wykonać.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hacik

Witam

 

Skoro przejżałem cały ten temat to wypada zamieścić coś od siebie :)

 

Oto moja Omega wraz z Panem Gucławem :)

 

Zegark pojawił się już kiedyś w tym temacie ale nie w tak doborowym towarzystwie :).

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęcia z N70 i pozdrawiam wszystkich.

 

post-0-0-24961900-1330692212.jpg

post-0-0-67891800-1330692212.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.