Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

brakuje tutaj tej fali na tarczy


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat wersja bez fali podoba się znacznie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje tutaj tej fali na tarczy

 

Mialem tak samo ale na zywo przymierzajac oba jednak bez fal bardziej mnie przekonal :)

Na przestrzeni czasu nie zaluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear
03078898787507443818.jpg Edytowane przez TigerBear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Pasek to Hirsch Viscount, świetnie wygląda, jest trwały i bardzo wygodny.

Dzięki, tak podejrzewałem, że to Viscount :D

 

 

 

Udane ujęcie, ale szkiełko wypadło  :lol:;)

 

Dziś skromne i kwarcowe Seiko ^_^

 

4ratkcw.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym polegają różnice ? 

Nie jestem zegarmistrzem, więc mogę powiedzieć o tym, co wiem od MV i o moim własnym, subiektywnym wrażeniu, opartym na fakcie, że przeszło przez moje ręce sporo egzemplarzy Nereide w starszej wersji na Miyocie (która była oferowana po raz ostatni w kampanii na Kickstarterze) i już także „ładnych kilka” ;) tej nowej – tzw. „Swiss made”.

 

Na moje oko, widać różnice w wykonaniu. Generalnie, podstawowa różnica to, naturalnie, mechanizm. Ale poza tym na pewno mamy dokładniejsze, bardziej precyzyjne wykończenie koperty, solidniejszy i lepiej spasowany bezel – z lepiej funkcjonującym obrotem, emaliowana tarcza, poprawione wskazówki i data, jest lepsze wykonanie indeksów… Są też drobne smaczki tego typu:

http://watchesbysjx.com/2015/02/explained-how-to-blue-steel-screws-the-traditional-way-with-a-flame-and-lots-of-patience.html

 

Zegarki obecnie są składane w Szwajcarii (wcześniej odbywało się to lokalnie we Włoszech) w specjalnym pomieszczeniu z zabezpieczeniami antypyłowymi, z zachowaniem znacznie lepszej kontroli jakości poszczególnych komponentów, więc to na pewno ma również znaczenie. Wszystko to, oczywiście, nie zmienia faktu, że starsza wersja Nereide to również świetny zegarek. :)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie jestem zegarmistrzem, więc mogę powiedzieć o tym, co wiem od MV i o moim własnym, subiektywnym wrażeniu, opartym na fakcie, że przeszło przez moje ręce sporo egzemplarzy Nereide w starszej wersji na Miyocie (która była oferowana po raz ostatni w kampanii na Kickstarterze) i już także „ładnych kilka” ;) tej nowej – tzw. „Swiss made”.

 

Na moje oko, widać różnice w wykonaniu. Generalnie, podstawowa różnica to, naturalnie, mechanizm. Ale poza tym na pewno mamy dokładniejsze, bardziej precyzyjne wykończenie koperty, solidniejszy i lepiej spasowany bezel – z lepiej funkcjonującym obrotem, emaliowana tarcza, poprawione wskazówki i data, jest lepsze wykonanie indeksów… Zegarki obecnie są składane w Szwajcarii (wcześniej odbywało się to lokalnie we Włoszech) w specjalnym pomieszczeniu z zabezpieczeniami antypyłowymi, z zachowaniem znacznie lepszej kontroli jakości poszczególnych komponentów, więc to na pewno ma również znaczenie. Wszystko to, oczywiście, nie zmienia faktu, że starsza wersja Nereide to również świetny zegarek. :)

Ok, z niecierpliwości zaczynam przebierać nogami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek wyszedł tak nienaturalnie wieelki, że postanowiłęm poprawić w paincie.

 

 

Trochę się obawiam wkładki bezela, czy nie będzie wyglądała plastikowo, jak twoje odczucia?

Nie obawiaj się - nie będzie wyglądała plastikowo - będzie wyglądała aluminiowo

 

post-97650-1520444795,4391_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek wyszedł tak nienaturalnie wieelki, że postanowiłęm poprawić w paincie.

PS. nic nie brałem! udanych wakacji

Haha dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale kozak połączenie, tak jak mi niebieski za bardzo nie podchodził to teraz szarpałbym jak Reksio szynkę.
Dzięki :) ja co jakiś czas myślę o burgundzie, ale jednak niebieski daje radę na tyle że nie mogę się zdecydować na zmianę. A to NATO jak dla niego stworzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżak u mnie. b197c9ed656171a519e9307a608282a4.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Spodziewałem się go dopiero jutro a tu miła niespodzianka

Do niezdecydowanych: POLECAM

To może napisz trochę więcej o swoich wrażeniach, chętnie poczytam :-)

Edytowane przez fidelio
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Holandia jest jednak zdecydowanie bliżej Wenecji niż Dolny Śląsk. ;) Podoba mi się ta fota! :)

Rozumiem, że nie chodzi o Holandię na Kaszubach? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.