Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

środa to czwarty dzień tygodnia

 

Możesz objasnic swą teorię? To ja zawsze myslałem, że pierwszym dniem tygodnia jest poniedziałek, w którym to zaczyna się tydzień pracy. Tydzień pracy kończy się weekendem, którego ostatnim dniem jest niedziela. I od nowa. Ale ja sie może mało znam...

 

Nawet podobno Stwórca zaczał tworzyc w poniedziałek (choc nie wszystko mu wyszło tak jak trzeba) a ''siódmego dnia spoczął'' i dlatego u katolików niedziela jest dniem odpoczynku- ostatnim po cięzkim tygodniu pracy.

 

Poniedzialek jest pierwszym dniem tygodnia wg wspolczesnej tradycji chrzescijanskiej. Rzeczywiscie Bog odpoczywal siodmego dnia, za ktory przyjmujemy niedziele a nie sobote. Nie bez przyczyny na czwarty dzien tygodnia mowimy czwartek, na piaty piatek, a na drugi wtorek.

 

Nieco inaczej jest w tradycji zydowskiej - tam szabat - dzien odpoczynku - wypada w sobote. I niedziela jest dla nich pierwszym dniem tygodnia.

 

Zapomnialem dodac, ze w niektórych kościołach chrześcijańskich (adwentyści, Baptyści Dnia Siódmego, część zielonoświątkowców i niektóre wspólnoty protestanckie) sobota obchodzona jest jako dzień święty - na pamiątkę biblijnego aktu stworzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku :shock:

WIELKIE gratulacje i zgodnie z zapowiedzią czekam na sesję :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: To Prawdziwy IWC Portugesier Perpetual :shock:

 

Pożadany przez wszystkich i podziwiany 8)

 

P.S. Czemu nie na czarnej tarczy :?:


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku. :shock: ..najszczersze gratulcje...nie moge sie doczekać odpowiednich zdjęc w galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet podobno Stwórca zaczał tworzyc w poniedziałek (choc nie wszystko mu wyszło tak jak trzeba) a ''siódmego dnia spoczął'' i dlatego u katolików niedziela jest dniem odpoczynku- ostatnim po cięzkim tygodniu pracy.

 

Bóg odpoczywał w sobotę! Siódmy dzien to właśnie szabat (sobota) i na jego pamiątkę Żydzi odpoczywają. Chrześcijanie święcą niedzielę na pamiątkę Zmartwychwstania, a nie jako zwieńczenie tygodnia pracy.

 

Poniedzialek jest pierwszym dniem tygodnia wg wspolczesnej tradycji chrzescijanskiej.

 

To chyba według jakiejś nowej świeckiej tradycji :lol:

za wikipedią:

 

Niedziela - dzień tygodnia występujący pomiędzy sobotą a poniedziałkiem. W tradycji chrześcijańskiej, judaizmie, także w niektórych krajach, szczególnie anglosaskich, niedziela jest pierwszym dniem tygodnia

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedziela

 

Nie bez przyczyny na czwarty dzien tygodnia mowimy czwartek, na piaty piatek, a na drugi wtorek

 

Bo to jest wg nomenklatury infomatyków, gdzie indeksujemy od zera :lol: A czemu na środę mówimy "środk" skoro nie jest w środku, jeśli poniedziałęk liczymy jako pierwszy? Może chodzi o dni robocze. Wg angielskiej wikipedii liczenie niedzieli jako 7 dnia tygodnia to wynalazek stosunkowo nowy, z II połowy XX wieku.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugieser fenomenalny... :shock:

Gratuluję oraz czekam na fotki :twisted:

---

Ten "niedzielny" offtopic można chyba przenieść

a może i usunąć :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku gratuluję i czekam na sesję fotograficzną


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie w dołku zabolało. To chyba zaz........... nie nie to po kaszlu :lol:

Gratulecje Darku. Piękna maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobożny specjalnie nie jestem, ale i tak dla mnie pierwszym dniem bedzie poniedziałek, czwartek czwartym, a piatek piatym. A jak kto chce, to niech se tydzeń zaczyna nawet od środy. :(


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uch, piekny zegar.

Gratulacje :(


TAG Indy 500, Samurai white&black, Delbana, Heuer Carrera, Certina DS Podium RK i troche kwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet podobno Stwórca zaczał tworzyc w poniedziałek (choc nie wszystko mu wyszło tak jak trzeba) a ''siódmego dnia spoczął'' i dlatego u katolików niedziela jest dniem odpoczynku- ostatnim po cięzkim tygodniu pracy.

 

Bóg odpoczywał w sobotę! Siódmy dzien to właśnie szabat (sobota) i na jego pamiątkę Żydzi odpoczywają. Chrześcijanie święcą niedzielę na pamiątkę Zmartwychwstania, a nie jako zwieńczenie tygodnia pracy.

 

Poniedzialek jest pierwszym dniem tygodnia wg wspolczesnej tradycji chrzescijanskiej.

 

To chyba według jakiejś nowej świeckiej tradycji :D

za wikipedią:

 

Niedziela - dzień tygodnia występujący pomiędzy sobotą a poniedziałkiem. W tradycji chrześcijańskiej, judaizmie, także w niektórych krajach, szczególnie anglosaskich, niedziela jest pierwszym dniem tygodnia

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedziela

 

Nie bez przyczyny na czwarty dzien tygodnia mowimy czwartek, na piaty piatek, a na drugi wtorek

 

Bo to jest wg nomenklatury infomatyków, gdzie indeksujemy od zera :( A czemu na środę mówimy "środk" skoro nie jest w środku, jeśli poniedziałęk liczymy jako pierwszy? Może chodzi o dni robocze. Wg angielskiej wikipedii liczenie niedzieli jako 7 dnia tygodnia to wynalazek stosunkowo nowy, z II połowy XX wieku.

 

Właśnie tak. Pierwszym dniem tygodniajest niedziela. W tradycji chrześcijańskiej również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym taką pożyczyć.. :shock:

 

Jedna z kilku Omeg, którą chciałbym posiąść. :twisted:

 

Na misia ją :!:


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek wielkie gratulacje :shock: Pojechales.. nie powiem! :shock:

Szok to mało :twisted:


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek gratuluję, portugalczyk świetny.


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.