Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Cienkie zegarki (początkowo z myślą o koszulach / garniturach i tym podobnych stylizacjach) to coś czym byłem zajarany przez ostatnie lata. Pierwszym powodem był bardziej formalny strój (głównie z myślą o pracy), z drugiej strony - Kolega zaszczepił we mnie takie podejście (akceptowalny rozmiar tarczy wynosił wówczas 40-41mm, głównie w okrągłym wydaniu). Seiko premier (które wysprzedałem), Citizen Stilleto (które sobie zachowałem) porównywałem ostatnio do automatów (którymi Wy moi drodzy mnie 'zaraziliscie' heh ale dzięki! Dobrze, że czasem tu zajrzałem bo ominęły mnie DW&MD i inne odzieżowe marki). Mierzyłem je pod mankietami koszul (wraz z marynarkami) i wydaje mi się, że pewna grubość jest akceptowalna (choć cienka wełna może je trochę uwydatatniać, ale to może być już skrajny detalizm / co nie zmienia faktu - że to bardzo fajne / gustownie wyglądające zegarki, jednak gdy się trochę pochodzi w masywniejszych sprzętach - wydają się nieco 'skąpe' w użytkowaniu, gdy przełoży się coś takiego na ręce i w drugą stronę - cienki kwarc na średni automat sprawia wrażenie grubaska / ale idzie się przyzwyczaić do jednego i drugiego). Ogólnie ostatnio mam 'zboczenie' w innym kierunku, a mianowicie - optymalnego (może to pojęcie względne i rzecz gustu, ba! na pewno) rozmiaru tarczy (szerokości) do nadgarstka (nie za małe i oby nie za duże). Z tego powodu uznałem Seiko Premier (ok 40,7 / praktycznie bez bezela vs nadgarstek ok 17 cm z groszami) za za duży / a Citizen Stilleto (39 ok - akceptowalny).

*Ps jestem blondynem (bez większej wiedzy na temat zegarków i ogólnych definicji / nazewnictwa z tym związanych, dlatego za pewne rzeczy - o których tu pisze, niejasno lub z błędami - z góry przepraszam / poza tym zaznaczam, że wyrażam tylko własną opinię ntt ; ).


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Określenie właściwych proporcji to zdecydowanie indywidualne upodobania. Pisałem już kiedyś, że ja mam wyjątkową tolerancję i przy moim nadgarstku 18 cm, noszę zegarki o średnicy od 33 mm do 47 mm. Ten najmniejszy to jedna z moich klasycznych Delban. Jak na obecne standardy trochę mała, ale mam i na nią sposób, dokupię specjalny pasek zwiększający wizualnie jego wymiary. Podaję przykładowy link: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002241731174.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4a233c00lV0D0o&mp=1  

 

Tak już bez naciągania, bez takich zwiększających sztuczek już druga pod względem rozmiaru Delbana 37 mm i następny Alpinist SARB 017 38 mm są OK. Dziwią mnie trochę wąskie przedziały tolerancji u innych użytkowników, ale jak pisałem to już prawo każdego z nas - lubić to co się chce. 

 

W zasadzie najistotniejszym jest branie pod uwagę l2l, to nam więcej mówi, bo szerokość nadgarstka jest konkretnym ograniczeniem. U mnie max to 52 mm. A średnica? Wystarczy by mieściła się między przegubem a łokciem ;) . 

 

Co do grubości zegarków, to ta akurat jest istotna w "garniturowcach". Tu maksymalnie powinno być 10 mm, chyba że to będzie coś w rodzaju Orienta Bambino i kształt szkiełka będzie w "akrylowym" stylu. Łagodne wybrzuszenie szkiełka daje większą tolerancję. W zegarkach innego typu nawet 16-17 mm jest do przyjęcia. jedyny warunek musi się podobać. Niektórzy ortodoksi zegarkowi dodaliby jeszcze jeden warunek - NIE INVICTA. Ja do nich nie należę i mam akurat dwie Invicty. Jedna to homar Roleksa z 1953 roku, więc nie razi za bardzo purystów, ale druga to już kawał kajdana 47 mm a grubość chyba 16 mm. 

 

Kiedyś obawiałem się wagi zegarków, ale mi przeszło. Najcięższy przekracza 200 g i dźwigam z przyjemnością. Wiem, że bywają zegarki przekraczające tą wagę dwukrotnie. 

 

Trzy zdjęcia poglądowe moich zegarków w użyciu. 

 

 

H8073830bbb804f10b7f4272437d61712e.png

 

oie_EFVBM96QsBEv.jpg.3917fa65e696275cbed60203e4c513c2.jpg

 

oie_oRbBzsLrVGnN.jpg

 

oie_hehqCP1Ql8PF.jpg

 

Lepiej by tego nie ujął - w punkt kolego😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Lepiej by tego nie ujął - w punkt kolego😉

Dzięki za uznanie :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bodek080 napisał(-a):

20210505_102415.jpg

Co to za informacja pod godz. 6? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2021 o 14:06, bodek080 napisał(-a):

Poszukuję ogniwa bransolety do Citizen CC9030-51E

 

20 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Co to za informacja pod godz. 6? 

miasta na świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.