Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Wreszcie wczoraj przestałem być teoretycznym miłośnikiem zegarków BULOVA. Tak się złożyło, że na przeciągu kilku dni trafiły mi się wyjątkowe okazje na zakup zegarków z tej marki. Początkowo planowałem zakup tylko jednego spośród czterech modeli a może lepiej powiedzieć - rodzajów, bo na przykład Lunar występuje w czterech wersjach.

 

be715da34ff8be6fccf6b472daa1.jpg

 

Pozostałe trzy brane pod uwagę były: Accutron Spaceview (też kilka modeli),

 

94ac62ff-2d2c-4bb5-96d5-db940653fcec.jpg

 

Stars and Stripes 

 

P4240062.jpg

 

i Devil Diver (też kilka). 

 

s-l500.jpg

 

Na początku maja spostrzegłem ciekawą ofertę na jeden z nich po cenie około 1/3 niższej od normalnej, co było wyjątkową pokusą, bo to końcówka właściwie już prawie nie do zdobycia (po normalnej cenie). O tym jednak nie dziś, bo nasze przyjazne dla obywateli państwo utrudnia nam hobby komplikując przepisy importowe dla zegarków (ciekawe dlaczego?). I ten właśnie czeka na zrealizowanie całej papierkologii w magazynach Poczty Polskiej. 

Mam na Amazonie amerykańskim własną listę na "trochę" zegarków. Codziennie obserwuję zmiany cen, licząc na "cud" zwany okazją. No i jak na złość(?) 2-3 dni po pierwszym zakupie spostrzegłem wyjątkowo atrakcyjną przecenę na kolejnego z mojej listy. Cena wraz z kosztami importowymi i transportem była niższa od najniższej krajowej o około 350 zł a w wielu przypadkach nawet i 500 (jak się komuś nie chciało specjalnie szukać i polować). 

Tym zegarkiem był Lunar Bulovy, wersja polerowana na nato i bez datownika. Szczerze mówiąc to początkowo wcale nie zauważałem różnic między czterema wersjami polegającymi na: datowniku (jest lub nie) i wykończeniu koperty (mat lub błysk). Limitka oczywiście najatrakcyjniejsza, ale cena dwukrotnie wyższa eliminowała zainteresowanie nią. Oczywiście trzy zwykłe wersje rozróżniałem po tym, że jedna ma bransoletę, druga pasek a trzecia nato. Mnie interesowały pierwsza i trzecia. Choć głównie ta na pasku nato, bo była o przynajmniej 150 zł tańsza. Poza tym miałem obawy, że spory rozmiar koperty może być dla mnie nie do zaakceptowania na bransolecie a nato jest oczywiście najbardziej przyjazne w takich sytuacjach. 

 

Jakich by tu ideologii nie dorabiać, głównym motywem wyboru modelu była cena. Gdyby okazyjną był model na pasku, też bym wziął bez zająknięcia. Fakt, faktem po jednodniowym wahaniu kupiłem po jeszcze niższej cenie (bo obniżyli ją jeszcze w międzyczasie o około 10 USD). Potem, pomimo informacji - "in stock", oczekiwanie kilkudniowe na wysyłkę (info, że powiadomią kiedy wyślą). Obawy, że może odwołają oferty i z wielkich nadziei powstanie rozczarowanie..., ale nie - wysłali. Informacja o terminie dostarczenia - 7 czerwca a potem przyjemna niespodzianka - 30 maja. Jak wiecie był to poniedziałek. Z DHL wiadomość, że dostarczą do godziny 20, no to czekam z niecierpliwością. Mijają godziny, wyjątkowo długie, aż tu około 16:30 sensacja: "kurier nie zastał odbiorcy, paczka wróciła do magazynu - godzina 16:14) - zagotowałem się. Zgłosiłem reklamację. W pierwszym impulsie miałem zgłosić mailem skargę na kuriera, ale jako człowiek z natury raczej łagodny, odpuściłem, czekając na kolejny dzień. 

 

IMG_20220601_084735.jpg

 

We wtorek paczka doszła. Niestety sposób pakowania przez Amazon woła o pomstę do nieba. Zwykła koperta, nawet nie bąbelkowa, spowodowała, że tekturowe zewnętrzne pudełko od zegarka było po naddzierane a pudełko twarde ma otarcie na jednym narożniku. Na szczęście zawartość przetrwała trudy podróży. Per saldo, nie ma co marudzić, jak się kupiło tak tanio. Myślę, że ten rodzaj sprzedaży był podobny do firmy MASSDROP (obecnie DROP), która niestety 2-3 lata temu wycofała się ze sprzedaży zegarków. Amazon zbierał zamówienia przez kilka dni, by potem hurtem ściągnąć od producenta dokładnie tyle ile było zamówionych i stąd była min. ta zwłoka z wysyłką, ale i cena z zupełnie innej bajki, czytaj - bajkowa ;)

Od wczoraj noszę na ręce z niewątpliwą przyjemnością właśnie ten zegarek - Bulova 96A225. Jak dla mnie obawy o wielkość okazały się nieuzasadnione (nadgarstek ok. 18 cm). Polecam wszystkim, którzy mają taką rękę lub grubszą, pozostałym radzę przymiarkę przed zakupem. 

 

IMG_20220601_085930.jpg

Gratulacje, niech się nosi i z ręki nie spada  - dobry wybór - ten mi się podoba najbardziej (a właściwie ten czy ta ?)  - a tu masz devila recenzję Kolegi RagnarPL  (co do kurierów to  trzeba załatwić telefon do niech i się domówić o której będzie - a nawet na mieście można odebrać  lub podjechać do niego czy nawet moze do pracy podwiesić jak będzie w pobliżu - przynajmniej ja tak wszystkie paczki załatwiam )  

https://www.youtube.com/watch?v=gh4qi7eOBEA&t=1008s

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

IMG_20220601_085012.jpg

IMG_20220601_085155.jpg

IMG_20220601_085503.jpg

super lubię z historią kosmiczna zegareczki :)  👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, unadarek napisał(-a):

Gratulacje, niech się nosi i z ręki nie spada  - dobry wybór - ten mi się podoba najbardziej (a właściwie ten czy ta ?)  - a tu masz devila recenzję Kolegi RagnarPL  (co do kurierów to  trzeba załatwić telefon do niech i się domówić o której będzie - a nawet na mieście można odebrać  lub podjechać do niego czy nawet moze do pracy podwiesić jak będzie w pobliżu - przynajmniej ja tak wszystkie paczki załatwiam )  

https://www.youtube.com/watch?v=gh4qi7eOBEA&t=1008s

 

 

Dzięki. Nie schodzi z ręki. Do devila się też przymierzałem, ale on nie będzie tym drugim (drugą)? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.