Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Każdemu według potrzeb, możliwości ku radości.

Tyle w kwestii relacji zegarek - samochód😉

 

6 minut temu, bogdan57 napisał(-a):

 w tej kwestii , samochód to środek do przemieszczania się , niestety od lat 90 niezbędny , w pracy jak i poza nią bo np.  do swego domku na wsi niczym innym nie dojadę  , zegarek mam dla własnej przyjemności i to zasadnicza różnica

Z tą różnicą, że na zegarku nie da się jeździć a na samochodzie widać upływający czas. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

To jedziemy dalej 

20221206-101703.jpg 

Tu już ceny bliżej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Tu już ceny bliżej. ;) 

Jednak nadal bardzo daleko.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

To jedziemy dalej 

20221206-101703.jpg 

 Miejsce staje się kultowym😀

8 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Jednak nadal bardzo daleko.  

Spokojnie, Fiacik nabiera na wartości…😀👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Świrem roleksowym nie jestem. Była okazja to skorzystałem. W międzyczasie sprzedałem swoje auto to jeżdżę samochodem Juniora. Jak odbiorę swój to "wszystko wróci do normy". :D

Mam nadzieję że się pochwalisz 😋 w tandemie np. z Seiko 😁

 

10 godzin temu, Trollix napisał(-a):

Samochód powinien być droższy od zegarka,a nawet całej kolekcji? Ejże,Kolego!  :)

Po pierwsze,to nie kategoria dla powinności! Po drugie, samochód (wyjąwszy rzadkie okazy aukcyjne) jest fatalnym dobrem rezydualnym. Kupowanie samochodu wprost (bokiem amortyzacja i poleasingowe wykupy) to klasyczne przepalanie pieniędzy.

Piszę to w moim day-dacie, szykując na jutro zegarek podobnej klasy.... przerażony dość potrzebą wyliczania wartości auta jako derywatu wartości kolekcji. Efekt mógłby niejednego z nas zmusić do manifestacji kryzysu wieku średniego😅 właśnie zdałem sobie sprawę,że chyba jestem mało benzynowy. Btw. Zupelnie na marginesie, czy jadę moim autem z zuffenhausen, czy dużym cabrio ze stuttgartu, czy którąś spółkową poobijaną dacią,czuję się absolutnie tak samo. Bez zegarka, bądź w jakimś majtkowcu,czułbym się paskudnie ;)

 

...a punto świetna rzecz. Robilem prawo na jedynce,dwadziescia+ lat temu. Sentyment pozostaje :)

 

Słyszałem taką opinię (pomijam czy słuszną) , że wartość zegarka powinna odpowiadać wartości miesięcznej pensji. W tan sposób "piękni i bogaci" rozpoznają czy rozmówca jest osobą równie "piękną i bogatą" czy może "piękniejszą i bogatszą" i odpowiednio kształtują swoje oczekiwania. Wskazane jest nieprzestrzelenie. Dlatego też są pewne ulubione zegarki w pewnych grupach zawodowych - żeby sobie ułatwić rozpoznawalność. Nie mówię tylko o królującym Rolexie, ale i Cartier tank to dobry przykład rozpoznawalności pewnego typu wąskich społeczności. Natomiast z samochodami jest zgoła inaczej. Każdy wie, że polak nie doje, nie dośpi, ale auto kupi. I choć jeżdżenie fiacikiem szczerze szanuję, to społecznie odczytywane to jest raczej jako ekscentryzm. Druga rzecz, że są zawody, zwłaszcza usługowe, gdzie panuje przekonanie, że jak się ma drogie auto to świadczy się usługi wyższej jakości. 

 

Natomiast w pełni podzielam uwagi co do wartości rezydualnej aut... Chyba że będzie efekt kubański samochodów spalinowych... gdy przyjdzie "wyczekiwana" elektromobilność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Mam nadzieję że się pochwalisz 😋 w tandemie np. z Seiko 😁

 

Słyszałem taką opinię (pomijam czy słuszną) , że wartość zegarka powinna odpowiadać wartości miesięcznej pensji. W tan sposób "piękni i bogaci" rozpoznają czy rozmówca jest osobą równie "piękną i bogatą" czy może "piękniejszą i bogatszą" i odpowiednio kształtują swoje oczekiwania. Wskazane jest nieprzestrzelenie. Dlatego też są pewne ulubione zegarki w pewnych grupach zawodowych - żeby sobie ułatwić rozpoznawalność. Nie mówię tylko o królującym Rolexie, ale i Cartier tank to dobry przykład rozpoznawalności pewnego typu wąskich społeczności. Natomiast z samochodami jest zgoła inaczej. Każdy wie, że polak nie doje, nie dośpi, ale auto kupi. I choć jeżdżenie fiacikiem szczerze szanuję, to społecznie odczytywane to jest raczej jako ekscentryzm. Druga rzecz, że są zawody, zwłaszcza usługowe, gdzie panuje przekonanie, że jak się ma drogie auto to świadczy się usługi wyższej jakości. 

 

Natomiast w pełni podzielam uwagi co do wartości rezydualnej aut... Chyba że będzie efekt kubański samochodów spalinowych... gdy przyjdzie "wyczekiwana" elektromobilność 

Ocena pozycji społecznej na podstawie wyglądu, to coś co funkcjonuje i nadal będzie działać, czy nam się to podoba, czy nie. Co prawda ostatnio zaburza się to w wielu dziedzinach, na przykład w modzie, ot choćby dziurawe dżinsy, ale we mnie tkwi, może naiwna, wiara że trwale poczucia estetyki nie da się zniszczyć. 

Zamiłowanie do przedmiotów, ich kolekcjonowanie w ekstremalnych przypadkach zaburza normalne funkcjonowanie. Chęć posiadania czegoś na co nas nie stać może prowadzić do zakupu np. 20 letniego Ferrari a następnie niemożność korzystania z niego (naprawy!!) albo kupienie Rolka za 50-100k i chodzenie w tych samych ciuchach latami. Choć w tym ostatnim przypadku można udawać ekscentrycznego milionera. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

To jedziemy dalej 

20221206-101703.jpg 

Patka patka załóż 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Zdjęcie takie sobie ale proszę :)

 

kphopzL.jpg

Fajny rękaw. :) 

2 godziny temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

20221206_132040.jpg

Super ten chrono. Na mechanizmie Valjoux 7750? Jaki to rocznik?

2 godziny temu, teston napisał(-a):

IMG20221206103248.jpg

Jeden z tych zegarków jakie chciałbym mieć. Chyba nawet w tej wersji kolorystycznej wygląda najlepiej, choć i niebieskim też bym nie pogardził. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.