Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):


310062c14bc7624099051e29b13da613.jpg

 

Ten Twój nowy Nomos jest przepiękny w swojej prostocie i czystym projekcie. 😍 

Przez Ciebie zacząłem rozpatrywać "nabycie drogą kupna" jakiegoś "Bauhaus'a". ;)

 

 

 

59 minut temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Mój pierwszy z "luksusowego" brandu. Mam frajdę jak małe dziecko. Co ciekawe, Omega robiła snowflejki, zanim to jeszcze było modne 😏

IMG_20230208_082851.jpg

IMG_20230208_083248.jpg

 

Ta tarcza jest rzeczywiście wyjątkowa. W ogóle wszystko w nim pasuje i współgra. 👌

Poza tym i Seamaster i DeVille razem. ;)

 

 

 

 

14 minut temu, Pit83 napisał(-a):

IMG_20230208_092137.jpg

 

Ten komplet z NATO jest po prostu genialny! 💪 Lepiej niż jakakolwiek inna alternatywa.

Myślę, że Citizen powinien Ci podziękować za zwiększenie atrakcyjności tego modelu. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alpaczino napisał(-a):

 😍Ta tarcza jest rzeczywiście wyjątkowa. W ogóle wszystko w nim pasuje i współgra. 

Poza tym i Seamaster i DeVille razem. ;)

 

Zbieżność z szumem medialnym wokół pewnego posła+, zuuuupelnie przypadkowa 🤣🤣🤣

To nie jest manifest polityczny! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

 
Dzięki, mnie też zachwycił. Są wersje Nomosa Tangente jeszcze bardziej minimalistyczne (np. referencje 164/165 albo mniejsze 101/139), ale ten bardziej mi się spodobał. Te delikatne dodatki w porównaniu z podstawową wersją dają trochę smaczku, nie niwecząc bauhausowego stylu. Poza tym technicznie mój ma trochę lepsze parametry w porównaniu z ww. referencjami.
Z klimatów bauhausowych popatrz np. na Junghansy. Tylko chińczyków nie oglądaj, Chiny do Bauhausu mają się jak piernik do wiatraka emoji6.png


7751530afcd8102d0e1fe13b64e5e6eb.jpg

Albo Vratislavia Conceptum Formmeister.

Bauhaus jak się patrzy.

Edytowane przez AspirantS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Tak przy okazji mechanik 39 mm, grubość 8,5 mm. Kupiony nowy za 300 zł. :) 

Paweł, bardzo fajny, ale ja zdecydowanie wolałbym NOMOS-a😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafalmosty napisał(-a):

Paweł, bardzo fajny, ale ja zdecydowanie wolałbym NOMOS-a😜

Każdy patrzy poprzez pryzmat swojego portfela. Nomos mi się też podoba, ale ich ceny są przynajmniej kilkanaście razy wyższe. Dla mnie ma to znaczenie. Na tym poziomie cenowym jest dla mnie kilka ciekawszych alternatyw, np.: Longines, Formex albo wymarzony GS (kwarc, używka). 

Produkty Seagulla, to dobra jakość. Tego Bauhausa mam od około 4 lat i działa bez zarzutów a na dodatek wymiary ma bardzo dobre (8,5 mm grubości dla mechanika w tej cenie - bezkonkurencyjne). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Ciekawe, kiedy Kinga poddasz modyfikacjom😉 ja nie wytrzymałem zbyt długo i szybko na stół operacyjny poszedł, bo męczyło mnie sprawdzanie godziny na telefonie😉

 

6E3ABA11-9A65-4E16-833E-858084E5EC3B.jpeg

1AEF779B-0CB4-4616-9068-D3EC897019B7.jpeg

Super jest te zielone tło 👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, AspirantS napisał(-a):

Albo Vratislavia Conceptum Formmeister.

Bauhaus jak się patrzy.

Nie wiem czy słuszne, bo bardzo po amatorsku. Ale ja zawsze uosabialem bauhaus z takim niemieckim poczuciem zimna jak w Nomosie, natomiast VC z uwagi na dobór faktur (np. Polerowane, nakładane indeksy i niebieskie wskazówki) dla mnie bardziej odpowiada cieplejszemu , polskiemu modernizmowi międzywojennemu. Niby to samo, ale dla mnie różnica jest - choć mogę całkowicie się mylić i nie mieć zupełnie wyczucia 😋😁😉

 

PS. ukradłem zdjęcie 

imageproxy (19).jpeg

VC.F39.1_2.jpg

Edytowane przez WatchSnob27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Tak przy okazji mechanik 39 mm, grubość 8,5 mm. Kupiony nowy za 300 zł. :) 

 

 

IMG_20220124_092241.jpg

 

Zawsze się zastanawiam dlaczego te zegarki nazywają się Sea-gull, a nie Seagull. Czy to jest Me-wa?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Zawsze się zastanawiam dlaczego te zegarki nazywają się Sea-gull, a nie Seagull. Czy to jest Me-wa?

Seagull nie jest zastrzeżony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Nie wiem czy słuszne, bo bardzo po amatorsku. Ale ja zawsze uosabialem bauhaus z takim niemieckim poczuciem zimna jak w Nomosie, natomiast VC z uwagi na dobór faktur (np. Polerowane, nakładane indeksy i niebieskie wskazówki) dla mnie bardziej odpowiada cieplejsze u polskiemu modernizmowi międzywojennemu. Niby to samo, ale dla mnie różnica jest - choć mogę całkowicie się mylić i nie mieć zupełnie wyczucia 😋😁😉

 

 

VC.F39.1_2.jpg

 

Ta Vratislavia jest bardzo spoko z tego względu, że pozostaje w klimatach Bauhausu albo ogólnie modernizmu, ale nie jest wierną kopią innej bardziej znanej marki 👍

Sea-gull, no cóż :ph34r:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Zawsze się zastanawiam dlaczego te zegarki nazywają się Sea-gull, a nie Seagull. Czy to jest Me-wa?

Gull to po angielsku mewa, sea to morze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mewa to gull albo seagull, ale jeśli seagull to przecież jeden wyraz, bez myślnika. Jest tu jakiś filolog angielski? :D


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To miał być mój dzień premierowy a tu od razu - z grubej rury. :wacko:  
 
... bo u mnie dzisiaj m.in. taka premiera. B)
 
20230208_105057.thumb.jpg.96c570728699bfda28ceb0a2b549ee75.jpg
 
Pozdrawiam
Było wczoraj się nie wypstrykać z premier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.